หัวข้อ: ...ฝากถึงดีเจพล พญาแก่ กับ เจ้าแม่เด็กน้อย ผู้น่ารัก ...

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

...ฝากถึงดีเจพล พญาแก่ กับ เจ้าแม่เด็กน้อย ผู้น่ารัก ...

เขียนฝากเถิง ดีเจ สองเสือ ที่ส่งเสียง ตอน 3 ทุ่ม ฮอดเที่ยงคืนเนาะครับ แบบแซวกัน เว้านัวหัวม่วนเด้อครับ
    ผิดผลาดคำเว้าได๋ บ่สมควร กะอย่าถือโทษโกรธเคืองกระผมเถาะ ผมย่านนนนนนนนนนนนน

ฝากเขียนถึงคนเสียงเทห์ ซุมดีเจผู้เสียงหล่อ
    พวกเสียงหวานคักกะด้อ ซุมมักจ้อเข้าไส่ไมค์
    ขอเพลงได๋บ่ขัดข้อง พากันดองปานหมากม่วง
    ตั๋วถ้าฟังจนว่าง่วง พอหมดช่วงฝากต่อกัน (หืยยยยยยย จักแม่นเป็นตาหน่าย)
    อัศจรรย์ดังเหลือล้น ดีเจพล พญาแก่ โอ๊ะพญาแล
    เสียงกรี๊ดดังดีคักแท้ ปานถืกแส้ผู้นั่งนำ (จะแม่นพากันฮ้องกรี๊ดไส่กันดีคัก)

ขอฟังลำกะมิดจ้อย เอิ้นแต่จอยมาลำไส่ (จะแม่นสิพากันไปออกแผ่นซะ)
    ยายลำซิ่งจนหมั่นไส้ กะเลยได้มาโอ่นำ (โชว์เสียงเด๊ยายผม เต้นไปลำไปพะน๊า หอบสิ่นแล่นย่านแต่บ่ทันเขา)
    ส่วนน้องจูนกะซังซ่ำ เลยมาลำนำพวกหมู่ (จูน กะทนบ่ได้เว่ย คาดลาดลากไมค์ มาส่งเสียงตบกกหูผู้ฟังหนิหล่ะ)
    ฟังเอาดู๋พวกพี่น้อง จักไผร้องจะแม่นหลาย
    ฮ้องว๊ายวายนำเพิ่นเด๊ ทางดีเจเด็กน้อยงึด (ฮ้องว่า จะแม่นสุเจ้าเสียงดีกันคักเนาะ อิจฉาจนตาตี่ตั๊วเผิ่นนี่กะดาย)
    เจ้าซ่างคึดมาจำได้ ไหลปานน้ำบาดเมื่อลำ

ขาประจำเว้าแป้ดแป้ด กะแม่นแพตสาวโรงงาน
    เมาเมรี(อุ๊ยสาวเมรี) กะวิจารย์ เทียวส่งสารบ่มีแล้ว
    ส่งข้อความแบบคันแข่ว แนวยายหนูผู้มักม่วน
    เทียวส่งสารโตอ้วนอ้วน มาชวนเว้าอยู่หยั่งคืน (ซัง จะแม่นพากันเป็นนกฮูกคัก กลางเว็นมิดจั๊ด ยายนินอนเว็นตั๊วเนาะ คริ ๆ )
    ฮอดยามตื่นเฮ็ดงานแหล่ว แนวสาวติ้มผู้พ่ายรัก
    เดี๋ยวอกหักจักอกร้าว สาวคนนี้เป็นจั่งได๋ (จะแม่นเผิ่นตั๊ว จักหน่อยกะโสด จักหน่อยกะเศร้า เดี๋ยวกะเหงา อยู่หยั่งมื่อ หึยยย)

เบิ่งเอาเด้อผมจำได้ บ่าวคนไกลใจหดหู่ (โทรมาว่าเขียดเกาหลี จะแม่นโตใหญ่พะนะ บ่กล้ากินย่านวิน พะน๊า พะนะ)
    สาวขูลู-นางอั๊ว มาตั๋วล่อ ขอแต่เพลง (อันฝากเพลง อ้ายฮักเจ้าเด้อ กับ ฝันดีเด้อหล่า ให้นำแน่เด้อ ก่อนนอนส่งให้ผู้นั้นแนะ ซังเว่ย)
    ให้เกรงใจดีเจปุ๊ย เผิ่นเทียวสุยเว้านำหมู่
    เจ้านายเผิ่นเว้าดู๊ดู๋ ว่าเฮ็ดงานถะแม้ มาแป๋เข้าตั้งแต่คอมฯ (พะนะ งานบ่จักเฮ็ด มาจอบตะเว้านำพี่ นำน้องหลายกะดาย ฮ่า ๆ ๆ)
    บ่าวจตุ กสินพร้อม กะถ้าซอมเบิ่งแต่หมู่
    เว้าดู๋ ๆ แน่เด้อหล่า ซุมแม่บ้า เผิ่นถ้าแซว (เกรี๊ยววววววว ผู้บ่าวมาแล้วจ้า เด็กหนุ่มกำลังดี เว้านำที สองทีกะชื่นใจพอกินแซป พะน๊า มาซ่างเป็นแทะ)

