หัวข้อ: ในยุคข้าวยากหมากแพง มาปลูกพืชผักสวนครัวไว้กินเองกันครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

ความเยือกเย็น ในยุคข้าวยากหมากแพง มาปลูกพืชผักสวนครัวไว้กินเองกันครับ

ในยุคข้าวยากหมากแพง มาปลูกพืชผักสวนครัวไว้กินเองกันครับ

ซุมื้อนี้พืชผักต่างๆกะเริ่มแพง เพื่อสนองนโยบายของอ้ายบ่าวคนเดิม ยุคนี้ต้องประหยัด ตอนนี้ฅนภูไทกะเลยเปลี่ยนจากกระถางดอกไม้เป็นกระถางผัก เนื่องจากอยู่ในเมืองกะเลยปลูกใส่กระถาง ผักที่ปลูกกะเป็นผักสวนครัว ที่เฮาจำเป็นต้องใช้บ่อยๆ แทนที่เฮาสิซื้อ เฮาปลูกใช้จั่งซี้กะประหยัดได้หลายเติบ ไผบ่มีพื้นที่กะลองมาปลูกใส่กระดาง หรือกระป๋องกะได้เด้อครับ หมั่นรดน้ำใส่ปุ๋ยดีๆกะงามคือกันครับ

ในยุคข้าวยากหมากแพง มาปลูกพืชผักสวนครัวไว้กินเองกันครับ

อันนี้ผักสะแงะเด้อครับ บ่แม่นผักชี เป็นกระถางแรก เพิ่งปลูกตอนกลางเดือนพฤษภา

ตอนนี้กะเริ่มใหญ่แล้ว ไผแกงหน่อไม้กะมาขอไปใส่ได้เด้อครับ ฅนภูไทบ่หวง

อันนี้ผักแพว เอาไว้ใส่ซุป ใส่ซั่ว หรือสิกินเป็นผักกะได้ กำลังใหญ่

กระถางดอกไม้พวกนี้ อนาคตคิดว่าสิเปลี่ยนเป็นกระถางผักครับ

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom
    สนองนโยบายอย่างเร่งด่วนเลยติท่าน...เป็นไปทั่วคือหว่านั้นเศรษฐกิจสู่มื้อนิ
    กำลังงามตั๊วละ...:g
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Tid Sri
    รูปสุดท้ายแม่นผักหยังล่ะน้อ คือบ่เคยกิน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    เออเนาะดีครับ ปลูกบักพริกใส่กระถางนำเด้อเถ่า ประดับกะได้ยามนั้นกะพอได้เก็บตำบักหุ่งนำ ::)
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ surasong
    เมืองสุราสุรินทร์
    :g:g ประหยัด พอเพียง พอกิน ปลอดภัย สุขภาพดี อายุยืนยาว ::)::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    โอ้ดีแท่ครับปลูกผักไว่กินเอง....ผมมาอยู่ไกลบ้านครับห่องกะเช่าเขาอยู่
    ผักคือสิบอได้ปลูก
    แตผมกะมีวิธีประหยัดครับเดี๋ยวนี่ผมนั่งรถรับส่งไปเฮ็ดงานจากเดิมขับรถไปเองโก้ๆ
    ตอนนี่นังรถรับส่งบอโก้กะช่างมันแตประหยัดเงินได้เดือนสองพัน
    ระยะทางมันไกล ศรีราชากับEastern Seaboard ระยองไปกลับเจ็ดสิบโล
    เติมนำมันสองพันวิ่งไปกลับจันทร์ฮอดศุกร์สี่อาทิตย์เบิดจ้อย
    และนี่กะเป็นวิธีประหยัดของผม

Membership renewed สัญลักษณ์ของ ไม่สวยแต่เร้าใจ
    มันป็นจังซั่นติ้ผักสะแงะ บ่เคยเห็นจักเทือ ถ้าเจ้าบ่บอกข้อบกะนึกว่าเป็นผักชี เอาในผักมาแต่ไส

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ปีใหม่
    ผุบ่าวบ้านมหา ปลูกผักได้งามหลายซุคนเลยเนาะ อิอิ
    ผักสะแงะทางนี้กะคิดว่าผักชีคือกันจ้า

น้ำตาล
    Guest
    ปลูกเองติอ้าย...งามเนาะ..555+

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    ป้าด....อัตคัดดินคักเน๊าะ...เหอๆ...
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif