หัวข้อ: 2-3 มื้อมานี่ บ้านผม 10 องศาครับ หนาววววววววๆๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ครูโนช

2-3 มื้อมานี่ บ้านผม 10 องศาครับ หนาววววววววๆๆๆๆ

จากเมื่อก่อน 4-5ปี เคยหยาวคักๆจนวาน้ำค้างกลายเป็นน้ำแข็งเต็มไปทั่วทงนา...
    มาปีนี้อุณภูมิมันไกล้ลดต่ำลงมาอีกแล้วครับ พี่น้อง...2-3 มื้อมานี่ บ้านผม 10 องศาครับ  หนาววววววววๆๆๆๆ หนาวปานได๋วะติ ขนาดตับแข็งเหมิดแล้ว..เฮ้ดลาบกะบ่แซบ..) เอาเป็นว่ากะขอให้พ่อแม่พี่น้อง เบิ่งแยงสุขภาพนำเด้อครับ เดี๋ยวสิหนาววววววว.....จนเป็นหยังไปสาก่อน.....:)

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

Re: 2-3 มื้อมานี่ บ้านผม 10 องศาครับ หนาววววววววๆๆๆๆ

ทางโคราชกะคักคือกันจ้า มื้อเส่าวัดยุหน้าเฮือนได้ 11 องศา ขาแตกเมิดแล้วหละ ฮิ้ววววว
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ หมอลำเอกชัยคนหล่อ

Re: 2-3 มื้อมานี่ บ้านผม 10 องศาครับ หนาววววววววๆๆๆๆ

ทางอุบลกะหนาวมาสองมื้อเเล้วคับ เเต่มื้อนี้บ่หนาวครับ ถอดเสื้อหดผัก เผมถ่านได้คับเเหะๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง

ทางชลบุรีกะเริ่มหนาวตั้งแต่วันศุกร์ที่9 มาเลยคับ

ยามแลงหนาวคักต้องฟ่าวอาบน้ำไว่เเต่เว็น ถ้ามื่อได๋ค่ำกะสิได้เซ็นไว่ก่อนมื่อหลังค่อยอาบ อิอิ

อากาศเย็นๆกะรักษาสุขภาพเด้อคับเป็นห่วงพีน้องทุกคน

Tags for this Thread