หัวข้อ: ฝากน้องชายหล่าดินน้อยอีกสักครั้งเด้อจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ttoorrhh
    ปทุมรัตต์ ร้อยเอ็ดครับ

พบปะพูดคุย มีเพลงม่วนๆมาให้ฟังอีกแล้วครับพ่อแม่พี่น้อง

มีเพลงม่วนๆมาให้ฟังอีกแล้วครับพ่อแม่พี่น้อง เทื่อนี่ของอ้ายศร สินชัย มอตะไซล้อเหี่ยนพะนะ ฮ้องนำกันกับเพิ่นมันก็เลยออกมาเป็นจะอี้ๆหละเน้อ...

::) [WMA]up/file/mortasai.wma[/WMA]

แวะมาฟังเพลงน้องก้อนดินจ้า...แล่วกะอยากฟังเพลงนี่แมะ
    "คำสัญญาของหนุ่มบ้านนอก - ไผ่ พงศธร นะจ๊ะ ...ร้องให้ฟังแนะเด้อ
    8)8)8)

มอตะไซล้อเหี่ยน....พึ่งได้ฟัง...บ่รู้แมะนึกว่ามีแต่เพลง " ไปรักกันที่อื่นได้บ่"....ที่จริงน่าสิตั้งคนละกระทู้เน๊าะ...กระทู้ละเพลงจ้า........เพลงนี้กะม่วนและมันส์จ้า .....

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

ยินแต่เสียงบ่เห็นหน้า....คิดฮอดเด้อน้องหล่าดินน้อย

ดินน้อย น้องหล่า

พี่ลูกหินมาฟังเพลง
    กะคิดฮอดน้องหลายเด้อ

เรื่องเรียนเรื่องสอบกะสนใจ
    ให้มาก ๆ เด้อน้องหล่า...
    เรื่องอื่น..กะพิจารณารอง ๆ ลงไป

นาจาน(วิทย์) กับเซี่ยงเหมี่ยง(แทน)
    พี่หินกะได้พูดคุยอยู่
    พี่ก็คิดฮอดน้องทุกคนหละจ้า
    ดูแลตัวเองดีดีเด้อ..อยู่ไกลบ้าน
    กล้วยหนะ..มักกะกินไปหลาย ๆ มีประโยชน์อยู่ดอก

เป็นห่วง คิดฮอดน้องเด้อ

ยินแต่เสียงบ่เห็นหน้า....คิดฮอดเด้อน้องหล่าดินน้อยยินแต่เสียงบ่เห็นหน้า....คิดฮอดเด้อน้องหล่าดินน้อยยินแต่เสียงบ่เห็นหน้า....คิดฮอดเด้อน้องหล่าดินน้อยยินแต่เสียงบ่เห็นหน้า....คิดฮอดเด้อน้องหล่าดินน้อยยินแต่เสียงบ่เห็นหน้า....คิดฮอดเด้อน้องหล่าดินน้อย
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แพรมน

Re: ฝากน้องชายหล่าดินน้อยอีกสักครั้งเด้อจ้า

เสียงเพราะจังนะครับ แล้วมีอีกป่าวครับ:gRe: ฝากน้องชายหล่าดินน้อยอีกสักครั้งเด้อจ้า