หัวข้อ: ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

ฮอดยามแลงหาแนวกินบ่ได้ถึงคราวหล่ออกโรงหาใส่ตุ้มกบหละเด๋บ่านนี่ จักบ้านพี่น้องเอิ้นจั่งได๋ดอกครับ แต่บ้านหล่อทางอุบลเอิ้นตุ้มกบ อั่นบ่ได้สานเองดอกครับขอนำพ่อไหญ่จะของนี่หละบูชาเอาร้อยหนึ่งพอเลาได้ไปเล่นมวยวันอาทิตย์ ::)

วิธีการใส่กะบ่ยากซาหยังดอกครับ หาเหยื่อใปนำเด้อ เช่น ปลาเน่า(เหม็นๆแห่งดี) ถ่าบ่มีกะเอาปลาทูเข่งนึ่งกะได้ครับ มีกลิ่นคาวๆดีคือกัน แต่อย่าลืมใส่ปลาเข็งน้อยโตเป็นๆลงไปในตุ้มนำจักโต พอให้มันดิ้นให้กบได้งินล่อกบมาเข้าตุ้มน๊าครับ แบบว่าเป็นภูมิปัญญาชาวบ้าน ครับอย่าหัวขวนกันเด้อครับ บัดยามใส่กะเลาะหาใส่นำหม่องแจน้ำข่อนหละครับกบมักมาหากินปลาข่อนครับ

ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

ป๊ะๆอ้ายหล่อสิพาไปใส่ตุ้มกบ พอได้ต้มซดน้ำ

ฮอดยามเช้ากะไปยามเอาหละครับ ได้ส่ำนี่กะเอาเนาะหล่อหากินบ่ค่อยหมาน

คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    โอ่ววภุมิปัญญาชาวบ้านเนาะ .... ใส่ตุ้มกบมีฮอด ปลาหมึกนำติอ้าย ...รึแม่นไก่น้อยตาลาย แฮะๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กบโตนั้นตายแล้ว มันจุกปลาเข็ง ปลาซิว อิอิ บ่าวหล่อคือหากินหมานแท้คับ ได้หลายเด้เนี้ย ทางบ้านผมบ่มีตุ้มกบ ใส่เบ็ดอย่างเดียว กบนานี้หละคับ เฮ็ดหยังกินกะแซบ เนื้อแน่นดี คันแม่นเหลือจากต้มกะหมกใส่หัวปลีเด้อคับ แซบบบบบบบ:g:g

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    คนบ้านใกล้กัน งง เกิดการงง เกิดมาฮะตะเคยเห็นต้มกบนิละ 5555 บ่เคยไปใส่นำหมู่เพิ่นดอก เฮ้ดหยังบ่เป็นดอก แต่คั่นสุกแล้วกินเป็นยุ ลอกหนังนำแน่เด้อคั่นต้มกะดาย 5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองกี่
    นี่แหละที่เค้าเอิ้นว่า "จับเป็น" พะนะ เข่าท่าตั๊วละอาวววว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี
    เป็นวิธีหาอยู่หากีนที่สุดยอดครับ
    อยากไห่เอามาลงหลายๆครับ
    วิธีการหาอยู่หากินครับ
    สิได่เป็นความรู้ของคนอิสานบ้านเฮาบ่ไห่สุญหายไปครับ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ป๊าดดดดดดดดดดด เคโร๊ะ หน่าตาหน่าฮักเนาะเอามาเลี้ยงดีกว่า ::)
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    8) ภูมิปัญญาชาวบ้าน เก่งหลายอ้ายหนุ่มหล่อ ได้เท่านี้ก้อพิเศษสุดแล้วครับขอ
    ถ่ายทอดวิชาให้อ้ายหนุ่มน้อยเมืองเพชรบ้างเน้อ 555 ทางนี้บ่มีแบบอ้ายหล่อเฮ็ด
    ดอก สุดยอดครับ 8)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lentagraw
    มาเป็นตาปิ้งแซบแท้

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    จั่งซี่ล่ะครับแนวหากินมื่อหมานมื่อบ่อ แต่ว่าบ้านผมตุมบ่อแม่นแบบนี่เด๊อ้ายหล่อ มันสิแบนๆทางกบเข้าสิคืองาขอ่ง เพิ่นเอิ้น แงบ