หัวข้อ: ทอดมันเจ...อร่อย ๆๆ จ้า

เรื่องฮิตน่าอ่าน ทอดมันเจ...อร่อย ๆๆ จ้า

ทอดมันเจ...อร่อย ๆๆ จ้า

วันพระเด็กน้อยกินเจจ้า (บางวันลืมกะเลยตามเลยจ้า...อิอิอิ) ...ส่วนมากกะสิบ่ค่อยเฮ็ดดอกคร้านจ้า กะสิซื้อน้ำพริกเจมาไว้แล้วกะสิกินกับผักสดผักลวกแล้วแต่อ้ายสิซื้ออีหยังมาให้กิน...อิอิอิ พอดีไปซอกในตู้เย็นจ้า มีถั่ว แครอท ใบมะกรูด กะเกิดเมนูทอดมันเจขึ้นจ้า

เครื่องปรุง กะมี ถั่ว แครอท ใบมะกรูด แป้งทอดกรอบ น้ำมัน ซอส คนอร์เจ

วิธีที่ทำ ซอยถั่ว แครอท และใบมะกรูด จากนั้นกะผสมแป้งกับน้ำใส่ซอส คะนอร์เจลงไปผสมให้เข้ากันดีแล้วกะเอาผักลงไปผสม จ้าเสร็จแล้วกะเอาไปทอดในน้ำมันร้อนๆ เท่าก็อร่อยแล้วจ้า....

ปล. ไหม้นิด เค็มหน่อย อร่อยดีจ้า....อิอิอิ

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    ห่อใส่ถงเหวี่ยงมาทางนี้แหน่เด้อจ้า ตาอยากกินคัก ทางนี้เล่นแต่ก๋วยเตี๋ยวเด้อจ้า มาเห็นแบบนี้น้ำลายไหลแล้วจ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    โอ้อาหารเจดีเจเด็กน้อยแหมฮิๆๆน่ากินอยู่ตั้วละครับกินแล้วอย่าโมโหเด้อครับฮิๆๆๆ::)

มักสาวฟังลำ
    Guest
    ขอบคุณหลายๆครับ มักหลาย :g :g :g

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ หมอลำเอกชัยคนหล่อ
    ของมักเด้อครับอันนี้ กันได้เบิดมื้อนั่นหละ มีเบียร์เย็นๆนำบ่ อิอิ

Tags for this Thread