หัวข้อ: โน๊คบุ๊คต่อภาพออกไปยังเครื่องรับโทรทัศน์ได้มั๊ยครั บ?

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ หมอลำเอกชัยคนหล่อ

Facebook Video โน๊คบุ๊คต่อภาพออกไปยังเครื่องรับโทรทัศน์ได้มั๊ยครั บ?

ถ้าท่านไดมีข้อเเนะนำ ก็ฃ่วยหน่อยนะครับ ว่าตัองทำอย่างไร ? หรือว่าได้เเต่ออก moniter เท่านั้นครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองกี่
    เครื่องพีซีทั่วไป ทำได้ โนตบุคเราก็ไม่ต่างกัน เท่าที่เคยเห็นเค้าทำกัน ก็ลอง
    1.ถามร้านอุปกรณ์คอมพ์ ทีวีโค้ดเดอร์ ช่วยได้ออกสองจอเลย ส่วนการติดตั้งขอแนะนำจากร้านอีกที
    2.หากออกจอคอมพ์ด้วยกันทั้งสอง ผมเคยใช้สาย rgb ที่รับหนึ่ง ออกสองได้จำชื่อไม่ได้แล้ว ประมาณเมตรกว่า ๆ ครับ เมื่อหลายปีก่อน ที่โคราช ราคาน่าจะ 200-300 บาท แนะนำร้านคอมพ์อีกครับ
    ...
    อย่างไรก็ขอให้สนุกกับปีใหม่เด้อครับอ้ายเอกชัยคนหล่อ
    สวัสดีปีใหม่ ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หมอนกิ๋ว
    เฮ็ดได้แล้วบ่คับ ให้เบิ่งรอบเครื่องว่ามีหม่องเสียบสายเพื่อต่อ AV ออกบ่ (ถ้าเปนรุ่นใหม่สิมีครับ อยากฮู้ใช้รุ่นได๋ยี่ห้อหยัง) ปกติเขาสิแถมสายมาให้พร้อม ที่เสียบออกโทรทัศน์เลย หลังจากเสียบแล้ว กะคลิกขวาที่ว่างหน้าเดสท๊อป เลือกฝั่งขวามือสุดที่ว่า satting เลือกจอที่สอง แล้วกะงมๆ ซาวๆ เอาจักสิบอกว่าจั่งใด๋ดี ถ้าได้แล้วกะดีใจนำ ถ้าบ่ได้กะบอกเด้อคับ สิได้เข้ามาตอบให้หรือส่งเมล์หาผมกะได้ง่ายดี

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ หมอลำเอกชัยคนหล่อ
    ขอบคุณทั้งสองท่านครับที่กรุณาตอบให้
    ในขณะทีผมตอบกระทู้อยู่นี้ ยังบ่อทันได้เฮ็ดอยู่คับ
    จริงๆเเล้ว พ่อผมคับที่เผิ่นฝากมาถาม บ่อเเม่นเครื่องที่ผมใช้อยู่นี่ดอกคับ

รู้สึกว่าสิเป็น โน๊ตบุ๊ค ยี่ห้อ ice หรือ iec นี่ละ คับคุณหมอนกิ๋ว เเต่รุ่นบ่อเเน่ใจ ให้ผมไปเบิ่งให้ก่อนเด้อคับจังสิมาบอก

ตกลงว่า ให้ผมหา ทีวีโค้ดเดอร์ มาลงก่อนเเหม่นบ่อคับ จังทำตามที่ หมอนกิ๋ว บอกน่ะคับ?

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หมอนกิ๋ว
    บ่ต้องลงโปรแกรมหยังดอกคับ ถ้ามีหม่องต่อ หากบ่มีหม่องต่อกะเฮ็ดหยังบ่อได้(เบิ่งบ่ได้) สายที่ผมว่า ฝั่งหนึ่ง สิเป็น S-vdeo อีกฝั่งหนึ่งสิเป็นสายให้ต่อ AV แล้วกะต่อเข้าโทรทัศน์ได้เลย แล้วกะตั้งค่าหม่องที่ว่า (กดขวาหม่องว่างอยู่เดสท๊อป และกะ satting) กดหน้าจอที่สอง มันสิมีเลข 1 กับ 2 อยู่แล้วกะงมๆ ซาวๆ คือว่าล่ะ บางทีกะเข้าง่าย บางทีกะเข้ายากแหน่จักหน่อย แล้วกะแต่ละเครื่องกะสิบ่คือกัน (แต่กะคล้ายๆ กันอยู่)

Tags for this Thread