หัวข้อ: ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

ฮอดยามแลงหาแนวกินบ่ได้ถึงคราวหล่ออกโรงหาใส่ตุ้มกบหละเด๋บ่านนี่ จักบ้านพี่น้องเอิ้นจั่งได๋ดอกครับ แต่บ้านหล่อทางอุบลเอิ้นตุ้มกบ อั่นบ่ได้สานเองดอกครับขอนำพ่อไหญ่จะของนี่หละบูชาเอาร้อยหนึ่งพอเลาได้ไปเล่นมวยวันอาทิตย์ ::)

วิธีการใส่กะบ่ยากซาหยังดอกครับ หาเหยื่อใปนำเด้อ เช่น ปลาเน่า(เหม็นๆแห่งดี) ถ่าบ่มีกะเอาปลาทูเข่งนึ่งกะได้ครับ มีกลิ่นคาวๆดีคือกัน แต่อย่าลืมใส่ปลาเข็งน้อยโตเป็นๆลงไปในตุ้มนำจักโต พอให้มันดิ้นให้กบได้งินล่อกบมาเข้าตุ้มน๊าครับ แบบว่าเป็นภูมิปัญญาชาวบ้าน ครับอย่าหัวขวนกันเด้อครับ บัดยามใส่กะเลาะหาใส่นำหม่องแจน้ำข่อนหละครับกบมักมาหากินปลาข่อนครับ

ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

ฮอดยามเช้ากะไปยามเอาหละครับ ได้ส่ำนี่กะเอาเนาะหล่อหากินบ่ค่อยหมาน

คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    โอ่ววภุมิปัญญาชาวบ้านเนาะ .... ใส่ตุ้มกบมีฮอด ปลาหมึกนำติอ้าย ...รึแม่นไก่น้อยตาลาย แฮะๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    อ้ายหล่อขอมาอ้อมจักโตแน่เด้อครับเอาตัวใหญ่กว่าหมู่ดอก

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กบโตนั้นตายแล้ว มันจุกปลาเข็ง ปลาซิว อิอิ บ่าวหล่อคือหากินหมานแท้คับ ได้หลายเด้เนี้ย ทางบ้านผมบ่มีตุ้มกบ ใส่เบ็ดอย่างเดียว กบนานี้หละคับ เฮ็ดหยังกินกะแซบ เนื้อแน่นดี คันแม่นเหลือจากต้มกะหมกใส่หัวปลีเด้อคับ แซบบบบบบบ:g:g

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    คนบ้านใกล้กัน งง เกิดการงง เกิดมาฮะตะเคยเห็นต้มกบนิละ 5555 บ่เคยไปใส่นำหมู่เพิ่นดอก เฮ้ดหยังบ่เป็นดอก แต่คั่นสุกแล้วกินเป็นยุ ลอกหนังนำแน่เด้อคั่นต้มกะดาย 5555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวขาดำ
    อ้ายหล่อ ครับ แม่นกบโตเดียวกันกับที่มันฮ้องด่า บ่าว หำ บ่ หล่ะอ้าย ระวังแน่เด้อ
    ถ้าบ่แม่น กะเอาไปหมกใสปลี กล้วยแข่นๆคุ้ยกับข้าวใหม่ บู๊ยยยยย คักคะหนาด::)::):g(t

ผู้บาวเฮิ่ม
    Guest
    หากินหมานอยู่ครับ พอต้มป่นอยู่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

"อั่วกบ" ฝีมือบ่าวหล่อ อิอิอิ

"อั่วกบ" ฝีมือบ่าวหล่อ อิอิอิ

ติ๋มๆๆยายหละถ่าบ่าวหล่อมาเฮ็ดอั่วยุจั๊กหว่ายากหยังเกี่ยงกันเฮ็ดกินจนกบเยาเบิ้ด กะบ่แล้วแหม่ออกเผิ่นคือเก่าหละ ::) กะยังไคที่บ่าวหล่อเผิ่นได้มีส่วนร่วม..เอากบวางใส่จานอย่างดี ::) โคมกันป่างหง่าง โอ๊ยเนาะ(บ้านยายบ่มีดอกจ้า"ตุ้ม" เขานิยมใส่ "แงบ"จ้าตุ้มบ่ปรากฎดอกจ้า
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    อ้ายหล่อขอจักตัวแน่ครับซิเอามาออมครับใส่ข้าวเบียเนาะครับใส่ฝักไซแซบเด่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองกี่
    นี่แหละที่เค้าเอิ้นว่า "จับเป็น" พะนะ เข่าท่าตั๊วละอาวววว