หัวข้อ: ขี่ค่านถ่ากระทู้พี่หินขึ่นหน้าสี่ ดินน้อยมาตั้งเองดีกว่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ttoorrhh
    ปทุมรัตต์ ร้อยเอ็ดครับ

พบปะพูดคุย ขี่ค่านถ่ากระทู้พี่หินขึ่นหน้าสี่ ดินน้อยมาตั้งเองดีกว่า

เพลงนี้มอบให่พี่หินสุดที่รักนะครับ
    ว่าจะโัพสลงกระทู้เพิ่นแล้วหละแต่ว่ามันบ่ยอมเปลี่ยนขึ่นหน้าใหม่ให่ ดินน้ิอยย่านมันตีกันกับเพลงของเพิ่น
    เปลี่ยนบรรยากาศเศร้าๆจากกระทู้หลายๆหม่อง มาลองฟัง ปอยฝ้าย ฉบับดินน้อยเบิ่งเด้อครับ เพลงนี่ซื่อว่าอี่หยังก็บ่ฮู้ ฮู้แต่ว่ามีแต่ ส้ม เอาโลด
    เชิญย่าวครับผมมมมม.ม..ม...

[WMA]up/file/sawsom.wma[/WMA]

::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    อิอิ ฮิ้วววววววววววว ได้ฟัง ก่อน ย๊ะเอื้อยหินเด้อออ ::)
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

พี่เด็กน้อยเปลี่ยนชื่อใหม่ก่อนนะ...เป็นน้องเขียวดีกว่าเผื่อสิได้มีมามัก....อิอิอิ

เพลงมันส์ดีจ้า...

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

น้องรัก

น้องรักน้องรักน้องรักน้องรักน้องรัก

น้องรัก

ดินน้อยน้องรัก
    .

ถูกใจจ้า...เพราะดี ม่วน ม่วน
    ตกลง มักสาวชื่อส้มตี้...อิอิ เพลงเน๊าะ

น้องรัก

มารับรางวัล เสียงดี..เอิ๊ก ๆ
    รับ ส้มไปหละกันจ้า...คิดฮอดเด้อ
    มื้อนี้พี่หิน ยังบ่ทันว่างดึก ๆ จั่งมาเว้ามาตอบกระทู้เด้อ
    น้องหล่า ดูแลตัวเองตั้งใจสอบให้ผ่านนาจ๊ะ

น้องรัก
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

ดินน้อย..น้อย..น้องรัก
    .
    .
    คิดฮอดเด้...ได้ยินแต่เสียงหละ มื้อนี้ มื้ออื่น และอีก 2 มื้อ
    พี่หินกะมีงานยุ่ง บ่ได้มาตอนกลางวัน..น้องดินน้อยมากะบ่ได้เจอกัน
    .

พี่หินตัดผม ใหม่แล้วหละ แต่กะยาวคือเก่าอยู่นะ
    ตัดแต่ข้างหน้าเป็นหน้าม้า..อิอิ น่ารักเด๊ะ..ก๊ากๆๆ
    ย้องเจ้าของหละ บ่มีไผ๋ย้อง...
    .
    ((((((ความจริงมีเยอะ อุอุ))))))
    .
    ไว้เจอกันในแชทสิเอา ภาพให้ดูเด้อ..น่ารักคือกันหละพี่น้อง
    บุ้ยบุยยยยยยยยย...เว้าเล่นให้ ม่วน ม่วน ใจ

.
    .
    ชีวิตมันกะมีทั้งเศร้าทั้งสุขหละเน๊าะ..แต่ บ่ ต้องห่วงเด้อจ้า
    พี่หินบ่ คิด บ่ยาว ดอก..อิอิ...อะไรที่จะเว้ากะน้องกะเว้า
    อยู่บ่อย ๆ เป็นห่วงน้อง...อยู่ไกลบ้านดูแลตัวเองดีดี จ้า
    ไว้กลับมา พี่หินค่อยเลี้ยงขนมเค็ก ไอศครีมด้วยนะ โอเชนะจ๊ะ
    .
    .

รักน้อง
    พี่ลูกหิน..คนไกล ๆ

อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ttoorrhh
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ติ๊กต็อค
    อิอิ ฮิ้วววววววววววว ได้ฟัง ก่อน ย๊ะเอื้อยหินเด้อออ ::)
    ฮิ้วววว....มอบให่ติ๊กต็อคนำเด้หนิ...

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ขอโทษที่คิดถึง...เด็กดื้อ
    พี่เด็กน้อยเปลี่ยนชื่อใหม่ก่อนนะ...เป็นน้องเขียวดีกว่าเผื่อสิได้มีมามัก....อิอิอิ

เพลงมันส์ดีจ้า...

จักเป็นหยังแต่เก่าแต่กี้ บ่เคยมีใจมักสีเขียว พอได้เจอผู่สาวปากเบี้ยวซื่อเขียวถ่อนแหล่ว.... อิอิอิอิ ขอบคุณครับ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ lukhin_inter

.

ถูกใจจ้า...เพราะดี ม่วน ม่วน
    ตกลง มักสาวชื่อส้มตี้...อิอิ เพลงเน๊าะ

มารับรางวัล เสียงดี..เอิ๊ก ๆ
    รับ ส้มไปหละกันจ้า...คิดฮอดเด้อ
    มื้อนี้พี่หิน ยังบ่ทันว่างดึก ๆ จั่งมาเว้ามาตอบกระทู้เด้อ
    น้องหล่า ดูแลตัวเองตั้งใจสอบให้ผ่านนาจ๊ะ

ครับบบบบบบ....ขอบคุณหลายๆ้เด้อครับ ดินน้อยจะจื่อเอา อิอิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ส้มเป็นตากินแถะ อ้ายอยากกินแถะ อยู่บ้านกินแต่บักตะขบ

เอาดอกไม้มาฝากกะเป็นดอกสีส้ม...เพราะคนชอบสีส้ม....55555555555