หัวข้อ: พาพีน้องไปเก็บเห็ดครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ wit

พาพีน้องไปเก็บเห็ดครับ

ฮอดแล้วครับพีน้องปาที่เห็ดเกิด

พ้อแล้วครับพีน้องลักษณะคือเห็ดหน่าขาวบ้านเฮา

นี้กะกำลังเป็นดอกตูมครับ

ได้หลายเติบพาพีน้องกลับหละบาดที่นี้

ได้มาแล้วกะจัดการล้างอ๋อเอาพีน้องใซผักกระแยงแห่ง แตกอนกะบอกล้ากินดอกครับแตคนที่เพินไปยูกอนพากินกะลองเบิง แซบตั๊วะหละพีน้องพาพีน้องไปเก็บเห็ดครับ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    กระทู้นี้ สุดยอดเลยจ้าอยากไปเก็บเห็ด
    อยากกินแกงเห็ดมั่กๆๆที่สุดเลยกะคือเมนู
    เห็ดๆๆๆๆๆๆๆทุกอย่างเลยจ้า น้ำยายไหยยย
    ป่าเห็ดที่เอามาลงกระทู้นี้อยู่ใสจ้า wit
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย siranee; 30-06-2009 at 05:59. เหตุผล: เพิ่มข้อความ

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    เห็ดเป็นตาไปเก็บม่วนเนาะค่ะ ออกหลายๆๆแมะ แกงได้ชามบักใหญ่เลยเนาะค่ะ อิอิ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    คือบ่เก็บใบออบแอบมาแกงใส่นำแหน่คับบ่าววิท แต่ว่าส่ำนี้กะสุดยอดแล้วหละหวา ตำแจ่วพริกสดใส่น้ำปลาร้า บีบบักนาวจักหน่อย แซบหลายเด้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ฅนกุลา
    ตะออนซอนเนาะครับ คิดฮอดตอนเป็นเด็กน้อยถือกะต่าตามคุณแม่ไปเก็บเห็ด..แกงแล้วกะเป็นตะแซบคักเนาะครับ....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14

รอบยิ้มพิมใจ

อยากไปเก็บนำเนาะ แต่ว่าอยู่ใสค่ะ เก็บมาแล้วมีวิธี ล้างเห็ดมาฝาก

เห็ดป่าที่เฮาเก็บมา มักสิมีดินติดมานำ ยามล้างกว่าดินสิออกหมด

เห็ดกะเป็นดอก มุนเหมิด ต้มในน้ำเดือดประมาณ 2-3 นาที ก่อน

เห็ดสิมีความเหนียว แล้วกะมาล้างดี ๆ จั่งนำไปแกง จ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ป้าดดดดดดอ้ายวิทอยู่ทางนี้น้องละบ่อกล้าเก็บกินย้านตายเบื่อใด้ยินข่าวมากะนานแล้วละว่าคนไทยอยู่เกาหลีเก็บเห็ดมากินแล้วตายตนอบรมมานะครับ แต่อยู่นี้มันเกิดบ่อดอกครับว่าซิหาเลาะเบิ้งยุครับ คือจั่งเห็ดดินหนาบ้านเฮาเนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    อย่าฟ่าวเก็บเบิดก่อนเด้อจ้า อิอิ สิไปเก็บน่ำจ้า แต่เห็ดแบบนี้ก่ะบ่เคยลองกินจักเถื่อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส
    ป้าดดดด...ได้หลายเนาะ เอาะเป็นตาแซบนำ อยากไปเก็บนำเด้เนาะแต่ว่าระวังเห็บแนเด้อ...

อยู่ทางพุ้นป่าเห็ดปานอยู่ไทยเนาะ อิจฉาเด้..อย่าฟ้าวกินเบิดเด้อ ไปหม่าข้าวก่อน หิวข้าวอิหลีหละข่อย...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่