มีเวลากะสิมาวิพากษ์ วิจารย์ต่อนำเรื่อย ๆ ถ้า บ่พากันขิวก่อน เพราะว่าเว้าไปนำ จี่เกิบไปนำ ฮ่า ๆ ๆ คนที่ยังบ่ได้เอ่ยนาม กะให้รักษาโตไว้ดี ๆ เด้อครับ
    ขอวิจารย์นำแนะ จักเล็ก จักน้อย สิได้มาม่วนซื่นนำกัน เนาะครับ

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ให้เกรงใจดีเจปุ๊ย เผิ่นเทียวสุยเว้านำหมู่
    เจ้านายเผิ่นเว้าดู๊ดู๋ ว่าเฮ็ดงานถะแม้ มาแป๋เข้าตั้งแต่คอมฯ (พะนะ งานบ่จักเฮ็ด มาจอบตะเว้านำพี่ นำน้องหลายกะดาย ฮ่า ๆ ๆ)
    ::)

หง่าาา ก็คนมันคิดฮอดอ่ะ ก็เลยมาจอบจักนอย
    แคมาเห็นหลังคาบ้านก็ปลื้มหลายแล่วปุ้ย บ่เอาหยังหลายดอก ::)
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ย้านบ่มีคนเป็นหมู่กะล่อไว้ตั้วล่ะ...รู้บ่จ้า เพลงไม่มีแมะ... หรือมีช่วงจัดกะหาบ่พ้อจ้า... ::)::)::)::)::)

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

แพ้แว้ มาเว้านำพี่ นำน้องอีกแล้วครับ Podcasting หรือ Podcast radio news

แจ้งข่าวเหตุการณ์ล่าสุด เมื่อคืนที่ 2 ตุลาคม 2551 อวยพรวันเกิดย้อนหลัง ท่านอนาจารย์ใหญ่ โอ๊ะอาจารย์ใหญ่ ทิดคำศรีสะท้าน (จักแม่นเลาคำศรี หรือคำบ่ศรีดอก ถ้าลงท้ายว่าสะท้านปานนี้กะดาย ฮ่า ๆ ๆ)
    ดีเจขู่ขัวญ โทษครับ คู่ขัวญหนิหล่ะ พากันเอิ้นพี่เอิ้นน้องตั้งแต่หัวคำพุ้นหล่ะ (ย่านแต่บ่มีคนฟังติหล่ะ) จนพากันถ้าพ่อใหญ่คำศรีจนเดิก ปานถ้ารถเมล์ เมียงกรุงเทพฯ พี่น้องเอ๊ย
    ประมาณว่า จักสิมาตอนได๋เดาใจกะบ่ถืกกะยังวะ ฮ่า ๆ เลาไปถ้าเบิ่งวัวแม่สาว สิออกลูกโตแรกหรือจั่งได๋บุ มาสวยหลายกะดาย (เบิ่งทรงคือสิอยากได้น้องวัวฝาแฝดกะบ่จักดอก)

รายการประจำคือ เอิ้นสาวจูนมาลำคือเก่าเนาะดีเจ พล ญาแลกะดาย เริ่มจากหม่องนี่สาเนาะ อะแฮ่มมมมมมมมม คร๊ากกกกกกกก โอ๊ยเนาะ เหงี่ยงปลาเข็งติดคอเว่ย (แม่นบ่บุ)

