หัวข้อ: เอิ้นคือกันบ่ครับ //โปรดดูภาพประกอบ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

พบปะพูดคุย เอิ้นคือกันบ่ครับ //โปรดดูภาพประกอบ

เอิ้นคือกันบ่ครับ //โปรดดูภาพประกอบ
    ภาพต้นหมากเล็บแมวครับ

เอิ้นคือกันบ่ครับ //โปรดดูภาพประกอบ

ภาพป่าข้าวงามๆ ในวันนี้

หมากเล็บแมว (อีกแล้ว)

ต้นฝรั่ง / ลำฮ้าง /สาบเสือ /หญ้าดอกขาว

เดี๋ยวผมจะเพิ่มเติมภาพเรื่อยๆครับ

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    เป็นจังซี้ติเน๊าะ

เกิดบ่เบิดซาติ หัวกะเคยเห็นจ้า
    ขอบคุณหลายๆจ้า อ้ายเต็มใจให้เธอ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวตี๋ คนหล่อฝั่งซี
    บ้านผมเอิ้นวา ต้นเลาะฮ่าง ครับ หรือเคียเลาะฮ่าง อิอิอิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    บ้านหล่อกะเอิ้นหมากเล็บแมว ส่วนต้นนั้นเอิน กกอิเทิน ครับเอามาห้ามเลือดยามมีดบาดมือ:-*

หญ้าคมปาว
    Guest
    อำเภอเพ็ญบ้านผมผั่นเอิ้นต้นผักคาดคับ..จักหน่อยเกี่ยวเข่ากะออกดอกล่ะคับ.. แตวาภาพเจ้าโพสท์ผมหลดคึดฮอดบ้านแฮงๆคับ..สิเมือออออออ อยู่ดอก8)8)8):g

หวานน้อย
    Guest
    แม่นบักเล็บแมวบ่หละคือหน่วยใหญ่แท้
    หนามกะบ่มี

บ่ได้เห็นดนแล้ว

แถวบ้านสิขึ้นตามทางไปนา ไปบ่ฮอดนาจักเถื่อ คากินบักเล็บแมว
    อยากเบิ่งตอนมักสุกเด้

น้ำลายไหล

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24

บลูเบอร์รี่ อีสาน

ฮ่วย...คั่นแหม่นต้นอันนี้ ฟัก ใส่ ไห มา กะ จำ ได้ เด๊ะ เนาะ คุณเต็มใจให่เจ่า
    มัน สิ เป็น แตง โม จินตหรา ไป บ่ ได้ แน่นอน ตอนนี้ มัน คือ หมากเล็บแมวอยู่
    แต่ตอนหน้าห่ามันสุกแหล่ว...เด็กน้อยแถวบ้านพากันเอิ้นว่า "ลูกบลูเบอร์รี่" พ่ะน๊า

แต่วาหมากอันนี้กะคือ "หมากตะกบ หรือ ตะขบ" แต่กะอีกล่ะ เด็กน้อยสมัยใหม่เขาเอิ้นวา "ลูกเชอร์รี๊.. เชอร์รี่ เด๊ะล่ะ"
    อันกะบ่วาให้เขาดอกเนาะ เด็กน้อยที่มีจินตนาการสูงส่งเฮาควรสิส่งเสริมแมนบ่ค่า?

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เต็มใจให้เธอ

ต้นฝรั่ง / ลำฮ้าง /สาบเสือ /หญ้าดอกขาว

เดี๋ยวผมจะเพิ่มเติมภาพเรื่อยๆครับ
    ต้นอันนี่กะเอิ้นคือกันอยู่ค่า ใบฝรั่ง กะคือจั่งคุณหล่อฯ วามาล่ะค่าใช้ห้ามเลือดแผลสดได้ดีหลาย ....
    หล้าวใบมันมาหยอ่งหมุ่นๆ ถ่มน้ำลายใส่พอให่มีน้ำแหน่จั่กหน่อย โป๊ะใส่โลดแผลสด
    หย่านแต่ฮ้อง...จ๊ากน้ำตาแตกพุ่นแหล่วมันแสบเนาะ คั่นแผลบ่หายกะแสดงวาติดเชื้อจากน้ำลายเด้อ ::)
    ฮ่วย...กับยาดีอันหนึ่งสมัยเด็กน้อยยามมีดบาดมือกะแหม่น "ยาขี่กะโมย "เด้อ

บล็อก
    24

ตอบไปแหล่ว ให่ถามกลับแหน่ค่า

บาด หิ่ เนี่ย ผู้สาวไทบ้านตอบไปแหล่ว ให่ถามกลับแหน่เด้อค่า
    อัน โต อัน นี่ แหม่ะ แหม่น เอิ้น วา "แมง บ่ง แป่ม" บ่ หนอ พี่น้อง

แต่อันนี้พอสิเดาเองได้อยู่ "แมง บ่ง เล่น กายกรรม" ถืก บ่ ผิด มา ซ่อย กัน เฉลย แหน่ เด้อ ค่า

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    ตอบว่า...หื่อ บ่แม่นทั้งสองอย่าง อย่างแรกบ่แม่นบ้งแป่มดอก เป็นแมงบ้งขนธรรมดา บ่มีพิษ ยกเว้นสิเอายัดใส่ฮูดังสองข้าง จั่งอันตราย อิ อิ อิ อันที่สองแมงบ้งตัวนี้กำลังสิหาหม่องชักใยห่อตัวเป็นผีกางเกง โอ๊ะผีเสื้อ เหอะ ๆ ๆ