กลับบ้านปีใหม่มีโอกาสไปสูบปลาครับ
ปลาไหลหล้าย..หลายยยยยย ครับพี่น้อง

คูสามีเถียงนาน้อยนำครับ
ต้มปลาไหล...กลางทุ่ง

แผนกแทงปลาไหลครับ มุดอยู่นำป่า...

แผนกจับปลาครับ

วิธีการต้มกะบ่มีหยังมากมายครับ คือต้มส้มทั่วไปนี่หล่ะ
แปลกครับพี่น้อง ไส่เท่าที่หาได่แถวทุ่งนาซึๆ กะแซบ
เครื่องปลุงหาเท่าที่มีนั่นหล่ะครับ

สุดท้าย..ฝากผักกะโดนไห้พี่น้อง ห่าเที่ยได่กินกับก้อยปลา ครับ

สวัสดีปีไหม่พี่น้องบ้านมหาสุผู่สุคนเด้อครับ......กลับบ้านกะบ่ได่หยังมาผากดอก มีแต่
ข้าวสาร ไส่มาจนแหนบแอ่น..ผู้ได๋อยากได่ข้าวไปกินกะมาเอาได่ครับ ::)