หัวข้อ: ฮู้จัก "ผักลืมชู้" บ่ค่ะ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

ฮู้จัก "ผักลืมชู้" บ่ค่ะ

เห็นชื่อแปลกๆ และได้ยินเป็นครั้งแรกก็เลยเก็บมาฝากพี่่น้องบ้านมหาค๊า
    ชื่ออื่น ก้ามกุ้ง แก้มช่อน (ภาคใต้)

ส่วนที่ใช้บริโภค ใบอ่อน ยอด
    การขยายพันธุ์ เมล็ด ปักชำ
    สภาพแวดล้อมที่เหมาะสม ริมห้วย ตามห้วย
    ฤดูกาลที่ใช้ประโยชน์ ฤดูฝน เดือนมิถุนายน
    การปรุงอาหาร ใบอ่อน ยอด ใบรับประทานเป็นผักสดกับตำกุ้ง แจ่ว ป่น คั่วใส่กบ แกง อ่อม รสชาติมัน ฝาดเล็กน้อย
    ลักษณะพิเศษ กิ่ง (ลำต้น) เป็นยาสมานแผลลำไส้ ต้มหรือแช่น้ำใช้ส่วนราก
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    บ่เคยรู้จัก แล้วกะบ่เคยได้ยินชื่อเลยจ้า ขอบคุณเอื้อยปุ้ยที่เอาให้เบิ่งเป็นความรู้จ้า

รวงข้าว
    Guest
    ขอบคุณเอื้อยปุ้ยจ้า บ่เคยได้ยินซื่อจ้า แล้วกะบ่อยากกินพ้อม น้องย้ายลืมชู้ ฮ่าๆๆๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ รินเมืองร้อยเกิน
    เกษตรวิสัย - ร้อยเอ็ด
    ตั้งแต่เข่ามาในบ้านมหาได้ฮู้จัก ผักที่บ่เคยเห็นบ่เคยได้ยิน ขอบคุณหลายๆครับเอี้อยปุ้ยหามาฝากอีกแน่เด้อครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพรรณานิคม
    หัวกะเคยได้ยินนี่ล่ะคับเจ้..แต่ว่าเป็นตาหย่ำกับตำกุ้งแซบยุดอกคับ
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] เกี่ยวกับลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    อื่อ..บ่เคยเห็นอีหลีหละพี่น้อง ต้นอันนี้กะดาย สิได้หาเลาะถามเบิ่งอยู่ดอก เทื่อมีคนฮู้จัก
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ผักแนวนี่กระมีบาดนิหอกะเคยใด่ยินเด้อพี่ปุ้ย ดีนะผักลืมชู้บ่อลืมเมียเจ่าของฮิๆๆๆล่อเล่นเด้อพี่ปุ้ย::)

หญ้าคมปาว
    Guest
    กินกับหยังได้แนคับ .. ป่นปูได้บ่คับกำลังมันเกี่ยวเข่าแล้วใหม่....:):):)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    ผักลืมชู้วบ้อ บ่เคยฮู้จกเลย กินผักนี้แล้วสิเฮ็ดให้ลืมชู้บ่หน้อนิ่

Tags for this Thread