หัวข้อ: ไผผ้ออีดากแดงกะทักทายแหน่เด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    เดินทางไปกลับโดยสวัสดิภาพนะครับคุณยาย 8)
    ขากลับมาอย่าลืมของฝากเด้อครับ ฮิ้วววววงววว ::)

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    โอ้ยยยยยย ยาย ขอบคุณหลายๆครับที่โทรมาชวน อิอิ อยากไปคือกัน แต่หมอลำบ่วางครับ งานหน้าสิลำให้ฟ้อนเหมิดคืนเด้อยาย สัญญา อิอิ อยากไปหย่องให้หมุ่นเอ่เหล้คือกันครับ เอ่า จั่งได่กะฮอดบ้านโดยปลอดภัย ม่วนอย่างเต็มที่ หมอลำกะหาเอาทางหน้าเด้อยาย ทางอุบลหมอลำหลายอยู่ดอกตี้ หย่าวเผื่อแหน่ยาย ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

สำนึกรักบ้านเกิด

หว่าสิสตาร์ทแต่เดิกเถื่อสิได้ไปกะเกือบตี 5 ไปแจ้งจ้างป่างอยู่แถวกลางดง รถเริ่มติด

คลานๆตามกันกับเพื่อนร่วมทางเที่ยงแล้วยังบ่หลุดลำตะคอง

ไปฮอดบ้าน 3ทุ่มพาลูกหลานจับของขวัญแล้วยายกะหย่าวถ่าหมู่ผู่สาวผู่บ่าวยุคะเจ้าพวมมาแต่บ่ได้ถ่ายคะเจ้าดอกย่านเขาหงำกะเลยถ่ายเอาแต่จะของหละ ::)

ตื่นเช้ามาเบิ่งเพื่อนคู่ชีพ"อีดากแดง"สบม.ยห.มีเงินเติมน้ำมันบ่นางยังไหวหว่าซั่น ::)

วันที่ 1 ม.ค.52 ครอบครัวยายเป็นเจ้าภาพร่วมกับชาวบ้านได้ร่วมกันทำบุญเลี้ยงพระเพลพร้อมกับผูกข้อต่อแขนให้คุณพ่อคุณแม่ของยาย

น้องยายได้ไปนิมนต์พระนักเทศน์ชื่อดังทางภาคอีสานเฮามาเทศน์แหล่ให้พี่น้องฟังหม่วนหลายพากันไห้ย้อยๆๆ

ครอบครัวยายนำโดยคุณพ่อ/แม่ ได้มอบตู้ลำโพงให้กับโรงเรียนบ้านเกิด

ยายไปบ่ทันคือเก่าคานอนเว็น

ครอบครัวยายได้มอบ"โต๊ะหมู่บูชา" ถวายวัดบ้านเกิด ยายบ่ได้ไปคือเก่าคายากนำจี่ข้าวจี่ยุ

ฮิ้วๆๆ ผูบ่าวผู่สาวนี่หละ ปิ๊งๆๆๆ ไปผ้อกันณ.ที่ปั้ม ปตท. เมืองลำดวน (โปรดสังเกตุ"หัวเข่า"ยายบาดเจ็บเนื่องจากไปฟาดแข็งกับหนุ่มที่บ้านเต๋บักฟุตบอลแข่งกันทีมหญิงอาวุโสกับทีมชายหัวหงอกๆ...ผู่ชายอีหยังจะแหม่นสั่วหลายแผ้ผู่หญิงแหม่ะผลแข่งขัน5ต่อ 4 เถ่าผู่ชายแพ้ 1ลุก แข่งกันเอาเป็นเอาตายบ่มีพี่มีน้อง ::)เข่าแตกกะบ่มีไผแกล้งยายดอกแหล่นข่องขาจะของ ::)เจ็บคิงๆล้มลุกคลุกคลานหลาย หม่วนลืมตายมาฮอดบ้านให้ลูกบีบลูกเอายาทามันกะเทิงป้อยเทิงด่า หว่าเถ่าแล้วบ่เจียมสังขาร โอย บักปรอบ..กะแหม่หม่วนเนาะ เป็นบุญหลายช่วงล่างยายเพยายกะยังขับรถกลับฮอดบ้านโดยสวัสดิภาพ โอกาสหน้าฟ้าใหม่แล้วจะกลับไปสำนึกรักบ้านเกิดอีกเด้อพี่น้อง
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    เบิ่งบรรยากนี่ทั่งม่วนทังใด่บุฯน้อครับยาย
    เสียดายบ่อใด่กลับนำเนาะซิไปหย่าวนำยายฮิๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

Re: ไผผ้ออีดากแดงกะทักทายแหน่เด้อ

ผมงึดแต่เลาบอกเส้นทางหั่นหละ อัจฉริยะแท้ๆคับคุณยาย ถ้าเป็นผมไปได้อยู่แต่ว่าบอกรายละเอียดบ่ได้ว่าถนนสายได๋เป็นสายได๋ มุ่นอุ้ยปุ้ย อิอิ::)::)

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

Re: ไผผ้ออีดากแดงกะทักทายแหน่เด้อ

ครอบครัวคุณยากน่ารักจังเลยนะคะ อบอุ่นๆๆๆๆ มากๆๆๆ เลยค่ะคุณยาย