หัวข้อ: ปิ้งปลาแห้ง +ตำส่มบักกอ + ตำขนมเส้น

เรื่องฮิตน่าอ่าน ปิ้งปลาแห้ง +ตำส่มบักกอ + ตำขนมเส้น

กลับบ้านคราวนี้ได้กินอีหยังหลายอย่างตามที่ตั้งใจไว้จ้า โดยเฉพาะปิ้งปลาแห้งจ้าพี่ แซ๊บ ๆๆๆ อิอิอิ บ่ได้กินโดนแล้วเห็นอ้ายไทพังโคนเพิ่นปิ้งแมะ อยากจ้า กลับบ้านเลยซื้อมาปิ้งกิน มาตอนนี้มันคือเพลงแท้ฮึ ในจาน 30 บาทเด้อนั้น

ปิ้งปลาแห้ง +ตำส่มบักกอ + ตำขนมเส้น

ปิ้งปลาแห้ง +ตำส่มบักกอ + ตำขนมเส้น

พอไปถึงบ้านตอนตี 5 วันที่ 15 ต.ค.51 ได้มั้ง พักหน่อยหนึ่งเห็นบักกอ กะอยากสั่นแล่วกะเลยตำกินเลยจ้า ...แซ๊บ ๆๆๆ แล้วกะไปตักบาตรเทโวอยู่วัดผาเกิ้ง อยู่บนเขาจ้า ห่างจากบ้านเด็กน้อยไป ประมาณ 8 กม. พอกลับจากวัดเห็นหลานว่าสิตำส้มอีก กะเลยบอกว่าตำแล้ว ๆ เอิ่นแนะเด้อ ไปนอนก่อนง่วงพอหลานตำแล้วกะปลุกมากิน กินเสร็จไปนอนต่อ...อิอิอิ แล้วตื่นขึ้นมาตำกินอีก เป็น 3 ครกเลย

ตอนมื้อ 18 ต.ค. 51 มื้อเดินทางกลับ กทม.จ้า บักกอเบิด มีขนมเส้นกับซุปหน่อไม้ คิดเห็นเมรี่เพิ่นเอาป่ามาให้กินกะเลยตำลองเบิ่งจ้า กะใส่กระหล่ำไปนำ...แซบเด้อล่ะ...อิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ nong_aew
    มากินก่อนหมู่เลย...ปิ้งปลาแห้งกับตำป่านั่นนา เห็นแล้วน้ำลายไหลลลล...อยากกินเด้..:g

ปิ้งปลาแห้งนั่นแหม๋เด็กน้อย โอ้ยยยยย มาหายากแท้น้อทางนี่แหม๋ อยากคัก....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ปิ้งปลาหอมๆเนาะคับ ตำบักหุ่งเผ็ดๆแซบๆ ให้กินนำแหน่เด้อคับ หิวข้าวแล้วจ้า อ้ายดีเจให้กินนำแหน่
    ปาขี้โก๋ปิ้งกับตำบักหุ่ง แซบบบบบบบจ้า:g:g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    อยากเด๋ครับปิ้งปลาขี้โก๋กับตำหมากฮูง จานแรกเป็นตาแซบแท้ผมมักหน้าตาจังซี่ละ ใส่หมากเขียเคี้ย ตำแบบง่ายๆบ้านๆเฮ้า ตะว่าแซบ กินกับปิ้งปลาใหม่ๆ หอมๆ:g

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย กินนำแนจ้าปิ้งปลาขี้โก๋

::)::) ได้กลิ่นปลาปิ้งนำมาถึกตั่วล่ะ อิอิ ปิ้งปลาขี้โก๋ บ้านเมรีเอิ้น เอิ้นคือกันบ่จ้าเอาไป ต้ม ซุบกะแซบเด้อจ้า บ้านเมรีตัวหนึ่งกินได้เหมิดเฮือน อิอิ ตำแจ่วจ่ำบาดนิ เหอๆๆๆ เอื้อยเด็กน้อย แซบหลายๆๆๆ บ่ค่อยได้กินโดนแล้ว ขอตัวหนึ่งเด้อเอื้อยจ๋า

:g:g
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    เป็นตาแซ่บแท้น้อนั้น
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    นั่นปลาผู้ร้ายตั้วนั่นหื่อเรียกอีกอย่างหนึ่งปลาขี้โก๋ หือปลาหัวขาดกะใด่ มีฮฮดตำบักกอ
    ตำซั่วน้อครับเด็กน้อยคือซิสมอยากแล้วน้อกลับไปกะซิไปหากินคือกันละแต่ตอนนี้ขอกินนำแน่เด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ นิลมณีหยก
    เป็นตาแซบแท้เด็กน้อยน้ำลายไหลหน้าตาเป็นตาแซบเหลือฮ้าย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    ตำดีๆ ป่นกะได่เด้ครับปลาหัวขาด(บ้านผมเอิ้นปลาหัวขาดครับ)
    ลองเมิ่งครับพี่เด็กน้อย