คนงามเอ้ย...ผมนี่ซื่อว่าตู้ บ้านนั้นอยู่เมืองลำดวน
ซื่อสมควรนั่นคืออ้าย นาม สมชายคือโตผม
มีสมหมายดอกเป็นน้องผู้พาข้องเกลียวกลม
อั่นแซวสาวว่าบ่ม้มคารมข่อยน้อยเอาเหลือ
งานกะทุกข์ยากฮ้ายเฮ็ดหลายแม่นเงินหน่อย
ใจกะหายเทื่อละหน่อยย้อนโตข่อยนั่นแห่งจน
บ่แม่นอาสาซ้นผู้คนงามสาวบ้านป่า
แวะมาขอเข้าเซ้าขอนอนเฝ้าฮ่วมพนาง
มุ่งกะสิกางให้ฮี่นไฮบ่ให้ขบสิบ่ให้ยุงขบผื่นผดบ่ให้ต้อย
บ่แม่นวาจาต้อยอ่อยสาวคือบ้านเพิ่น
แต่ว่าอ้ายนี่หมายหมั่นพนางนั้นสิฮ่วมใจ
เป็นใด๋น้อพนางเอ้ยสิฮ่วมใจกับอ้ายบ่
somchaimrc น้องใหม่ครับลองแต่งเล่นๆๆ ฝากเนื้อฝากตัวด้วยนะครับ[