หัวข้อ: ..หมกหน่อไม้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

พบปะพูดคุย ..หมกหน่อไม้

หวัดดีครับพี่น้องบ้านมหาทุกท่าน
    หายไปโดนเติบกลับมาเฮ็ดแนวกินคือกเก่าครับ
    มื่อนี่เอาหมกหน่อไม้ครับ

เอาหน่อไม้ถุงที่เขี่ยนแล้ว(ทำไห้เป็นเส้นๆ) ไปต้มเอาความขมออกครับ
    ต้ม1 น้ำกะพอครับ
    จากนั้น้เอาหมูสามชั้นมาหั่น แล้วรวนไห้สุกครับ

..หมกหน่อไม้
    ตำ พริก ตะไคร้ หอมแดง ไบมะกรุด ไส่ลงไป คนไห่เข้ากัน
    ไส่ข้าวเบียนำครับ จากนั้น ปรุงรสไห้แซบๆตามไจชอบครับ ขั้นตอนนี้ซิมได่เลยครับ เพาระทุกอย่างสุกเหมิดแล้ว
    แซบแล้วห่อใบตองครับ
    ห่อ
    เรียบร้อยครับ จากนั้นเอาไปนึ่งครับ
    ซิมเบิ่งก่อนว่าสุกไป่
    สุกแล้ว.......มาบาดนี่พี่น้อง

แล่นใส่ก่อนหมู่คั่นว่าหน่อไม้...พากินแต่เช้าแท้น้อ ทางนี่พึ่ง7.40น.
    ขอไว้กินเที่ยงเด้อน้องหล่า หมกหนึ่ง ไปหาออกกำลังกายก่อน พากินหมูคักปานนี่...พุ้นหละฟิตเนส...อยู่เบิดปี...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บ่าวสาเกตุนคร
    กินนำแหน่ครับตาแซ่บคักแท้
    :g

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    อ้ายหนุ่มมาแล้วบาดนิเขาเฮ็ดจั่งซี่บ่อครับหมกน้อไม้กระดายขอจักหมกแน่เด้ออ้ายฮิๆๆๆ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    กินนำแน๊ ปุ้ยเฮ็ดบ่แซบมาหากินครัวบ้านมหานี่หล่ะ:g
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    เป็นตาแซบแท้เนาะ สีสันน่ากินจังเลยค่ะ:g:g
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ตะวันนา
    ตาแซบเนาะ...ให้แหน่จ้าจักหมกพ่อใหญ่...
    เอาหมกใหญ่ๆ เด้อ ซ่ำนี้บ่อิ่มแหม...อิอิ
    :heart:~?*??*?~*... คื อ วั น ห นึ่ ง ที่ หั ว ใ จ....
    ................จ ะ ห อ บ รั ก ไ ป ซ บ อุ่ น ไ อ ดิ น... .....
    * ~?*??*?~:heart:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    อันนี่ละแนวมักผม ตะว่าอีแม่เล่าบ่ได้รวนหมูก่อนแหม่ ของอ้ายสุกแล้วผมกะอิ่มตั้งแต่ทั่นได้นึ่งพู้นแล่ว มักคักเข่าเหนียวติบใกล้ๆนั้นปั่นใหญ่ๆจ่ำพร้อมคุ้ยพร้อม แซบคัก แล่วลูกโดดละอ้าย:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    8) หนุ่มลำชี หมดยังน้อ ส่งมาให้ลุงกินนำแหน่ จั๊กสิบห่อหมกใหญ่ๆเด้อ::)