หัวข้อ: ผู้เฒ่าเฝ้าบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวภูไทกาฬสินธุ์

ผู้เฒ่าเฝ้าบ้าน

แม่อายุ 80 ปี กำลังสานฝากระติ๊บข้าว ทำยากอยู่เหมือนกันกว่าจะผ่าไม้เป็นแผ่นบางๆแล้วเอามาเหลาให้บางลงไปอีก แล้วตากให้แห้งถึงจะสานได้ 1 ฝาใช้ไม้ 24 ชิ้น กลับไปทำตอนไปเยี่ยมแม่ มือพองเลยเจ้าค่ะ คิดถึงแม่ผู้เฒ่าเฝ้าบ้าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    กราบสวัสดีจ้าคุณแม่ ลูกหินเด้อจ้า
    คุณแม่รักษาสุขภาพอยู่เป็นร่มโพธิ์ร่มไทรให้ลูกให้หลานเด้อจ้า

อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    สวัสดีค่ะคนแม่ คุณแม่ยังแข้งแรงอยู่นะคะ ขอให้คุณแม่อายุยืนยาว อยู่เป็นร่มโพธิ์ของลูกๆ หลานๆ นะคะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพรรณานิคม
    เบิ่งแล้วกะคึดฮอดอีเม่ะยูเฮอนเด้เน่าะ
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] เกี่ยวกับลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    หวัดดีครับคุณแม่ นี่ลูกเขยเด้อ..เอ้าเว่าผิดนี่ลูกชายหล่าเด้อครับแม่ขอใหแม่มีสุขภาพแข็งแรงเป็นร่มโพธิ์ร่มไทรให้ลูกให้หลานเด้อครับ.......สาวคือจั่งบ้านหนุ่มเหงาแท้น้อบ้านสองชั้น มีเตียงทางนอนเห็นแล้วกะคิดฮฮดเฮือนเจ่าของเด่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    นี่เป็นความสุขของผู้เฒ่าเนาะคับ เพิ่นบ่อยากอยู่ซื่อๆ ได้ยือเส้นยืดสายกะดีคับ แม่ใหญ่อยู่บ้านคือกันคับ 80 แล้ว แต่ว่าเลากะยังต่ำหูก เฮ็ดไหมคือเก่า บอกเซากะบ่เซา เลาบอกว่าบ่อยากอยู่ซื่อว่าซั้นคับ