หัวข้อ: ขอเสียงกรี๊ดด...ให่ดิ้งแหน่ะค๊า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24

ขอเสียงกรี๊ดด...ให่ดิ้งแหน่ะค๊า

“อ่ะ ขอเสียง กรี๊ดดดดด........ให่ดิ้งแหน่ะค๊า..... จั่ก ดิ้ง เป็น ไผ ดอก
    กะ กรี๊ดดดดด ให่นาง โลดนะค๊ะ เพื่อ ควมม่วนซื่นโฮแซวนำกัน สั่นดอก พี่น้อง”

นี่กะคือข้อควมจากสาวสะดิ้งทิพย์ผุเพิ่นหน้าบาง วาซ๊าน...ฝากมาต้อนพี่น้องบ้านมหาของเฮาเนาะค่า

คั่น ควมสะดิ้งได้ใจพี่น้องกะพากันถือคุฮำกับถังข้าวปลาย ไปป่อนให่ได้ อยุ่ทางด้านหลังเวทีนะค๊ะ

มี หยวก กล้วย ไป นำ กะ แห่ง ดี เด้อพี่น้อง รับเหมิ่ดซุอันซุแนว บ่มีวาฮิ พ่ะนะ เพิ่นฝากมาบอก สั่นดอกหวา

ปอล๊อ ปอลอ.

ควม สุดท้าย ที่อยากบอก คั่นสาวสะดิ้งเว่าจาซวดลวด ตาสวด หลื่นควม ไปหลาย

ควมเว่า บ่ ซาง หย่าง บ่ งาม จนเกินไป กะพากัน เอาตรีนถั่ง ไม้แหย่ เข้ามาบอก ให้สาวสะดิ้งฮู้ โต แหน่ เด้อค่า

สิได้นำไป พิจารซอม สำรวจ ควมสำรวมเจ่าของ สั่นดอกหวา อ่ะกรี๊ดดดดดด จั่งได๋....กะอย่าได้ถือสานาง เด้อค่า

หย่อน ควม ม่วน พาไป บ่ มีเจตนา สิ มา ป่วน แต่ อย่าง ใด จั่กเป็นได๋ พี่น้องเอ๊ย.....ตั้งแต่ มาหลงมนต์ บ้านมหา

กลับ เมือ บ้าน ดิ้ง ล่ะ จา อยาก ป๋า แต่ ปรั๋ว...... หวึย... แนว มัน หา ยาก เนาะ ค่า อัน นี่ กะ วา สอย...........

<embed style="width:400px;height:326px;" type="application/x-shockwave-flash" src="http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-600983753839596754&hl=en" id="VideoPlayback" align="middle" quality="best" bgcolor="#ffffff" scale="noScale" salign="TL" FlashVars="playerMode=embedded"></embed>
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

กรี๊ดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดด

ม่วนแท้น้อ ...อยากไปหย่าวนำเด้อ...

คือบ่ชวนแนะน้อ... ::)::)::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เป็นตาม่วนเนาะ..พอนึกภาพออกอยู่เด้อค่ะ..คุณดิ้งทิพย์.อยากพ้อจักเทือเด่ะเนาะ..คือม่วนซั่นดอก..อิอิ..:g
    มองต่าง..อย่างปลง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    :g:g:g กรี๊ด.ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ.....ผู้สาวไทบ้านป๋าผัวฮิๆๆคือซิม่วนเนาะครับให้ฟ้อนเกี่ยวแน่เด้อครับมักม่วนแหมอดบ่ออยู่คือกันละหยาวๆๆจ๊วดเลย::)::)

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    ::)::)::)::)::)::):g:g:g::)::)::)::)::)::)

กรี๊ดดดดด...ป้าดดดฟ้อนงามแท้ สาวหมอลำเก่าบ้อน้อ ทางสวีเดนเป็นตาม่วนเนาะจ้า อยากไปอยู่นำเด้::):g
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    แนะว่าตั่ว สาวไทบ้านสิออกหย่าว ฮิ้วๆๆๆ ปาดๆๆๆ หมอลำเสียงสะออน สาวสะดิ้งพะน้า อย่าป๋า เถาะ มันหายาก 5555 หาตึ๋มดีกว่าเด้อ เอ้านักร้องสาวเสียงดี ของวง น้องใหม่ชัยภูมิ ฮ่าๆๆๆ

:g

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24

อ่ะ ..ขอบคุณค่ะ สำหรับเสียงกรี๊ด....

