หัวข้อ: ไก่ เลี้ยงลูก นกเป็ดน้ำครับ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

รอบยิ้มพิมใจ ไก่ เลี้ยงลูก นกเป็ดน้ำครับ

สวัสดีครับพี่น้องทุกท่านที่รัก และคิดฮอด
    มื้อนี้ ดีเจเต็มฯไปพบสิ่งนี้มาครับเห็นว่าเป็นสิ่งหาเบิ่งยากครับ
    ไก่เลี้ยงนกเป็ดน้ำ

ไก่ เลี้ยงลูก นกเป็ดน้ำครับ

แปลกบ่แปลกกะเชิญชมเด้อครับ

อยู่ข้างๆบ้านดีเจเต็มฯครับ ::)

::) ::) ::) ::) ::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    เป็นภาพที่น่ารัก และหาดูยากมาก เอ/บัดนกเป็ดใหย่ขึ้นมามันสิเป็นแบบได๋น๊อ บ่าวเต็มติดตามและรายงานให้พี่น้องทราบแหน่เด้อตอนนกโต

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ถือเป็นเกียรติอย่างยิ่งครับอ้าย
    ได้เลยครับอ้ายบ่าวเซียงน้อยครับ
    เพราะว่า บ้านหลังนี้อยู่ตรงข้ามบ้านผมเลยครับ
    ห่างกัน 5 เมตรครับ
    ยินดีที่จะติดตามตอนต่อไป นำมาฝากพี่น้องบ้านมหาได้เบิ่งกันครับผม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวภูไทกาฬสินธุ์

...

ไปขอมาจักโตแนอ้ายเต็ม คือน่าฮักแท้ อยากได้ อยากได้:)

น่าฮักเนาะ สัตว์สาวาสิ่ง ยังฮู้จักดูแลเทคแคร์กันเนาะพี่น้อง....อยากให้คนเอาอย่างสัตว์พวกนี่บ้าง
    โลกคือสิมีแต่รอยยิ้ม....
    นี่กะแมวเลี้ยงลูกหมา น่าฮักบ่ เพื่อนเต็ม....

ขอบคุณที่มาของภาพถ่าย หนังสือพิมพ์ไทยรัฐ จ้า....

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    จั่งได๋เป็นตาฮักแท้ ทั้งไก่ ทั้งนกเป็ดน้ำ อยากเห็นตัวเป็นๆ แล้วเด๊ะ

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    นกกะไก่ สัตว์ปีกคือกัน อิอิ ตาฮักดีจ้า:g

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ขอจักโตแหน่คับดีเจเต็มรูปหล่อ สิเอาไปเลี้ยงดอกคับ อิอิ เลี้ยงจักสองสามเดือนคือสิพอดี ใหญ่พอดีหั่นหนา น่าฮักสั่นดอก แปลกเนาะคับ ปกติไก่แม่เห็นเป็ดน้อยนี้เตะตายเลยเด้ งึดดดดดด::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หัวหน้าจ๋าย
    ทำงานอยู่แถวสะพานใหม่
    หลู๋โตนซาติแม่ไก่เด้เอ่าลูกเพิ่นมาเลี้ยง หลงฮักว่าแม่นลูกตะเอง บัดภายภาคหน้าเขาปีกกล้าขาแข็งแล้วฮู้ว่าบ่อแม่นแม่เจ้าของแล้วบินหนีจาก..โอ้ย...ฝากซับน้ำตาแม่ไก่แหน่เด้อผู้อยู่บ้านไกล้กัน(อย่าลาบนกเป็ดกินก่อนหล่ะ เป็นตาแซ่บ..เอ๊ยเป็นตาฮักปานนั่น..::)::))

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    ::) สงกระสัย แม่เป็ดน้ำมาไข่ทิ้งไว้ในรังของแม่ไก่แน่ ๆ และท้ายสุดถูกพ่อไก่ตี
    แม่เป็ดน้ำตาย แม่ไก่เลยต้องรับภาระเลี้ยงลูกของแม่เป็ดน้ำต่อไป น่า
    สงสารลูกเป็ดน้ำน้อ แต่ก้อเป็นภาพประทับใจมากมากครับ อัฟเดทมาให้
    ชมเป็นระยะนะคร๊าฟผม8)

Tags for this Thread