หัวข้อ: สนใจทำฟาร์มเห็ดขอนขาว ที่ยโสธร (เกษตรยั่งยืน)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1

สนใจทำฟาร์มเห็ดขอนขาว ที่ยโสธร (เกษตรยั่งยืน)

สนใจทำฟาร์มเห็ดขอนขาว, นางฟ้า ที่บ้านยโสธร (โครงการชีวิตพอเพียง)
    ตอนนี้มีที่ว่างแล้วประมาณ 1 งาน พร้อมไม้ไผ่ ยูคา หญ้าคา
    คนงานกะมีแล้ว คือ เจ้าของเอง
    กับความฝัน คือเจ้าของฟาร์มเห็ด
    แต่ยังบ่มีความรู้เรื่องนี้เลย พี่ๆน้องๆ ผู้ใด๋ มีความรู้หรือกำลังเฮ็ดอยู่
    ซ่อยแนะนำหนูแน่จ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เฮ็ดบ่เป็นเด้อการเพาะเห็ดเนี่ยน่ะลุงขาดน้ำอดน้ำทน(บ่มีหม่องสิเฮ็ดนำเพิ่น)ซ่ำเพิ่นพุเพิ่นพ่อม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ cute
    ไปศึกษาข้อมูลวิธีการเพาะได้ที่เวป มหาหมอดูดอทคอม ซิครับ มีเนื้อหาสาระดีๆมากมายเลยครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ cute
    ไปศึกษาข้อมูลวิธีการเพาะได้ที่เวป มหาหมอดูดอทคอม ซิครับ มีเนื้อหาสาระดีๆมากมายเลยครับ
    ขอบคุณหลายๆจ้า เด๋วจะแว่บไปหาความรู้ก่อนจ้า

บล็อก
    1
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ lungyai1123
    เฮ็ดบ่เป็นเด้อการเพาะเห็ดเนี่ยน่ะลุงขาดน้ำอดน้ำทน(บ่มีหม่องสิเฮ็ดนำเพิ่น)ซ่ำเพิ่นพุเพิ่นพ่อม

ลุงใหญ่เฮ็ดบ่เป็นกะถ้าอุดหนุนกะได้เด้อจ้า เด๋วสิเอามาส่งฮอดหม่องอยู่เลย :l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    เพาะเห็ดว่าติ ผมมีก้อนเห็ดยุคับ มีทั้งก้อนเห็ดขอนขาว เห็ดภูฐาน เห็ดนายางิ โคนยี่ปุ่นน้อย เชื้อเห็ดฟาง จ้า สนใจบ่สิเอาไปให้ลองเลี้ยงเบิ่งจ้า มักบริการฟรีถึงบ้านคับผม

บล็อก
    1
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวอิง
    เพาะเห็ดว่าติ ผมมีก้อนเห็ดยุคับ มีทั้งก้อนเห็ดขอนขาว เห็ดภูฐาน เห็ดนายางิ โคนยี่ปุ่นน้อย เชื้อเห็ดฟาง จ้า สนใจบ่สิเอาไปให้ลองเลี้ยงเบิ่งจ้า มักบริการฟรีถึงบ้านคับผม
    ได้เจอผู้รู้แล้ว ดีใจจังเลย ขอบคุณล่วงหน้าเลยจ้า

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ได้วิธีการแล้วกะเอิ้นแน่เด้อครับ มียุ สามสี่ตารางวาเพื่ออยากเฮ็ดนำ

บล็อก
    1
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ อาวอ้วนเมืองยศ
    ได้วิธีการแล้วกะเอิ้นแน่เด้อครับ มียุ สามสี่ตารางวาเพื่ออยากเฮ็ดนำ

ฮ่า ๆๆ อาวอ้วนกะดาย น้องนุ่งว่าสิขอเพิ่งพาอาศัยความรู้นำอยู่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แมงจินูน
    การทำฟาร์มเห็ด ขอนหรือว่าเห็ดนางฟ้ากะดีสิ่งแรกที่ต้องคำนีงถึงกะคือ..ต้องมีความรุ้พื้นฐานนำ..ไปเบิงงานใกล้บ้าน..ฟังเพินบรรยาย ศึกษาจากผุ้รุ้ เข้าใจแล้วลงมือทำ...อ้ายแนะนำชิงช้า ว่าเนื้อที่ 1งานทำโรงเรือนขนาด กว้าง5เมตร ยาว8เมตรแต่ละโรงเรือนบรรจุก้อนเห็ดได้3500ก้อนถึง4000ก้อน..ทั้งสองโรงเรือนๆจะต้องหันหน้าไปทางทิศตะวันออก หรือทิศตะวันตก หรือตามแสงแดดนั่นล่ะ เหตุผลกะเพื่อแสงแดดจะสาดถูกโรงเรือนได้ทั่วถึงนั่นเอง..ลองทำดูนะน้องพิจารณาเอาเองให้มันเหมาะสมกับพื้นที่ของเราที่มีอยุ่