หัวข้อ: อ่อมน้องงัวจ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

ความเยือกเย็น อ่อมน้องงัวจ้า

มื้อนี้นำเสนออ่อมน้องงัวคับผม ไปตลาดนัดตามเคย เห็นเพิ่นขายกะเลยซื้อมาอ่อมคับ
    อ่อมใส่ผักอี่เลิดเด้อมื้อนี้ ไคแหน่อยู่คับผม

อ่อมน้องงัวจ้า
    หน้าตาเป็นแบบนี้หละคับ เฮากะจัดการหั่นตามมักคับ คำน้อยคำใหญ่ แล้วแต่

ผักอี่เลิดล้างแล้วกะหั่นจักหน่อยพอมันบ่ใหญ่หลายโพดเนาะ

จัดการค้างหม้อ เอาน้องงัวใส่ ตำพริกใส่ หั่นตะไคร้ใส่ คั่วจักหน่อย แล้วใส่น้ำจักหน่อย

น้ำฮ้อนแล้วกะใส่ผักอี่เลิดได้เลยคับ

ฟดอีกเทื่อหนึ่งเฮากะปรุงรสได้เลยคับ น้ำปลา ผงชูรส ผมบ่ใส่น้ำปลาร้าคับ ย้านมันบ่แซบ ใส่ส่ำนี้กะแซบแล้วหละคับ

สุดท้ายอี่หลีกะตำแจ่ว ตักใส่ถ้วยหาออกมากินได้เลยคับ อย่าลืมเป๊กจักสองเป๊กก่อนเด้อ
    มันจั่งสิแซบนัวคับผม
    :g:g:g

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    พอกลับมาถึงแหลวแดงก็มีของกินพื้นบ้านมาฝากเลยน้อจ้า 8)8)8)

คักๆ พ่อครัวบ้านมหา เบิ่งแล้วกะเป็นตาแซบเนาะจ้า...เว้ากะเว้า20ปีที่ติ๋มบ่เคยเห็นน้องงัว555++
    เคยเห็นแต่เป็นเด็กน้อยอยู่พุ้นนะจ้า....ขอชิมนำแหน่เด้ออ้าย...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    โอ๊ย... มักคักเมนูนี้ อ่อมน้องเมีย โอ๊ะ น้องงัวน้องเมียอ่อมบ่อได้เขามีสามีไปแล้ว ฮือๆๆๆๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวเซียงน้อย
    โอ๊ย... มักคักเมนูนี้ อ่อมน้องเมีย โอ๊ะ น้องงัวน้องเมียอ่อมบ่อได้เขามีสามีไปแล้ว ฮือๆๆๆๆๆ
    เฮ็ดไปทั่วหลายเด้ออ้าย มันบาป บ้านเมืองสิวุ่นวาย แน่...เกี่ยวกันบ่หละบาดเนี้ย อิอิ::)::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ รินเมืองร้อยเกิน
    เกษตรวิสัย - ร้อยเอ็ด
    โอ้อาหารซั้นยอดเด้ครับนั่น หากินยาก ถ่าหลายเดือนยุกว่าจิได้กินน้องเมีย โอ๊ น้องวัว นั่นหนา

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เห็นหมู่เพิ่นว่าแซบๆผมยังบ่อกล้ากินเลยครับ อันนี่ขอเว้นกอ่นเด้อบ่อยาดหมู่ดอก::)

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    เห็นหมู่เพิ่นว่าแซบๆผมยังบ่อกล้ากินเลยครับ อันนี่ขอเว้นกอ่นเด้อบ่อยาดหมู่ดอก::)
    บ่ต้องย้านอ้าย ลองเบิ่งเทื่อเดียวท่อนั้นหละ เทื่อต่อไปต้องง่ายแน่ๆเลย คือกินยาถ่ายบักเกลือหั่นหละ อิอิ::)::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    โอ้ยอ้ายบ่อใด่กินนานแล้วเด้อครับน้องวัวนิแหมะหากิยากอยู่เด่ครับขอจักคำแน่เด้อ:g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    กินนำแน่เด้อครับผมซิเป็นเหล้าดอก เป็นตาแซบคักหน้ออ้าย:g