หัวข้อ: ข้าวต้มมัด (ข้าวต้มโค่น) [Djเต็มใจให้เธอ]

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

รอบยิ้มพิมใจ ข้าวต้มมัด (ข้าวต้มโค่น) [Djเต็มใจให้เธอ]

::)สวัสดีครับทุกๆท่าน ที่แวะเข้ามายามกันเด้อ

มื้อนี้มีขนมพื้นบ้านมาฝากครับ

ข้าวต้มมัด แซ๊บ ......... แซบ

ทางบ้านดีเจเต็มเอิ้นว่า ข้าวต้มโค่น

ข้าวต้มมัด (ข้าวต้มโค่น) [Djเต็มใจให้เธอ]

ข้าวต้มมัด (ข้าวต้มโค่น) [Djเต็มใจให้เธอ]

บ่ได้ห่อเองดอกครับ แต่ว่าเอามาต้มเองครับ
    สุกแล้วกะยกมานี่ละครับ

::) ::) ::) 8)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    กินนำแน้เด้อบ่าวเต็ม
    ขาดบักถั่วดำแมะบ่าวเต็ม
    จักหน่อยนิ....แซบเลย ::)

เคยเฮ็ดกินอยู่บ่าวเต็ม...มักกินแบบบ่ผัดหนี่หละ...อยู่ทางนี่หากล้วย+ใบตองยากคัก บาดถั่วดำบ่อึด
    เอาหลักฐานมาให้เบิ่งว่ามักกิน...อิอิ ขออนุญาตย้ายกระทู้มาไว้หมวดอาหารหวานเด้อจ้า....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    เป็นตะแซบแท้ๆครับ 8)

หนุ่มลำชี น๊านมาแล้วครับถั่วดำเจ้าแซบคักๆเนาะ :g

ครับย้ายโลดครับเอื้ย อิอิ ผมตั้งบ่ถูกที่ บ่โดนลบกะบูญแล้ว กร๊ากๆๆ::)

ของเจ้าเป็นตาแซบหลายกว่าจ้าบ่าวเต็ม...ใบตองอ่อนๆห่อสีออกมาสวยกว่า :g
    ที่ติ๋มห่อนั่นใบตองแก่ๆ น้องๆรุ่นที่ผู้เฒ่าเอามามวนยาสูบพุ้น...::) แต่กะซื้อมาเฮ็ดย่อนยากกินเนาะ....
    ::) เว้าไปทั่วเจ้ากะดาย ติ๋มบ่เคยลบกระทู้ไผดอกจ้า บ่แก้ไขพร้อม...
    มีแต่สิไปเขียนตื่มไว้หั่นแหล่ว...หล่วงเนาะ ยายหนูซิงฮู้นิสัยดี อันเกินๆหนี่ ::)
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวภูไทกาฬสินธุ์

กินนำแน

เป็นตาแซบแท้ข้าวต้ม สิกินแต่กล้วยมันได้บ่ แต่ถั่วดำบ่มักเอาออก อิอิ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    ห่อข้าวต้มมัด คึดฮอดยามเอาบุญแอวเด้ อิอิ::) มื่อวันเสาร์นี่กะบ่อึดกินดอก ได้ข่าวหว่าบุญข้าวสาก รึได๋บุหล่อสิหาอ้อมแอ้มวัด หากินห่อเผือกห่อกลอยยุ ซังแต่ห่อข้าวสากเผิ่นใส่ปลากแดก กับกอกยานี่หละกินแล้วย่านเจ็บท้อง ::)
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ nong_aew
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หล่อร้อยเมตร
    ห่อข้าวต้มมัด คึดฮอดยามเอาบุญแอวเด้ อิอิ::) มื่อวันเสาร์นี่กะบ่อึดกินดอก ได้ข่าวหว่าบุญข้าวสาก รึได๋บุหล่อสิหาอ้อมแอ้มวัด หากินห่อเผือกห่อกลอยยุ ซังแต่ห่อข้าวสากเผิ่นใส่ปลากแดก กับกอกยานี่หละกินแล้วย่านเจ็บท้อง ::)
    หากินนำวัดว่าซ้านนนนน....มื้อบุญข้าวสากพร้อมเน้าะ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี
    อืมม...เห็นแล้วเป็นตาแซ่บคั่กเน๊าะ ขอชิมจั๊กมัดน๊า...ด้วยเหตุที่ถิ่นไทยอีสานมีข้าวเหนียวคุณภาพดี เนื้อเนียนนุ่ม นำมาทำอะไรก็อร่อยเน๊าะ...:g

เห็นแล้วคิดฮอดแม่อยู่บ้านคัก ได้ข่าวว่าลูกสิเมือบ้านยามได๋ เลาจัดแจงเตรียมห่อข้าวต้มไว้ต้อน
    อยากบอกแม่ว่า ข้าวต้มมัดที่ไหนกะบ่แซบเท่าของแม่หรอกจ้า
    =>> เดินทางบ่สุดเส้น อย่าถอยหลังให้เขาเหยียบ ตายขอให้ตายหน้าพุ้นเขาสิเอิ้นว่าหาญ <<=

Tags for this Thread