หัวข้อ: เรื่องที่เว็บไซต์ต้องแสดงความรับผิดชอบอย่างจริงใจ. .กับเจ้าของลิขสิทธิ์

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    ขอให้ทางแกรมมี่ส่งรายชื่อนักร้องมาครับ ทางเว็บกะสิลบให้ สิเป็นการดีที่สุด หรือหากว่าเว็บเฮาเป็นการเผยแพร่ชื่อเสียงให้ศิลปิน กะควรสิพิจารณาแหน่เด้อเพราะทางเว็บบ้านมหาดอทคอม บ่ได้ให้มีการดาวน์โหลดเพลง แค่เอาไว้ให้สมาชิกแบ่งปันกันฟังซื่อๆ หากสิสิมีการดำเนินการกะขอให้ดำเนินการทุกเว็บ หรือหากท่านมีความประสงค์ประได๋ๆทางเว็บแห่งนี้กะยินดีทำตามทุกเงือนไข และกะขอกราบอภัยมา ณ.ที่นี้ด้วยหากอันได๋หรือสิ่งได๋เป็นเป็นการละเมิดสิขสิทธิ์ของท่าน เว็บบ้านมหากะยินดีทำตามเงื่อนไขทุกประการ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ หมอลำเอกชัยคนหล่อ

ขอแสดงความคิดเห็นเเหน่เด้อครับ.................... .......................

เรียน ท่าง เวบมาสเตอร์ เเละทีมงาน ผมขอโทษเด้อครับอ้ายบ่าว แต่ว่าในความเห็นส่วนตัวของผมนั่น กะมีความเห็นด้วยเป็นอย่างยิ่งที่ต้องลบ ครับ เพราะว่าบอร์ดเฮาบ่อเเหม่นบอร์ดใต้ดิน เเต่เป็นบอร์ดสาธารณะ เพลงทั่งเบิดที่เฮาเอามาโพสกันนั่นล้วนเกิดจากมันสมองเเละกะหยาดเหงื่อเเรงงาน ของคนจำนวณมากมาย ชึ่งการทำงานอันเหนื่อยยากของพวกเขานั้น ก็หวังว่าจะได้เป็นผลตอบเเทนบ้าง เเต่ว่าพวกเฮา ผัดไปเอามาเผยเเพร่กัน โดยที่บ่ได้ซิ้อได้หาพอบาทเลย เเม้ว่าเจตนาของพวกเฮา อยากเผยเเพร่ เพื่อความบันเทิงเริงใจซื่อๆกะตาม ผมเคยได้สัมผัสเเละกะอยู่กับกลุ่มศิลปินมานานฮู้ว่าลำบากเเฮงครับกว่าสิได้ออกมาอัลบั้มหรืองานเพลงหนึ่งๆ เริ่มจาก ตั้งบริษัทขึ้นมา หานักรัอง หานักเเต่งเพลง หานักดนตรี หาห้องอัด หาตลาด เสียค่าโฆษณา ประชาสัมพันธ์ กว่าจะสำเร็จเป็นเพลงออกมาให้ได้ฟังกันนั้น ในขั้นตอนต่างๆนั้น ต้องเสียค่าใช้จ่ายเป็นจำนวณมากมาย เป็นตัวเลขเเปดเก้าหลักเลยทีเดียว เข้าไปสัมผัสเบิ่งเเล้วเหนื่อยคับ เพราะฉะนั้นผมกะคึดว่า ให้เขาได้ไปหาชื้อฟังซะเถาะคันมักผู้ได๋กะดาย ถือว่าให้ค่าเหนื่อยกับ ศิลปิน เเละกะคนทำเพลงทั้งหลาย ซะเถาะครับขอแสดงความคิดเห็นเเหน่เด้อครับ.................... .......................

ผมว่าหันมาเปิดบอร์ดสนับสนุน นักรัองใหม่ๆ นักเเต่งเพลงใหม่ๆ ที่บ่ทันมีค่ายบ่ทันมีบริษัทเเต่อยากนำเสนอผลงานเพลงออกสู่สายหูสายตาประชาชนสิดีกว่าครับ บ่อผิดกฎหมายเเถมยัง ได้ส่งเสริมนักร้องนักเเต่งเพลงใหม่ๆที่อยากมีผลงาน เเต่บ่มีโอกาสสิได้เฮ็ดเพราะขาดคนสนับสนุนเเละกะเงินทุน ให้เขาได้เอามาโพส ได้เอามานำเสนอ ในเวบของเฮา สิได้บุญเด้ครับอ้ายบ่าว 8)

สำหรับบอร์ดหมอลำซิ่งกะคือกัน จักมื่อได๋ดอกครับ หมอลำที่ลำอยู่หั่นสิพากันเดือดร้อนอย่างเเสนสาหัส เพราะว่า เพลงที่เขาร้อง กันในงานเเสดงนั้น ร้องเเล้วกะเเล้วไป เเต่กลับมีคนไปอัดเอาเสียงเขามาโพสในบอร์ดบ้านมหา ทุกๆเพลงที่เขาเอิ้นว่า กลอนตลาด ซึ่งเป็นเพลง ของค่ายต่างๆนั้น ล้วนเเต่เป็นความผิดทั้งนั้น ถ้ามีการเผยเเพร่ ทำซ้ำ ดัดเเปลง ผมเบิ่งเเล้วกะคุยกันเเล้ว กับหมอลำหลายคน ขอนำเถาะครับ ให้เเน่ใจก่อนเถาะครับก่อนสิเอามาโพส ว่ากลอนนั้น เป็นกลอนหมอลำที่เป็นของเขาจริงๆ บ่อเเม่น โบว์รักสีดำ บ่เเมนชุดดำสปายเเดง บ่เเม่นกุหลาบเเดง มิฉะนั้นมื้อได๋กะมื้อนึงพวกหมอลำซิ่ง สิได้ขึ้นโรงขึ้นศาลกัน โดยที่บ่ฮู้เรื่อง ฮู้ราวนำเขาเลย ว่าไผไปอัดเอาเสียง ไปอัดเอาภาพเขาไปโพส

