หัวข้อ: ลาบหมูจาก เดนมาร์ก ค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ศรีทนได้

ลาบหมูจาก เดนมาร์ก ค่ะ

ลาบหมูจาก เดนมาร์ก ค่ะ

อ้างอิงสูตรจาก http://www.baanmaha.com/community/sh...ad.php?t=14002
    ลาบหมู เป็นสูตรของเฒ่าพ่ออยู่เฮือนเผิ่นสอนให้มาเฮ็ดกินเอง จ้า
    เครื่องลาบทุกอย่างเตรียมไว้ก่อนลงมือปรุงเลยจ้ า คั่วพริก+ข้าวคั่วเองตำแล้วจามอยู่เบิดค่ำ
    มีเนื้อหมูบด(ถ้ามีหนังหมู+ตับหมูกะต้มหั่นใส่นำเด้อ จ้า)ติ๋มหาซื้อบ่ได้ กะติ๋มไปตลาดค่ำโพดเขาบอกว่าหมดแล้ว
    เตรียมหั่น--ซอยหอมแดง ผักชีฝรั่ง ต้นหอม ผักชี หัวข่าอ่อน ใบสะระแหน่ ไว้โลดจ้า ปรุงรสน้ำมะนาว น้ำปลา ผงชูรสนิดหน่อยคั่นบ่กินกะใส่น้ำตาลแทนได้จ้า
    คั่วเนื้อหมูใส่เกลือ+น้ำปลาแดกจนสุก ปิดไฟยกหม้อออกจากเตา ใส่หนังหมู ตับหมูที่ต้มหั่นไว้ใส่นำ บีบมะนาวใส่หอมแดง ข้าวคั่ว พริกป่น น้ำปลาคนเร็วๆชิมเบิ่งขาดหยังกะเติมเอง
    แล้วใส่หอมต่างๆคน2-3เทือ เทใส่จานโรยใบสะระแหน่ ทอนี่หละจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ข้าวนอกนา
    :g:gสาวสีนํ้าลายแตกเลยคือมาเป็นตาแซ่บโอ้ยคือมาเฮ็ดให้อยาก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เป็นตาน่าอร่อย ป้าดพี่สีคนงามทำอะไรกินก็น่าอร่อยเนาะ น้ำลายไหลจ้ากๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ หิวหลายเด้

BIG ASS
    Guest
    ไสละ ข้าวเหนียว มันซิบ่อเป็นเป้าบ่อครับ กิน ใน ดอก::)::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ป้าดเป็นกะเผ็ดแท้น้อบาดนิแซบๆๆครับอั่นเอามาส่งจักจานแน่เด้อสาวสีฮิๆๆ

ขอข้าวเหนียว..ช้อนพร้อมเด้อหมู่...บ่ลุยใด๋ย่านแสบมือ เป็นตาเผ็ดควันออกหูดีแท้ๆเสี่ยวเอ้ย....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

Re: ลาบหมูจาก เดนมาร์ก ค่ะ

เว้ามาหิวข้าวแล้วจ้า ไปหากินข้าวก่อนนะ ...อิอิอิ

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

โอ้ยหิวเด้ะ จังได๋ทำได้น่ากันแท้เลบ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน

น่ากินมากๆเลยพี่สี เสน่ห์ปลายจวักคักน้อเอื้อย อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

บักพริกสองหน่วยนั้นคือบ่เผ็ดเนาะคับ แดงจึ่งขึ่ง สุกแล้วคือสิบ่เผ็ด อิอิ ::)::)แต่ว่าลาบหมูนั้นคือเป็นตาแซบแท้
    ซดสองคำคือสิหูแดง :g:g

Tags for this Thread