หัวข้อ: ก๋วยจั๊บ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

กระพริบตา ก๋วยจั๊บ

เส้นมาจากขอนแก่นบ้านเฮาพุ้นล่ะครับ
    ก๋วยจั๊บ
    น้ำซุบ
    ต้มกระดูกหมู ซี่โครงหมู ไห่เปื่อยก่อนครับ
    ปรุงรสด้วยซอสฝาเขียว เกลือ รสดี ไส่น้ำตาลทรายให้ออกหวานนิดๆ

ก๋วยจั๊บ

พอชิมได้ที่ ไส่เส้นลงไปเลยครับ ( ตัดก่อนเด้อ มันสิกินยาก )
    พอเส้นสุก( ซิมเบิ่งเส้นก่อนเด้อว่าสุกยัง) เติมผักคะน้า หอมเจียวลงไป คนไห้เข่ากันครับ
    ก๋วยจั๊บ

เตรียมเครื่องปรุงครับ

หอมเจียว ต้นหอม ผักชี ขึ้นฉ่าย
    ก๋วยจั๊บ

ลงมือมือครับบาดนี่
    เด็กน้อยกินได่ผู้ไหญ่กินดีครับเมนูนี้
    ::)
    ก๋วยจั๊บ
    *** ตักไห้เด็กน้อยก่อนผู้ไหญ่แฮ้นดูกอยู่ก้นหม้อแซบเป็นตาหน่ายพี่น้อง::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี
    คุ๊น...คุ้นค่ะ
    เหมือนเคยได้ยิน
    แถวไหนเรียกว่า
    "ข้าวเปียก" น่ะ...;d

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    ขอจักถ้วยแหน่ หิวแล้ว:g

ป๊าดดดดดดดดดด เป็นตาแซบน้อ ให้เด็กน้อยกินนำแนะเด้อจ้า...8)8)8)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เฮ็ดง่ายเป็นตาเฮ็ดกินนำได้อยู่คับ เป็นตาแซบพร้อม เฮ็ดแจกเด็กน้อยคือสิถืกใจคักแท้ๆ

2ถ้วยน้องหล่า2ถ้วย...กินบ่เบิดกะสินอนเฝ้า แล้วค่อยลุกมาหย๋าววต่อ มักคักเด้อ ต้มข้าวเปียกเส้นเนี่ย...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น

เรื่องฮิตน่าอ่าน

มาช้าไปอยู่บ่จ้า เหลือบ่น้อจั๊กถ้วย แนวมักเลย อาหารเช้าก่อนสิเฮ็ดงานเลยตั่วนั่น เส้นบ่เหลือกะจ่งน้ำมันไว้ให้ซดแนเด้อจ้า

:g

LINAKA
    Guest
    ตอนเรียนนารีฯ อุบลฯ ไปกินบ่อยที่ตลาด6 อร่อยที่สุด.....

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

ป๊าดดดดดดดดดดดดด เป็นตะแซ่บแท้จ๊ะ

เห็นหลัง linaka ไวไว
    มาเบิ่งก๋วยจั๊บน้องหนุ่มลำชีนี่เอง ::) ::)
    อะป๊าดดดดดดดดดดดดดดด...!!!

:g :g :g :g

เป็นตะแซ่บแท้ แนวมักคือกันจ้า
    ลูกหิน กินต้องใส่พริกไท หล้าย..หลาย
    แบบหลายอีหลีนะ แซ่บขนาด 8) 8)
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

LINAKA
    Guest
    กินได้ทุกวันไม่เบื่อเลย...จริงมั้ยจ๊ะลูกหินจ๋า

Tags for this Thread