หัวข้อ: มาเอาเห็ดไปแกงเด้อจ้า

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ มาเอาเห็ดไปแกงเด้อจ้า

ช่วงหน้าร้อนบีอยู่เยอรมันบีไปเก็บเห็ดมาจ้า กลับมาฮอดบ้านจ้าเห็ดเต็มท้ายรถเลยจ้า
    มาเอาเห็ดไปแกงเด้อจ้า
    กำลังจัดการทำความสะอาดจ้า หลายคักนั่งจนปวดหลังเลยจ้า
    นี่ล่ะจ้าผลงานแบ่งเอาไปแกงเลยจ้า รับรองความแซบจ้า
    เบิ่งชัดๆๆจ้า สองดอกแกงอิ่ม

แม่นเห็ด หรือ ขนมปัง หนิ

ฮ่าๆๆๆ บี แกงแล่วเอามาส่งอ้ายแหน่เด้อ

ซงสิแซบหว๋า

ภาพล้นจอเลยจ้าน้องบี...ย่อให้แล้วเด้อน้องหล่า...

ขับรถขึ้นมาทางภาคเหนือเยอรมันเอามาส่งจักกระต่าแหน่เด้อหั่น...ค่าย่อรูปให้ ::)
    เอื้อยบ่เคยไปหาเก็บเองจักเทือดอกบี มีแต่หมู่ไปเก็บมาให้แกงสู่กิน...เห็ดเผิ่ง(ตับเต่า)บ้านเฮาดีๆหนี่หละ แซบอยู่...
    ปีหน้าสิลองเข้าป่าหาคุบเห็ดนำหมู่ก่อน...เป็นตาหมั่นเนาะ....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ติ๋ม เปอร์โย
    ภาพล้นจอเลยจ้าน้องบี...ย่อให้แล้วเด้อน้องหล่า...

ขับรถขึ้นมาทางภาคเหนือเยอรมันเอามาส่งจักกระต่าแหน่เด้อหั่น...ค่าย่อรูปให้ ::)
    เอื้อยบ่เคยไปหาเก็บเองจักเทือดอกบี มีแต่หมู่ไปเก็บมาให้แกงสู่กิน...เห็ดเผิ่ง(ตับเต่า)บ้านเฮาดีๆหนี่หละ แซบอยู่...
    ปีหน้าสิลองเข้าป่าหาคุบเห็ดนำหมู่ก่อน...เป็นตาหมั่นเนาะ....
    ขอบคุณมากๆๆๆๆๆๆๆๆๆจ้าเอื้อยติ้ม ที่ย่อรูปให้
    เดียวบีให้เห็ดเอาไปเบิดโลดเอื้อย บีกินจนขิวแล้ว:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน
    ป๊าดๆๆ มันหลายคักแท้หวาเอื้อยบี ฝนมักเก็บเห็ดคักเด้อ

แม่นเห็นเผิ่งเบาะฮึ มันเกิดนำจังได๋จ้า เป็นตะเก็บดีเนาะ

อยากกินแกงใส่ผักติ้วเนา คือสิแซบ กริ๊ดดดดดดดดด

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไทบ้านหนองเลียง
    ป๊าดๆๆ มันหลายคักแท้หวาเอื้อยบี ฝนมักเก็บเห็ดคักเด้อ

แม่นเห็นเผิ่งเบาะฮึ มันเกิดนำจังได๋จ้า เป็นตะเก็บดีเนาะ

อยากกินแกงใส่ผักติ้วเนา คือสิแซบ กริ๊ดดดดดดดดด
    มาๆๆฝนเอื้อยสิพาไปเก็บ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แพรมน

Re: มาเอาเห็ดไปแกงเด้อจ้า

Re: มาเอาเห็ดไปแกงเด้อจ้า กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวทุ่งฝน Re: มาเอาเห็ดไปแกงเด้อจ้า

คงจะบ่แหม่นเห็ดเผิ่งดอกครับ คงจะเพาะเห็ดเอาครับ ถ้าเห็ดเผิ่งนั้นมันเกิดบนเขาครับ บ้านผมหลายขนาดครับ เป็นดอกออกน้ำตาลแน่จั่กน่อยครับ เอามาแกงกินแซ๊บหลายขนาดครับ อิอิอิ ถ้าอยากกินกะ.....

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    อยากเห็นคนเก็บเห็ดแหม๋จ้าน้องบีเห็นกะลายข้างฮิๆๆๆ หลายปานนี่คงคือซิบ่ออึดกินเนาะครับน้องบี เอามาให้อ้ายแกงแน่เด้อ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

หน้าตาคือเห็ดเผิ่งบ้านเฮาเนาะคับ แกงคือสิหวานดี แซบบบบบบบบ:g:g:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Lerm ubon
    Chonburi-BASF The Chemical company

นึ่งเเล้วเอามาก้อยคือสิเเซบดี.....:g