หัวข้อ: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

มักไก่ตีกะแวะมาทางนี้เด้อเซียงเมี่ยง..อิพ่อเอื้อยเพิ่นกะมักคือกันวันเสาร์เรามักสิเอาไปหาตีนำหมู่บ้าน..เป็นงานประจำของเราหลังจากเกษียณอายุราชการแล้ว..แต่ว่าถ้าโตได๋ตีแพ้มื้อได๋มื้อนั่นล่ะบ้านเอื้อยอาหารแลงกะคือต้มไก่ตีเรานั่นล่ะ555..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ pcalibration Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ
    ระวังเรื่องไข้หวัดนกด้วยนะครับเซียงเหมี่ยง ยิ่งอากาศหนาวจั่งซี่ครับ
    ผมเคยมีประสบการณ์มาแล้วครับ เลี้ยงไก่รุ่นกำลังป้ำดูเชิงได้แล้ว
    ประมาณ 20-30ตัว ไม่ถึง 2 อาทิตย์ครับ ทั้งฝังทั้งเผาแทบไม่ทัน
    แต่ละตัวถ้าป้ำดูเชิงขายได้เลย 1000-2000 ถ้าไม่ป้ำ 900-1000ครับ
    มีคนมาซื้อถึงที่เลยปัจจุบันเลิกเลี้ยงครับไม่มีสะถานที่
    (การเลี้ยงเพื่อธุรกิจต้องดูว่าย่านที่เราเลี้ยงมีนักเล่นไก่เยอะหรือไม่)
    ขอบคุณ หลาย ๆ ครับผมที่เป้นห่วงครับ คุณ Pcal
    เซียงเหมี่ยงฯ เอาใจใส่เรื่องนี้เป็นอันดับแรกอยู่ครับผม เพราะว่า เป็นห่วงคนดูแล และ กะ เป็นห่วงไก่
    เซียงเหมี่ยง เคยเสียไก่หมดซุ้ม เพราะว่าหวัดนกคือกันครับ นั่งเบิ่งไก่โตมักซักตายทีละโต ๆ เจ็บปวดหัวใจครับ ซ่อยหยังกะบ่อได้ เชื้อนี้ติดเร็วตายเร็ว ระยะเวลาการฟักโตของเชื้อเร็วมากครับ ไก่บ่แสดงอาการก่อนหน้านั้นเลย ๆ อยู่ ๆ กะล้มลงซักตายกะมี บทเรียนราคาแพงครับ..
    นี่เซียงเหมี่ยงฯ จัดระบบเลี้ยงเป็นแบบระบบปิดครับ ปล่อยไก่อยู่ในเล้า ตาข่ายครอบบ่ให้นกเข่าได้ จำกัดคนที่เข้าเล้าไก่ และ ก่อนปล่อยไก่เข้าเล้าเซียงกะโปรยปูนขาว ฉีดยาฆ่าเชื้อป้องกันครับ หวังว่าสิป้องกันได้ระดับหนึ่งครับ
    เซียงเหมี่ยง บ่อได้หวังเรื่อง ธุรกิจปันได๋ครับ เป็นเรื่องรองลงมา จากการที่เฮาได้เฮ็ดในสิ่งที่มักครับ งานอดิเรก ขายได้กะขาย บ่ได้กะต้มกิน แบ่งหมู่แบ่งพวกกันไป ได้พบได้ฮู้จักหมู่พวก ดี ๆ หลายคนกะเพราะว่ามักไก่ตีนี่แหละครับ..

ขอบคุณ พี่น้องที่ เข้ามาเบิ่งครับผม เซียงเหมี่ยงฯ ยินดีต้อนรับครับ คันได้ผ่านมาผ่านไป แวะกินน้ำกินท่า กินต้มไก่ตีครับ ฮิ ฮิ..::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ธิดายาเย็น Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ
    มักไก่ตีกะแวะมาทางนี้เด้อเซียงเมี่ยง..อิพ่อเอื้อยเพิ่นกะมักคือกันวันเสาร์เรามักสิเอาไปหาตีนำหมู่บ้าน..เป็นงานประจำของเราหลังจากเกษียณอายุราชการแล้ว..แต่ว่าถ้าโตได๋ตีแพ้มื้อได๋มื้อนั่นล่ะบ้านเอื้อยอาหารแลงกะคือต้มไก่ตีเรานั่นล่ะ555..
    บ่แม่นสิได้ ไปยามบ้านเอื้อยธิดาบ่อน้อครับบาดทีเนี่ยฮึ่ อิ อิ สิไปคุยเรื่องไก่กับอีพ่อ คือสิคุยได้หมดมื่อแหละครับ คันว่าเรื่องไก่ตี ถึงแม่นว่าบ่ฮู้จักกันมาก่อน กะคุยเรื่องเดียวกันได้ปานมาสนิทกันแต่โดน
    ว่าแต่เอื้อยธิดา นี่อยู่ทางได๋น้อครับ คันบ่ไกลเซียงสิได้ไปยามครับ..
    :)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

บ่าวเซียงเมี่ยง เห็นไก่แล้วมื่อหน้าผมสิไปยามเด้อ ต้มไก่อยู่เถียงนาเด้เน๊าะ ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

อ้าย ผมว่าเจ้าเอาเถียงนาน้อยนั้นดัดแปลงเป็นเล้าไก่ แล้วกะเอาเล้าไก่ที่กำลังเฮ็ดอยู่นั้นเป็นเถียงนาแทนซะเนาะ อิอิ::)::) กลับมาจากลาวบาดนี้ เอาความคืบหน้ามาให้เบิ่งแหน่เด้อ แต่ว่าให้ถามแหน่อ้าย เจ้าไปเฮ็ดหยังอยู่ลาว เมืองลาวน่าอยู่บ่ เป็นความไฝ่ฝันของผมมาโดนแล้วสั่นดอก ว่าอยากไปทัศนาจรเมืองลาวจักหลายๆเทื่อในชีวิตนี้ ซุ้มเจ้ามีแต่พันธุ์ดังๆเนาะ ขึ้นซื่อทั้งนั้นเลย:g:g

peter911
    Guest

เห็นบรรยากาศแบบบ้านๆแล้ว
    กลับเมืองไทยเที่ยวนี้
    สิไปเที่ยวใหัมันค้มก่อนน้าRe: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บ่าวสาเกตุนคร

เรื่องฮิตน่าอ่าน Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

คือยุตั่วละครับยุบ้านได๋น้อครับเมืองสรวงมักบรรยากาศแบบนี้ละผมกะดาย:g:g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jack_sarakham

นี่ละครับแนวมัก พอได้เฮ็ดแล้วกะมีความสุข เล่าเป็นตาเบิ่งของเล่าดีอยู่ดอก เฮ็ดีกว่าเถียงนาอีก แยวคลุมสุ่มกะงามคัก เฮ็ดแนวมักแล้วกะให้มีความสุขครับ ผมกะมีแนวมักและัเฮ็ดคือกัน ความสุขนี่ละครับสร้างขึ้นเองได้ หนับหนุนครับหนับหนุน:g:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แพรมน

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับRe: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับเป็นตาแซ่บน้อครับ สิให้กินบ่อน้อครับ:g:g

คนบ้านปลื้ม
    Guest

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับน่าอิจฉาจังครับมีโอกาสทำในสิ่งที่ชอบ ส่วนผมไม่ได้เลี้ยงไก่ครับแต่ให้แฟนขายไก่ทอดครับ