หัวข้อ: วิเศษ เวณิกา - อีสานกู

บ่าวนางิ้ว
    Guest

วิเศษ เวณิกา - อีสานกู

เป็นเพลงตะปุ้ดตะปู้ ลองฟังเบิ่งครับ สิฮู้ว่าบรรพบุรุษบ้านเฮาต่อสู้กับดินฟ้าอากาศเเละสภาพเเวดล้อมส่ำใด๋ เเต่ในปัจจุบันนี้บ่มีเเล้วหรือสิมีกะบ่หลาย โดยส่วนมากคนบ้านเฮาสิเจริญในหน้าที่การงานหลาย เเต่อย่าลืมเด้อปั้นข้าวเหนียว อย่าให้เขาว่าได้ เป็นเจ้าใหญ่นายโตเเล้วต้องกินของเเพงตามค่านิยมฝรั่ง เเม็คโดนัล เคเอฟซี เเนวใด๋เผ่าพันธ์ไทเฮานี้ดีที่สุดในพิภพนี่เเล้ว เอื้อเฟื้อเเบ่งปันบ่ขี่ถี่ ขอให้พี่น้องเฮาอย่าเป็นไปตามสมัยสังคมที่เห็นเเก่โต ให้ฮักกันไว้ก้อนเเก่นปานข้าวเหนียวที่เฮาปั้นใส่มือ

[4SHARED]http://www.4shared.com/embed/375812563/737edea[/4SHARED]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย pui.lab; 03-01-2011 at 06:25.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ นวรัตน์

ความเยือกเย็น

ไปหามาตะใสน้อเพลงเก่าแก่ปานนี่ 8)

บ่าวนางิ้ว
    Guest
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ นวรัตน์
    ไปหามาตะใสน้อเพลงเก่าแก่ปานนี่ 8)
    บ่บอกได้บ่ครับ เเนวผุเฒ่าครับผม

ขอบคุณหลายเด้อ เคยฟังตั้งแต่เป็นเด็กน้อย มักๆๆๆๆ

บุหงาส่าหรี
    Guest
    บ่เคยฟังเลยค่ะแต่หว่าม่วนดีค่ะ บ่าวนางิ้ว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    ถิ่นไหนเป็นเหมือนที่ "อีสานกู" มักแพงกันไว้เด้อพี่น้องอีสานบ้านเฮา

nuyoo
    Guest
    สุดยอดเลยครับ ผมเคยดูตอนที่ ท่านวิเศษอยู่ที่เพรขพิณทองด้วยครับ เพราะครับผม....

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ออนซอนอิสาน
    ขอนแก่น - เวียงจันทน์ - วังเวียง

บทเพลงเก่าที่ต้องอนุรักษ์

โดนหลาย จนจำเกือบบ่ได่ พอได่ฟังแล้วมันกินใจหลาย พี่น้องเฮาควรอนุรักษ์ไว้เด้อ อีกจักน่อย ซิหาฟังบ่ได้อีกแล้ว ถ้าเฮาบ่รักษาไว้

ม่วนๆๆๆครับ สุดยอด

แม็ก เมืองยศ
    Guest
    เกิดบ่ทันแต่กะม่วน

Tags for this Thread