หัวข้อ: เด็กน้อยมีภาพบุญ...จาก วัดผาเกิ้ง มาฝากจ้า

อ้ายประทีบ ขจัดพาล... นักร้องคนเก่ง กะไปทำบุญวันสงกรานต์ที่ผ่านมาคือกันจ้า

สาธุ...ดีใจที่นักร้องคนดังของชัยภูมิ...ไปทำบุญ....เด็กน้อยอนุโมทนาบุญนำจ้า....ขอให้เพลงชุดใหม่ของอ้ายทีปเป็นที่ชื่นชอบของแฟนเพลง....เงินทองใหลมาเทมา...สาธุ

นอบน้อมพระผู้มีพระภาคเจ้า

นอบน้อมพระผู้มีพระภาคเจ้า

นะโม ตัสสะ ภะคะวะโต

ขอนอบน้อมแด่พระผู้มีพระภาคเจ้า พระองค์นั้น

อะระหะโต สัมมาสัมพุทธัสสะ

ผู้ห่างไกลจากกิเลส ตรัสรู้ชอบได้โดยพระองค์เอง

(ว่า 3 จบ)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

ขออนุโมทนานำเด้อคับเอื้อย ทั้งอ้ายพลพร้อม ใจบุญทั้งสองเลย หลวงพ่อวัดผาเกิ้งแต่ก่อนเอิ้นเลาว่าหลวงพ่อพระครูศรีฯ เดี๋ยวนี้เลาคือสิได้สัญญาบัตรพัดยศสูงแล้ว น่าสิเปลี่ยนซื่อ อาจารย์ที่ใส่แว่นนั้น
    ซื่อว่าอาจารย์สุมินทร์ ตอนผมไปอยู่วัดผาเกิ้งกะไปเรียนภาษาบาลีนำกันกับเพิ่นนี้หละคับ ตอนนี้เลาได้ประโยคได๋แล้วบุ ได้เป็นรองเจ้าอาวาสนำ บรรยากาศดี๊ดีเด้อผาเกิ้ง ยามหนาวแห่งดีคัก อาบน้ำกะสิบ่ได้
    เณรองค์ได๋ขี้ดื้อแหน่กะพับจรวดไปซัดลงผาเกิ้งกระดาษเต็มถนนกะยังว่า ความเป็นป่ายังอุดมสมบูรณ์หลาย ผู้ได๋ต้องการความสงบกะลองไปเด้อคับ ไปบวชพราหมณ์กะได้

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ขอบคุณอ้ายพลและเอื้อยเด็กน้อยครับ ที่นำภาพเฮ็ดบุญมาฝาก แต่ว่าหน้าตาอ้ายพล คือกันกับเฒ่าจังไรแถะน้อครับ ฮ่า ๆ ๆ ๆ

ขออนุโมทนาสาธุนำเอื้อยครับ ขอให้เอื้อยเป็นคนที่น่ารักของอ้ายพลตลอดไปครับผม :g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กลางทุ่งสารคาม
    ขอ อนุโมทนาร่วมด้วยน่ะครับ

ขออนุโมทนาบุญนำเด้อครับ:g:g
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เห็นรูปเอื้อยอ้ายเล้าพากันเฮ็ดบุญแล่วคือสิพากันอิ่มบุญเนาะ เป็นคู่ที่น่าฮักที่สุดเลย8):gขออนุโมทนา สาธุนำจ้า
    มองต่าง..อย่างปลง

สว่างใจ

ตอนนี้พระอาจารย์มหาสุมินทร์ ปธ. 8 แล้วจ้า...

Tags for this Thread