เอาหล่ะเด้อ มาบัดนี้ เสียงลำดี คนผู้เก่า
    เสียงสาวจูน โทรมาเว้า ดีเจเฒ่า บังคับลำ
    (เขาคิดฮอดพี่ คิดฮอดน้องโทรมา ไปเล่นยุร้านเน็ต ตปท.กะบังคับคะเจ้าลำเด๊เดียวหนิ ฝรั่งกะงวกซ้าย งวกขวา ว่ายายนี้คือให้พะนะ บัดได๋แท้เลากำลังโอ่ละนอ..แหม๋)
    พอจูนจบ กะโดนซ้ำ ยายลำซิ่ง โทรมาต่อ
    โอละนอ กันอีกแล้ว คนคันแข่ว แม่นผู้ฟัง พี่น้องเอ๊ยยยยย
    (จะแม่นเนาะ ซุกยายหนึ่งตกฮ้าน ไปหว่างฮั่น แม่เฒ่านี้กะมาต่ออีก จะแม่นสุเจ้าพากันเสียงดีคักเว่ย อิจฉาาาาาาาาา เด๊เว่ย )
    ดีเจกันต์ กะตาตั้ง ฮ้องมาสั่ง ว่าสิอัด
    ยามเจ้าจัด อัดรายการ คนกล่าวขาน ได้ฟังซ้ำ
    (ส่งข้อความเป็น วิน ๆ ยุบ่าวหนอน โอ๊ะบ่าวกันต์ กะดาย ว่าสิเอาไว้ให้พ่อใหญ่ศรีเปิดฟังมื้ออื่นพะนะ มื้อนี้กะนำ Link http://chaksumat.ath.cx/baanmaha/
    พอเข้าเบิ่ง หากแม่นรายการ ธรรมมะรับอรุณ โอ๊ยเนาะ พ่อใหญ่ศรี บ่แม่นหนีไปบวช นำหล่ะติเนาะปานนี้กะดาย ฮ่า ๆ ๆ)

คนขอลำ จนว่าแหล่ ขอฟังแน่ นำรายการ
    ถ้าโชคหมาน ดอกจั่งมี ปานเซียมซี โชคดีได้
    (เป็นตาหน่ายอิหลีเด๊พี่น้อง รายการหนิ ขอเพลงหยังกะได้เหมิด แต่ว่าสิได้ฟังบ่หนิ บ่กล้ารับประกันแหม๋ ฮ่า ๆ ๆ )
    ทางน้องแพร จนว่าไห้ ขอแคนไส่ ลุงคำศรี
    ลายแคนดี สุดซะแนน ผู้หาแทน แม่นกันดั้ม (ชื่อหุ่นยนต์เนาะ หุ่นยนต์กันดั้ม ฮ่า ๆ ,หาลายแคนมอบให้ลุงศรี จนว่าคนฟังลักหนีไปนอนก่อนพี่น้องเอ๊ย จะแม่นดีคัก บ่าวกันต์กะดาย ฮ่า ๆ ๆ)

โทรมานำ เฮ็ดพ้อว้อ ผมนี้น้อ ชื่อโป๊ยก่าย
    ดีใจหลาย พ้อพี่น้อง ผมขอร้อง แน่จักเพลง (คุยเป็นตาหน่ายเด๊ลุงยุธแหม๋ ว่ามีเพลงยอดรัก อยู่เป็นร้อยแผ่นเว่ย แอบร้องเพลงออกอากาศ เข้ารถปิดประตูแน่นอิ้งติ้ง ย่านผู้อื่นได้ยินเสียงนำพะนะ
    ป๊าาาาาาาด คือใจเด็ดแทะ ถ้าแม่นตดในรถ กะแม่นดมเล่นผู้เดียวคัก ๆ เนาะ)

พอร้องแล้ว กะรีบเร่ง จักสิเร่ง ไปทางได๋
    เดี๋ยวมาไหม่ ดอกเด้อหมอ จั่งสิขอ นำอีกรอบ (ฟ้าวมา ฟ้าวไปเด๊เผิ่น เงินเติมโทรศัพท์เหมิดพะนะ ไปลักเงินเด็กน้อยเติมโทรศัพท์เด๊เบิ่งทรง จั่งมาไหม่ว่าซ้าาาาาน ล้อเล่งงงงนะตัวเอง)

เจ้าชายน้อย เผิ่นมาจอบ ว่าผมช๊อปปปปปปปปป รายการคัก
    เผิ่นมาทัก อ้ายคนโก้ บ่าวโจ่โล่ เป็นจั่งได๋ พะนะ (โอ๊ยเนาะ อ้ายกะยากเล่นหนัง (บักตื้อ)
    ย่างแบบ (หรือนายแบบโฆษณาถุงเท้า เห็นแต่เท้า หน้าบ่ให้เห็นดังเป็นตาหน่าย) ติ๊ก เจษฎา จักสิว่าแนวได๋พี่น้องเอ๊ย)

