หัวข้อ: บักม่วงหาว บักนาวโห่

หนุ่มธรรมสิริ
    Guest

บักม่วงหาว บักนาวโห่

มื้อนี้มีหน่วย (ผล) บักม่วงหาว บักนาวโห่ มาฝากครับ..ต้นไม้ชนิดหรือมีชื่อว่า มะม่วงหาว มะนาวโห่ หรือบางคนก็เรียกว่า มะม่วงไม่รู้หาว มะนาวไม่รู้โห่ หรือต้นหนามแดง ครับ หน่วย (ผล) ออกมียางนิด ๆ กินได้ครับ..จิ้มเกลือแจ่วนี่กะแซบ..ครับ

ต้นไม้ชนิดนี้มีหนามหลายอี่หลีครับ ผมเลยนำมาทดลองซำเบิ่งบ่อเกิดครับ ขนาดเอาจุ่มสารเรียกรากกะบ่อเกิด แต่ว่าเพาะด้วยเม็ดจากผลสุก ที่สีออกน้ำตาลเข้ม ๆ บ่อกี่มื้อกะเกิดครับ แต่ว่าผมกะบ่อเอาปลูกดอกครับ แจกเพิ่นเหมิด.. เพราะว่า... ต้นอันนี้หนามหลาย...สำพ้อแม่นเพิ่นถึงเอิ้นว่า..ต้นหนามแดง...ล่ะเนอะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    หนุ่มธรรมศิริปลูกต้นไม้เก่งเนาะคับ ขอบคุณที่เอามาให้ความรู้เด้อ มื้อลุนเอาว่านดีๆมาลงแหน่เด้อ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    สงสัยบ้านผมคือสิบ่อมีดอกหมากอันนี่

บ่อเคยได้ยินชื่อแมะคับ.....ขอบคุณที่เอามาฝากเด้อคับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี
    หนามหลายว่าซั่น...
    ขอพันธุ์เอามาปลูกเฮ็ดฮั้วล้อมแปลงผักไร้ดินคือสิดีเน๊าะ
    ไก่สิได้บ่มาเจาะกินโฟมแม๊ะ... ::)

ผาแดง
    Guest

กินได้บ่หึ?

เป็นตาเบื่อตายแถ้ล่ะ

สีเป้นตาแซบแถ้ล่ะ

หมากอันนี้บ่เคยเห็นจักเทือ แนมเบิ่งคือหน่วยบักหว่าเนาะคับ:g:g:g
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    บ้านบ่เคยมีครับแปลกตาดีเป็นต้ะแซบตั้วล่ะ แถวบ้านมีแต่บักแอปป้าวว กับ บักกีวี่ อิอิอิอิ