หัวข้อ: ...ไส่เบ็ดนกไก่นา...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

...ไส่เบ็ดนกไก่นา...

...ไส่เบ็ดนกไก่นา... ...ไส่เบ็ดนกไก่นา...
    อปกรณ์

1.เบ็ดเบอร์ 9 ผูกเคายาวประมาณศอกหนึ่ง
    2.เหยื่อกะคือกุ้งฝอยเป็นๆนี่หละครับ

ทำเล

เลือกทำเลหาหม่องไกล้น้ำ ฝังห้วย หนอง บึง
    ถ้าเป็นที่ที่ตันไม้ปรกคลุมริมน้ำยิ่งดี
    และที่สำคัญครับต้องรู้ว่าแถวได๋มีนกนำครับ

การไส่กะคือผูกเบ็ดตามกิ่งไม้ที่แข็งแรง
    วางเหยื่อลงน้ำลึกประมาณ 1 ข้อนิ้วมือครับ อย่าวางลงลึกครับ
    จากนั้นรอประมาณ 1 ชั่วโมงไปยามได้เลยครับ ไม่พลาด ถ้ามีนกครับ

ผลงานอย่างที่เห็นครับ ::)
    อ่อมไส่หมากฮู่งเด้อครับ สุดยอด

เอามาแต่พอกินเด้อพี่น้อง

ubeelomkao
    Guest
    เอามาผัดเผ็ดกับเหล้าคือถ้าสิแซบกว่าว้าหนุ่มลำชี

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    [แต่ก่อนคนเฒ่า คนแก่ เคยเว้าสู่ฟังอยู่ครับ วิธีนี้ แต่ว่าทุกมื้อนี้นกไก่นามันหายากมาก เลยได้กินแต่นกไก่บ้าน อิอิๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

บ่เคยกินแหม๋...แต่โตนกไก่นากะบ่เคยเห็น...เคยเห็นแต่ไก่ป่ากับไก่บ้าน...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    เอามาแต่พอกินเด้อพี่น้อง 8)
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    สู่มื้อนี้นกไก่นาหายาก เพราะว่าห้วยหนองเก่าๆที่มีพุ่มได้ตื้นเขิน เพิ่นกะได้ทำการขุดใหม่ เฮ็ดให้ขอบคลองแปนเบิด นกกะไปหากินทางอื่นเบิด แต่เป็นเด็กน้อยเคยกินอยู่คับลาบนกไก่นา แซบคับ:g

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แต่คาวอยู่บ้านประมาณ10กว่าปีผมกะหากินสู่อย่างล่ะครับ นก หนู ปูปลากบ เขียดหลายแนวแต่ซุมื่อเห็นแล้วหลูโตน สัตว์ทุกชนิดบ่อว่านอ้ยหรือใหญ่ บ่อกล้าฆ่าทั้งนั้น ซื้อกินเอา (บาบนอ้ยลงแน่)อิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    ตะเกิดมา บ่ทันเคยพ้อนกไก่นาจักเทือ เอารูปโตเป็น ๆ มาไห่ลาวน้อย เบิ่งแนะ ::)
    พ้อตะไก่บ้านคืออ้ายเซียงว่าหั่นละ
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    ฟักก้านกล้วยใส่นำเด้อมันจังได้หลาย อิอิ ของป่านี่ผมบ่กินตั้งแต่พระฤาษีถ่อนตั้วคะรับ 555 แบ่งให่บ่าวไปจ้ำแนเด้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ bootchai
    อ้ายๆ พาข่อยไปใส่เบ็ดนำแหน่เด้อครับ นาข่อยนกหลาย แต่ข่อยใส่เบ็ดบ่ค่อยหมานแหมะ::)