ดีเจกะ พากันเว้า ว่าเอากลอน เผิ่นมาอ่าน
    ดีเจพล หนาวสะท้าน อ่านจากถืก กะแม่นผิด (หึย หน่ายเว่ย ก่อนสิอ่านออกอากาศ กะอ่านเบิ่งซะก่อนแน่ถ่อน สิได้พาไปเอาใบอนุญาต นักจัดรายการมวยแทนซะดอกหล่ะ)
    ดึกสนิท ศรีสะท้าน พิมพ์กล่าวขาน หวัดดีครับ (คักแท้ ๆ เผิ่นกะดาย กว่าสิมาได้กะปานหัวหน้าคณะตลก ชาวคณะเล่นจนเหมิดมุข เพิ่นจั่งออกปรากฎโตแหม๋)
    ว่าไปฮับ ลูกวัวน้อย มันหลอยออกระหว่างคืน

กว่าสิบืน มาเว้าได๋ กว่าสิไขประตูออก
    แม่นไผดอก ลักล๊อคไว้ กะเลยไง้ หน้าต่างมา พะนะ
    ทางลุงโป๊ย เลาหล่ะถ้า ว่าอยากมา อวยพรหมู่ (เสี่ยวเผิ่นลุงโป๊ยก่าย พี่น้องเอ๊ย โทรเข้ามาร่วมรายการ บาดนี้ว่าอยากลำให้เสี่ยวพะนะ จักเสี่ยวแนวได๋ ไปยามบ้านกัน จำฮอดชื่อลูก ชื่อหลานกะบ่ได้แหม๋)

อยากร้องขู่ เสียงลำให้ ไผฟังแล้ว บ่อยากนอน (ย่านเสียงเลา ฮ่า ๆ ๆ ล้อเล่นดอก อันฟังเสียงแล้ว คือจั่งเหมิดไปสามกลมแล้วหล่ะ ประมาณว่า จำบ่ได้ว่าเจ้าของลืมนุ่งโส่งบ่พุ้นหล่ะ ฮ่า ๆ ๆ)

ผ่านสองกลอน อย่างเจ็บแสบ เสียงลำแซป เป็นตาตาย โอ๊ะเป็นตาหน่าย
    ของทองมัย ดอกหมาลี้ อุ๋ย ของทองมี มาลัย รุ่นแต่วัยพร้อมคนร้อง ( แซวซื่อ ๆ ดอก เบิ่งหน้ากะย่าสุเฮ็ดแดง เป็นตาเคียดหลาย ฮ่า ๆ ๆ )

พอแล้วสอง กลอนถ้วน ถ้วน ได้ลามวล ญาตและหมู่
    ฟังเสียงดู แม่นไปฮาก สิเมามาก หรือจั่งได๋ (ฮ่า ๆ โอ๊ยเนาะฟังเสียง คือจั่งมือซ้ายค้ำต้นหมากมี่ มือขวาดึงขอบกางเกง โก่งคอปานไก่ขันพุ้นหล่ะคือ อ๊วววววววววววก พะนะ อย่าซังกันเด้อแซวซื่อ ๆ

ดอก)

สาวเหน่งน้อย เว้าไจ๊ไจ้ ฮ้องมาไส่ คำอวยพร ( ไผน้อพี่น้อง เบิ่งทรงคือเป็นตาฮักอยู่ดอก เว้ากะหม่วนฮ่าย ไผกะอยู่ในใจอ้ายศรีหนิหล่ะ พะนะ ฮ่า ๆ ๆ โอ๊ยเนาะ ลุงศรีว่าอินางนั้นตั๊วหนิ พะนะ )

ว่านางนอน มาในรถ น้ำลายหยด มาหมดมื้อ (เดินทางไกล มาจากอุดร ต่อขอนแก่นไปยามหมอหนึ่งแมะพี่น้อง กว่าสิเข้า กทม เลากะดาย อาบกะบ่ทันอาบ อยากมาร่วมอวยพร พะนะ)
    ท่านศรีคือ เว้าว่าปรอบบบบบบ ถามบ่ตอบ น้องนอนหนิ่ง พะนะ
    ยายลำซิ่ง นั่งหัวร่อ เว้าหยังน่อ พ่อใหญ่ศรี อุ๊ย พี่ใหญ่ศรี

สาวลีน่า อิตาลี่ ขอเพลงที จนหน้าหล่า
    ปริญญาใจ แน่เด้อพี่ มีให้เปิด แน่บ่น้อ (อาการขอเพลงฟัง ยังคือเก่าพี่น้อง ขอเพลงได๋ ได้เพลงนั่น แต่ว่าขยันจัดเพลงแทน ดีเป็นตาหน่าย ฮ่า ๆ ๆ )

