หัวข้อ: แกงสามสหาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

แกงสามสหาย

1.เห็ดฟาง
    2.ผักหวานบ้าน
    3.บักบวบหอม

หั่นไห้เรียบร้อยรับ(ตามรูปเลยครับ)

แกงสามสหาย

ตั้งไฟไส่น้ำ ไส่ตะไคร้ มะขามเปียกนิดหนึ่งครับ เกลือ ซูรส
    พอน้ำเดือดไส่ปลาร้าครับ
    จากนั้นกะเอาผักทั้งสามอย่างลงเลยครับ
    สุดท้ายไห่ผักอีตู่(แมงลัก)หน่อยหนึ่งครับ
    เพื่อเพิ่มความหอมครับ

แกงสามสหาย

เมนูนี้มีแต่ผักย่านบ่ครบ 5 หมู่ครับ แถม ตำแจ่วเห็ด ทอดไข่ ย่างปลาอีฮือครับ
    แกงสามสหาย
    สรุปวาครบ 5 หมู่ครับ อ้าวเซิญครับพี่น้องลงมือ............::).

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    มาแล้ว โดนสักก่อนหมู่เลยผม อยู่นี่เที่ยงพอดีท้องฮ้องอยู่โกกๆ ขอบคุณหนุ่มลำชีหลายๆครับ มีโอกาสคือซิได้พ่อกันอยู่สารคามหน้อครับ (เฮ็ดแนวกินแซบปานนี่):g8)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    ป้าดแจวเห็ดเป็นตาแซบแท้ นั้นบ่ทันได้หยับให้หมู่เด้ผม ทันได้อิ่มหน่อ แกงสามอย่างคือบ่ซวนปลาอีหือลงไปพร้อมซิบ่แซบอยู่บ่ครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ป๊าด ป้าดๆๆๆๆๆๆๆ หนุ่มลำซี คือได้กินอาหารครบห้าหมู่แท้ อิอิ จ้ำแจ้วเห็ด ซดน้ำแกงฮ้อนๆ คือสิแซบ
    ตามด้วยปิ้งปลาอี่ฮือ อื้อหือ แซบบบบบบบ บางคนฮู้จักบ่หละว่าปลาอี่ฮือแม่นหยัง อิอิ:g:g:g

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ปลาหมึกจานนั้นขอสา..สิเอามาแกล้มไวน์(สปายแดงสั้นดอกหวา อิอิๆๆ)
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ nong_aew
    กินนำแหน่เด้อจ้า อยากกินแจ่วกะปลาอีฮือนั่นนา...:g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    โอยๆๆๆๆ เห็นเมนูแล้ว หิวข้าวรอบดึกเลยจ้า เป็นตาแซ่บเน๊าะ
    ขอเมนูสุขภาพเด้อ แกงสามสหายกับแจ่วเห็ด กินรอบดึกมันสิบ่อ้วนจ้า

โอ้ยยยยย.....ตายๆ หิวข้าวกลางเดิกเลยทีหนี่ เห็ด หมากบวบ แนวมักทั้งนั้น หน่ายๆ อยากบ่ได้กินเด้.....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ tonfang
    :g:gโอ้ย??มักหลายแนวนี้ ของชอบละครับพี่น้องบ้านมหา

แจ่วเห็ดเฟียงใส่แมงดานำบ่อ้าย คุ้ยนำจักคำแหน่เด้อ ออกกะตีห่านี่ละ
    สิไปหย่างเบิ่งตลาดลาวแถวบางบอบเบิ่ง ถ่าได้เห็ดปวกตาบมาปิ้งตำแจ่ว8)8)