หัวข้อ: .ลาบปลาเนื้ออ่อน.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

รอบยิ้มพิมใจ .ลาบปลาเนื้ออ่อน.

ลาบปลาเนื้อ่อน ( บ้านหนุ่มลำซีเอิ้นว่าปลานางครับ )
    .ลาบปลาเนื้ออ่อน.

ตัดหัวออกฟัก(สับ)ไห้ละเอียดครับ

เอาหัวปลาไปต้มไส่น้ำปลาแดกนิดนึงครับ
    จากนั้นเอาปลาที่สับแล้วตั้งไฟ
    เอาน้ำต้มหัวที่ต้มไว้ไส่ลงไปไห้พอดีครับ
    อย่าไส่หลายเด้อครับมันสิเป็นป่นปลาเด้
    ::)

สุกแล้ว ไส่ข้าวคั่ว พริก ผักชีใ บมะกรุดหั่น หัวหอมแดงซอย

ปรุงรสด้วย เกลือ น้ำปลา ชูรส มะนาว

เรีบร้อยครับ ต้มหัวอย่าทิ้งครับ บีบมะนาวไส่จักหน่อย เติมเกลือ นิดนึงซดฮ้อนๆครับ

คุ้ย..พี่น้อง..คุ้ย ห้ามจ่ำ ::)

เป็นตาแซบจ้า...แต่ตอนนี้กินเจ กินนำบ่ได้ดอกเด้จ้า...อิอิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    ป้าดเป็นตาแซบแท้ คิดฮอดอีพ่อ เล่ามักกินแต่ปลา ลาบปลากะเฮ็ดแซบเด้ ขอบคุณหนุ่มลำชีครับ เห็นแล้วกะคิดพ่อสารคามหน้อ ปลาบ่อืดบ่อยาก อยากเอาคำเข้าคำใหญ่ๆคุ้ยจักบาดหน้อ แล้วกะซดน้ำฮ้อนๆ ตามด้วยน้ำเย็นๆ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    :gสุดยอดๆๆๆครับลาบปลานี้ เห็นแล้วอยากนำเด้

บ่เคยกินลาบปลานางจักเทือ มีแต่หมักเกลือ นึ่งใส่ดอกแค กับแจ่วพริกดิบ สุดยอดทางแซบ...
    เฮ็ดลาบกะเป็นตาแซบเนาะหล่า....กินนำแหน่...เมนูนี่กินนำได้จ้า...555++
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    8)8) อยู่บ้านเอิ้นปลาเชือม หือว่าปลาเนื้ออ่อนกะใด่ แซบหลายตั้ว ขอหัวแน่เด้อมักกินหัวปลาแหมจูบหัวมันแซบดีตั้วคับ::)::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี
    ขอบคุณคะที่แนะนำเมนูอร่อย
    ว่าแต่ช่วงนี้กินเจ พี่เด็กน้อยจัดอาหารเจให้แน่เด้อ...
    เพราะว่า หลานพระรถมีแต่ผักสดๆ จากแปลง
    ขอบพระคุณล่วงหน้าจ้า... ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    หนุ่มลำซี บ้านเจ้าอยู่สัยหือ

กลับบ้านสิไปเล่นนำแนวกินที่เจ้าเฮ้ดมีแต่แนวเป็นตาแซบคัก

แถมภาพสุดท่ายยังมีแก้วอาหารหลักอีกต่างหาก อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    มันกะคักโพดนั่นแหล่วพี่น้อง อย่าลืมบักสองซาวนำจักหน่อยพอเป็นกะใส

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    แซบแหละน้อ อยากกินเด๊ะ เหวี่ยงๆ มาแถวสุรินทร์บ้างเด้อจ้า