ขออนุญาตบาดคำ เด้อ พ่อ แม่ เอื้อย อ้าย น้อง ๆ ทุกท่าน ทุกคนที่เอ่ยนามมา บ่ได้มีความประสงค์ สิว่าหยังให้เด้อครับ แซวกันสนุก ๆ ครับ ถ้าเว้า ถ้าว่าบ่ถูกใจ กะขออภัย หรือ ให้ความคิดเห็น ไว้ ณ ที่นี่ด้วยครับ
    ขอน้อมรับ ด้วยความเต็มใจ ถือว่า ผมสรุปผลการรับฟัง ให้สำหรับการจัดรายการ โดยย่อซะเนาะครับ มีโอกาสได้ คุยกับพี่กับน้อง กะเป็นความสุขอย่างยิ่งครับผม ขอบคุณดีเจ และทีมงานบ้านมหาทุกท่าน ทุกคนครับ
    มีเวลา กะสิสรุปผลการประชุม โอ๊ะ ผลการรับฟังใหม่ครับผม น้อมรับครับผม

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    ป๊าดดด บาดใดแท้ กระทู้นี้ เว้าพื้นคนดอกเนาะ อิ อิ เปลี่ยนซื่อซะข้อยว่า..เว้าพื้นดีเจ และผู้ฟัง อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ โป้ยก่าย
    อาวโจ่ เจ้าอย่าเว้าหลายข้อยอยากอายย้อนหลัง

มันแม่นข่อยอยู่บ่หละอาวบ่แม่นเจ้าหลงคนตี
    จงเอาชนะในความยาก มิฉะนั้นความยากจะชนะท่าน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    ป๊าดดดดดดแฉกันคักแท่ะ ขอเพลงกะบ่เปิดนี่ เว่าอีกกะถืกอีกครับ อั่นเว่าพื้นดีเจกะดาย ::)
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ฮอดยามตื่นเฮ็ดงานแหล่ว แนวสาวติ้มผู้พ่ายรัก
    เดี๋ยวอกหักจักอกร้าว สาวคนนี้เป็นจั่งได๋ (จะแม่นเผิ่นตั๊ว จักหน่อยกะโสด จักหน่อยกะเศร้า เดี๋ยวกะเหงา อยู่หยั่งมื่อ หึยยย)

โอ้ยยย...กะคนมันเหงามันเศร้าสิให้เต้นโด่งๆได้จังใด๋....
    กะอ้ายเข้ามาเบิ่งยามบ่เศร้าแหน่ตี้หละ เต้นบ่เซาจนได้เคาะหน้าแข้งไว้พุ้นแหล่ว....::)
    หน่ายยย....เข้ามาหาซอมเบิ่งคนคักเนาะอ้ายกะดาย....หึ๋ยยยย
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ได้ยินข่าวเนาะ

ประกาศ มื้อคืนได้ยินข่าวว่า มีซุมหนึ่งไปตุ้ม ไปโฮมกันกินต้มอึ่ง บ้านดีเจเสียงหวาน
    กับดีเจแตกพานความหล่อแหม๋ แม่นเฮ็ดหยังกัน กะคือบ่บอกบ่กล่าว พี่กล่าวน้องล่วงหน้าแน่เนาะ ย่านแต่ไปกินนำเอาโลดเนาะพี่น้อง ซังเด๊ เสียดายบ่ได้มาบันทึก ความทรงจำนำพี่นำน้องซ่ำ โอ๊ยเนาะหน่ายหลาย

// สาวติ๋ม อ้ายกะหยอกดอกเว่ย รักหลอก จึงหยอกเล่นเนาะ // คนน่ารัก กะให้ทายทักนำแน่ถ่อนเว่ย เล่นโตหลายกะแนวนี้หล่ะ แนวมันเจ็บอก กะดาย ขิว เว่ย ฮ่า ๆ ๆ

ฝากลุงคำศรี เว้าให้ฟังแน่เด้อ แนวได๋กะดาย ได้ม่วนนำคะเจ้าบ่น้อ

::) ::) ::)

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    เว้าหยังแต่ส่ำนั้นอาวโจ่ ข้อยแฮ่งถืกคัก มีการโทรมาหาข้อยนำแมะ เสียงแตกแซ๊วแซวอยู่ ประมาณว่าเยาะเย้ยที่บ่ได้ไปหั่นแมะ เพิ่นพากันม่วนว่าสั่นฟังเสียง เว้ามาซังหลายยังว่า เหอ ๆ ๆ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

Tags for this Thread