หัวข้อ: ก้อยลิ้น

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

ความเยือกเย็น ก้อยลิ้น

ก้อยลิ้น

มื้อวานฅนภูไทไปเอาบุญแอว เจ้าภาพเพิ่นล้มงัวพอดีฅนภูไทไปซ่อยคะเจ้าคัวเลยขอลิ้นงัวคะเจ้ามา ตอนแรกว่าสิย่างกิน แต่ว่าย่างกะกินดู๊แล้ว เลยว่าสิลองย่างก้อยลองเบิ่ง ก้อยลิ้นนี้กะมีหลายสูตร สูตรของฅนภูไทกะเป็นอีกหนึ่งที่เฮ็ดบ่ยากปานได๋ มาเบิ่งกันเลยครับ

ก้อยลิ้น

มาเบิ่งหน้าตาลิ้นงัวกันเลยครับ

ก้อยลิ้น

อันดับแรกเฮากะเอาลิ้นงัวมาแล่ แล้วกะเอาไปย่างไฟ ย่างพอสุก อย่าให้สุกจนเกินไปเพราะเนื้อมันสิแห้งและเหนียว

ก้อยลิ้น

พอสุกแล้วเฮากะเอามาซอยเป็นต่อนน้อยๆบางๆ เพื่อสิให้มันเข้าเครื่องได้ง่าย

ก้อยลิ้น

ทีนี้เฮากะมาปรุงกันเลย ใส่น้ำบักนาว พริก ข้าวคั่ว น้ำปลา ต้นหอม ผักชี ผักชีฝรั่ง คลุกเคล้าให้เข้ากัน (ใช้มือคั้นเอากะได้เด้อครับ มันจั่งสิเข้าเนื้อเข้าหนัง) ปรุงรสตามใจชอบ

ก้อยลิ้น

ตักใส่จาน เสริฟเป็นกับแกล้ม หรือเสริฟกับข้าวเหนียวฮ้อนกะแซบ 8)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    แซบๆๆตามมากินอีกแล้วครับ
    ย่างลิ่นซอยจิ่มแก้วกะแซบย่างก้อยกะแซบมีกะแนวมัก555

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    สุดยอดอิหลีครับเมนูนี้ ย่างจิ้มแจ่วเพี้ยะขมๆกะแซบเด้อ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    8)สุดยอดเลยครับ...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham
    กินนำแน่เด้อครับ เป็นตาแซบ ตาแกล้ม ตาคุ่ย:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ศรีทนได้
    สวัสดิ จ้า
    โอ้ยเป็นตาเเชบน้อ อยากกินนพ เด้อปาป เด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boy_ubon
    ผมขอจานนึงเด้อ อาว.......::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ย่างจิ้มแจ่วเพี้ยขมๆกะสุดยอดคับ แต่แบบนี้กะสุดยอดคือกัน :g:g

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom
    เห็นแล้วกะน้ำลายไหลแหม เมนูสุดยอด
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล
    โอ้สุดยอดเลยครับ บ่ทันเคยกินคือกันครับ อิอิ

Tags for this Thread