หัวข้อ: อยากฟังลำเรื่องต่อกลอน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ lqh

อยากฟังลำเรื่องต่อกลอน

ซ่วยหาหมอลำเป็นเรื่องเก่ามาให้ฟังแหน่ คึดออดความหลัง

khwan
    Guest

อยากฟังคือกันครับ

อยากป.ฉลาดน้อยส่งเสริมชุดเก่าๆ

WATARU
    Guest

Re: อยากฟังลำเรื่องต่อกลอน

Re: อยากฟังลำเรื่องต่อกลอน กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ lqh Re: อยากฟังลำเรื่องต่อกลอน
    ซ่วยหาหมอลำเป็นเรื่องเก่ามาให้ฟังแหน่ คึดออดความหลัง
    www.youtue.com เสียงอีสาน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    อยากฟังฟ้าสีคราม ยุคพิษมัย เพชรลมโชย มีไผ๋พอฮู้จักแน่บ่อน้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21

ลองเบิ่งก่อนดุ๊

[WMA]http://www.isarngointer.org/bowkonkai/lumkhan3/khan03.wma[/WMA]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หนุ่มน้อย; 17-05-2010 at 11:03.

ตามมาจอบเบิ่งคือกัน...ว่าสิมีผู้ใจบุญเอามาอัฟให้ฟังบ่อ

อยากฟังนำ

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    อ้ายคนพนมไพร คือบ่อร้องเอาโลดอ้าย ฟังจะของร้องตั้ว อิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

มามาฟังครับ

http://www.baanmaha.com/community/thread33266.html

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    ขอบคุณอาจารย์หนุ่มน้อยหล้าย หลาย ผมมักที่สุดคือพิศมัย เพชรลมโชย อาจารย์มีบ้อครับ เป็นลำล่องจั่งซี้ ผมอยากได้ หลาย ฮู้บ่อครับผมฟังลำของอาจารย์โหลดไป ผมให้ไปนำ คึดฮอดอิพ่อผุลาวจากผมไปแล้ว แต่ผมเป็นเด็กน้อย นอนฟังหมอลำพิศมัย ทางวิทยุกับอิพ่อ ใจผมสิขาดตาย คึดฮอดพ่อ ซ่อยผมแน่ครับ อาจารย์
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ไก่น้อย; 27-05-2010 at 15:42. เหตุผล: ลิ้งเพลงมันตีกันจ้า ...

อาจารย์หนุ่มครับ ผมจักสิขอบคุณอาจารย์จักฮ้อยรอบ ผมนั่งฟังจนนับรอบบ่อได้ แล้วผมกะนั่งฮ้องให้ยุผุเดียว ขณะที่ผมกำลังพิมพ์อยู่นี่เวลา 15.32 น.วันที่27 พ.ค. 53 ผม อาจารย์มีอีกบ่อครับ เอ็ดจั่งได๋ผมจั่งสิได้ฟังหลายๆ ซ่อยผมแน่ ย้อนว่า พิศมัย เบิดยุคลาว แต่เสียงลำลาว คือชีวิตผมแหมครับอาจารย์