หัวข้อ: ซุบหน่อไม้ส่ม

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

พบปะพูดคุย ซุบหน่อไม้ส่ม

เอาหน่อไม่มาต้มก่อนเด้อครับ
    เพราะอย่าลืมว่าหน่อไม่ส่มบ่ทันสุกยังดิบอยู่ครับ

ซุบหน่อไม้ส่ม
    ต้มแล้วกะชุบคือหน่อไม่ทั่วไปครับ
    แต่ว่าอย่าไส่พริกหลายเพราะหน่อไม่ส้มมันเผ็ดอยู่แล้วครับ
    เดี๋ยวสิกินบ่ได่ ปลาแดกกะอย่าไส่หลาย มันเค็มอยู่แล้วครับ
    ถ้าสิไห่ดีต้มแล้วลองซิมเมิ่งก่อนกะได่ครับ

น่าตาบ่ค่อยเป็นตาแซบปานได๋ครับ ::)

กินกับปิ้งปลาทูเค็มครับแก้เผ็ดครับพี่น้อง ::)
    แถมตำมักแตงอีกตามเคยครับ

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    เป็นตาแซบแท้ ตำแตงนะแมะ สิเป็นนักชิม ดอกเนาะ อิอิ ::)
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กินข้าวเที่ยงอิ่มแล้ว มาเปิดพ้อ ยังน้ำหลายไหลคือเก่า หิวอีกแล้วหละ อิอิ กินกับผักแป้นคือสิแซบ:g:g:g

Queenie
    Guest
    เป็นตาแซบฮ้าย ..... กินนำเด้อ .... แบ่งมาทางสารคาม จักถ้วย แน้
    ตำแตง กะเป็นตาแซบ คัก ::)::)::)

ขึ้นชื่อว่าหน่อไม้ มักกินเบิด กินนำแหน่หล่า...ได้กินยามกลับบ้านเนาะแซบหลาย
    แต่กินแล้วท้องเสียประจำ...ปานนั่นกะยังกินอยู่...กะยังว่ามักเนาะ 555++
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เป็นอาหารที่มักหลายครับ อย่าใส่พริกหลายครับ มันกินบ่ได้ ออกฮ่อนคอครับ

ถ้าเฮ็ดแบบแห้ง ๆ สิดีครับ ทางบ้านสิใส่เกลือครับ เพื่อสิบ่ให้มันเมียกอิจิ๊ หรือเมียกอุ๊จุ๊

ปลาแดก บ้านข่อย สิบ่ใส่ครับ สำหรับซุปหน่อไม้ส้ม

กินกับแตงจริง ใบขิง ผักแป้น ผักอีออม กะแซบครับผม

เรื่องฮิตน่าอ่าน

โอ๊ย! เข้าครัวตอนแลง ยามอดข้าวแลง นี่แม่นมันทรมานแท้น้อ...อิอิอิ ...หิวจังเลยจ้า... ::)::)::)::)::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ทางบ้านเฮ็ดกะบ่ใส่ปลาแดกคือกันคับ เพราะว่าถ้าใส่ปลาแดกกลิ่นบ่ค่อยดีปานได๋ แต่ว่าสูตรไผสูตรมันเนาะ หาเลาะแนวกินบ้านมหายามแลงทรมานหลายพี่น้อง หิวข้าวคับ อิอิ::)::)

ของมักตั่วคับนี่ ผักแพวบ้านบ่าวทิพย์เผิ่นบ่กินเป็นผักแกล้มเด้คับ
    เผิ่นสิเด็ดใส่ซุปเลยคับ แซบคักคือกัน:g:g

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    โอ๊ยของมัเลยละคับกะเคยกินอยู่คับตอนอยู่บ้านเฮากระดายแต่อยู่นี่คงหากินยากคับ ใด่ข้าวเหนี่ยวคุยคำบักใหญ่เลยเนาะคับ8)8)8):g::)