จั๋งได๋กะฝากไว้นำเเหน่เด้อครับ เวบมาสเตอร์ของเฮากะดาย ขอเเสดงความคิดเห็นเพียงท่อนี้หละครับ ควรบ่ควรกะให้พิจารณาเอาเด้อครับ

ด้วยความเคารพอย่างสูง

หมอลำ เอกชัย คนหล่อ

สาวชุมแพ
    Guest
    :)อันใด ละเมิดของเพิ่น กะลบ ออกไปสา หาแนวอื่นมามว่นแทน เอาเงินประกัน 1ล้าน สมาชิคเป็นหมื่นๆๆ สิบ่พอยุติหือ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ โป้ยก่าย
    มันสิบ่ได้ปั้นนักร้องในบ้านมหาเองซะบ่อน้อบาดนี้
    บ่เป็นหยังดอกเอาศิลปทางบ้านเฮาเอาหมอลำหมอแคนในบ้านเฮานี้หละย้าวกันโลด
    จงเอาชนะในความยาก มิฉะนั้นความยากจะชนะท่าน

ไกรทอง
    Guest
    กะบ่เปนหยังเนาะพี่น้องเฮา ผมเข้ามารุจักเวปนี้เพราะดนตรีอีสานคับบ่แม้นมาหาฟังเพลงของ แกรมม่า อิๆๆ ลบโลดแต่วาแนวบ้านเฮากะหยังยุ ม่วนคือเก่า บ่ไปไสดอกฮักกันแล้ว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    ลบออกเบิดสิเหลือแต่หยังน้อเนี้ย มีสมาชิกเป็นหมื่นกว่าบ่กะได้บ่เบิดหรอก เก็บคน 100 สิพอ

อ่าวบ่าว ไกรทอง เพลงของแกรมม่า มันมียุตี

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom
    น้อมรับคำชี้แนะด้วยใจจริงจากทุกท่านครับ....แต่คืนนิต้องลบออกให้เบิ่ดครับ
    บ่แม่นบเพราะจำใจ แต่ลบเพื่อให้สังคมได้รับรู้ว่า เว็บบ้านมหามีความจริงใจ
    และพร้อมให้ความร่วมมือ โดยบ่มีเงื่อนไขใดๆ ทั้งสิ้น
    ว่าเว็บนั้นเป็นหยังเปิดได้ เว็บนี้เป็นหยังเปิดบ่ได้

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ หมอลำเอกชัยคนหล่อ
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไกรทอง
    กะบ่เปนหยังเนาะพี่น้องเฮา ผมเข้ามารุจักเวปนี้เพราะดนตรีอีสานคับบ่แม้นมาหาฟังเพลงของ แกรมม่า อิๆๆ ลบโลดแต่วาแนวบ้านเฮากะหยังยุ ม่วนคือเก่า บ่ไปไสดอกฮักกันแล้ว
    โอ๊ย ! คันเเม่นอายุสั่มกันสิขอผูกเสียวซะดอก ท่าน มาคือเว้ถือคิงผมเเถะน้อครับ ก๊ากก!8) ถืกต้องที่สุดเเล้วเด้อท่าน สนับสนุนกัน เด้อครับเด้อ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ มหาการ
    มันสิบ่ได้ปั้นนักร้องในบ้านมหาเองซะบ่อน้อบาดนี้
    บ่เป็นหยังดอกเอาศิลปทางบ้านเฮาเอาหมอลำหมอแคนในบ้านเฮานี้หละย้าวกันโลด
    โอ้ย! ท่านมหาการ อย่าสิเว้าอิเหล่นติหละท่าน เอาอีหลีโลด กะเห็นกันอยู่เเล้วว่า เวบเฮา มีบุคลากร ทางด้านเสียง เพลง หลายขนาดได๋ เเด๊นเซอร์กะเพียบ 555 หนับหนุนท่าน หนับหนุน 555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    จั่งได๋กะขอให้พิจารณาที่เจตนาเป็นหลักเด้อครับ อันได๋ควรบ่ควรกะให้ใช้พิจารณญาณเป็นหลัก ให้ใช้ความเป็นจริง ความเสมอภาคและสิทธิ เป็นหลัก ทางเว็บบ้านมหาเฮาบ่ได้เจาะจงสนับสนุนผุได๋ผุหนึ่งบ่ว่าศิลปินหน้าเก่าหน้าใหม่ทางเว็บบ้านมหาดอทคอมกะช่วยสนับสนุ่นเบิ้ดครับ เพราะทางเว็บบ้านมหาดอทคอมกะบ่มีส่วนได้ส่วนเสียตรงนี้อยู่แล่ว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    หลังเทียงคืนบอร์ดเพลงต่างๆกับบอร์ดวิดีโอ คือสิว่างเนาะ

Tags for this Thread