หัวข้อ: สงกรานต์บ้านกุดโง้ง (บ้านของหวานน้อยเอง) ศรีสะเกษ

หวานน้อย
    Guest

สงกรานต์บ้านกุดโง้ง ต.โพนข่า (บ้านของหวานน้อยเอง) ศรีสะเกษ

ช้าไปนิดค่ะ
    ประเพณีสงกรานต์ ต.โพนข่า
    เมื่อก่อนจะมีแค่ บ้านกุดโง้งค่ะ จัดมาทุึกปีมีมาตั้งแต่ หวานบ่ทันเกิดค่ะ แบ่งเป็นหลายคุ้ม
    คุ้มบ้านหวาน ชื่อ คุ้มแสนสำราญ แต่หลังมา เปลี่ยนมาเป็น งานตำบลคะ มี 10 หมู่บ้าน
    บ้านหวาน เป็นบ้านกุดโง้ง ม.10 คะ เพิ่งแยกมาจากหมู่ 7 ได้ 5-6 ปี
    เป็นหมู่บ้านน้องใหม่ แต่ใจสามัคคีมีเต็มร้อย
    หวานกะร่วมซ่อยเขาเฮ็ดทุกปีคะบ่มีขาด บ่มีปีได๋ที่หวานบ่ได้เล่นสงกรานต์อยู่บ้าน
    ปีนี้หมู่บ้านหวานได้ที่ 3 ค่ะ
    เดี๋ยวจะเอารูปมาเพิ่มอีก ค่ะ

สงกรานต์บ้านกุดโง้ง ต.โพนข่า (บ้านของหวานน้อยเอง) ศรีสะเกษ
    คุณน้าของหวานเองค่ะ(เสื้อส้ม) เป็นสาวโรงงานเย็บผ้า เผิ่นกะกลับมาเล่นสงกรานต์อยู่บ้านทุกปีเช่นกัน
    ญาแม่เมียผู้ใหญ่บ้านม.10 (เสื้อดำข้างซ้าย)กะมักม่วนคือกัน

น้าชายกับลูก

รูปนี้รูปหวานเองค่ะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

งามอีหลีหวานน้อย

อะป๊าดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดด....!!!!!
    .

เป็นตะม่วนแท้..... หวานน้อย....เจ้าคืองามคัก
    งามอีหลีน้องหล่า อั่นลูกหิน ถามแน่ จ้า
    สิ ลงรูปอีกยุ แม่น บ่ ... เอา รูปผุบ่าว บ้านกุดโง้ง
    มาเบิ่งแนหน๊า.... มีแต่ผุสาว
    เอาใจอ้ายหล่อ...หลายหึ้ยยยหนอ......งามอีหลีหวานน้อย

งามอีหลีหวานน้อยงามอีหลีหวานน้อยงามอีหลีหวานน้อยงามอีหลีหวานน้อย

นี่รูปน้องชายเอื้อยหิน เอามาแลกกันดูเด้อ

งามอีหลีหวานน้อย
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าววิทย์
    ป้าดๆๆ จัดงานได้ดีหลายเป็นตาม่วนคักเนาะหวาน รูปหวานแม่นคนที่ถือป้ายนั้นบ้อ อิอิ
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] เกี่ยวกับลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

น้ำตาล
    Guest
    เป็นตาม่วนเนาะจ้า...ตาไปหย่าวหน้าขบวนเนาะ..555+...::)::)อิอิ..อยากนั่งเทิงรถนั่นแมะ..สวยๆเนาะ....

แม่นล่ะคือเสี่ยวลูกหินว่าล่ะ...เด็กน้อยอยากเบิ่งว่าผุบ่าวบ้านหงุดโง้ง...จะหล่อสู้ผุบ่าวบ้านนาคานหักได้บ่น้อ...อิอิอิ

ส.มักม่วน
    Guest
    ฝากไปทางผู้ตั้งกระทู้ สาวหวาน สาวมักม่วนกะอยู่ศรีสะเกษเด้อจ้า บ้านกุดโง้งกะฮู้จักอยู่ อยากเห็นผุบ่าวบ้านสาวหวานคือเอื้อยหินเผิ่นว่าล่ะ

หวานน้อย
    Guest
    ส.มักม่วน อยู่บ้านได๋ค่ะ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    กะเป็นตาม่วนนำเผิ่นตั้วหล่ะเนาะ .....
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โด้ไดอารี่
    จีบคนถือป้าย ให้หนูโด้นำแหน่ สิขอบคุณเป็นอย่างมาก อย่าว่าบ่ฮู้จักเด๊ ฟาดด้วยรอยจูบได๋ KissKiss

หวานน้อย
    Guest
    น้องสาวของหวานน้อย เองคะ ถ้าจะจีบน้องสาวกะต้อง หาของมาเซ่นพี่สาวมันก่อนเด้อจ้า

Tags for this Thread