อ่ะ กรี๊ด...ขอบคุณค่ะดีเจเด็กน้อย ดิ้ง บ่ กล้า ชวนดอกค่า
    หย่าน ศีล คุณดีเจเหี่ย....สั่นดอก

อ่ะ กรี๊ด...ขอบคุณค่ะคุณส้มป่อย....มักแฮงคือกันค๊า ยามส้มป่อย ป่อยผญาใส่อ้ายทิดศรีนั่น
    ดิ้งไปนั่งเชียร์อยู่ซุหม่องเด๊ะ ค่า

อ่ะ กรี๊ด...ขอบคุณค่ะหนุ่มเหงาคนไกลบ้าน หงึย....คือ สิ ม่วน น๊อ ค่า อัน ปั่วเมีย เขา ป๋า กัน นั่นน่ะ
    คั่น อยาก ฟ้อนเกี้ยว กะ บ่ ยาก ตั่ว ค่า หน่าฮ่าน โลด

อ่ะ กรี๊ด...ขอบคุณค่ะคนฟังเพลง....เชื่อ อีหลีค่ะ วามักฟังเพลง ให่ควมร่วมมือ
    นั่งฟังเที่ยง ที่หลี่ ดีอีหลีค่ะ

อ่ะ กรี๊ด...ขอบคุณค่ะเอื้อยติ๋มที่รัก.... คั่น อยาก ม่วน นำ ดิ้ง กะ หย่าง ข่วม สะพาน มา โลด ค่า
    ยัง คอย ท่าด้วยใจจดจ่อ ใต้สะพาน นั่นแล

อ่ะ กรี๊ด...ขอบคุณค่ะซายหล่าฯ... คั่น ตั้ง วง อีหลี อย่าลืมเอิ้น เมรีที่รักนำเด้อ
    ดิ้ง ขอ นั่ง เฝ้า เอา บรรยากาศ คั่น กับแกล้ม บ่ขาด ดิ้ง กะ บ่หนี ไปไส คือ กันจ้า

อันนี่ กะ วา สอย.............จ๊วดดดดดดดดดดดดดดดดดดด
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย เมรีมาแย้วๆๆๆๆ เอิ๊กๆๆๆ

::)::)::)::) ได้เพื่อนแต่ล่ะคน คือมาคักแท้นอ ดิ้งทิพย์เอย::)::)::)::)

มาๆๆๆๆๆๆๆๆ ยินดีตอนรับเพื่อนดิ้ง เป็นตาจกตากันแท้ล่ะ ที่สำคัญ ไมค์ๆๆๆๆเด้อพี่น้อง

ซิบ่ได้พกติดตัวไปนำบ่หือ คือมามักคือกันบาดนิ ตายเมรีตายๆๆๆๆๆ::)::)::)

แผนกกับแกล้มกะดอกซั่น ซายหล่ามา เอื้อยเมรีซิมาเฮ็ดกับแกล้ม รับรองเพิ่น วางคักๆๆๆ

ไมค์ ::)::)
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

อยู่ใต้สะพานอิหลีบ้อน้องดิ้งทิพย์ที่รัก...คั่นมีโอกาสสิหย่างข้ามสะพานไปเล่นนำดอกหล่า....
    หน้าฮ้อนก่อน ตอนนี่หนาวบ่อยากไปไส คั่นทิพย์มีโอกาสข้ามมาทางนี่กะอย่าลืมแวะมายามเอื้อยแหน่เด้อ..
    ยินดีต้อนรับจ้าน้องดิ้งทิพย์....กรี๊ดดดด
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่