หัวข้อ: แจกโน๊ต ลายพิณ ลายแคน ลายโปงลาง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    ขอบคุณหลายๆเด้อ

พ่อบักแซ็ก
    Guest
    เอาเป็น TAB ได้บ่ ซิง่ายกัวอยู่เด๊ะผมหว่าฮือจั๋งใด๋....

ศึกษาหาความรู้
    ขอบคุณหลายๆเด้อครับ พอดีกำลังหัดเล่นพิณอยู่พอดีครับ

พ่อบักแซ็ก
    Guest
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พ่อบักแซ็ก
    เอาเป็น TAB ได้บ่ ซิง่ายกัวอยู่เด๊ะผมหว่าฮือจั๋งใด๋....
    มันต้องเทียบสายกีต้าร์ใส่เสียงโน้ตเด้นี่เนีาะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    จัดมาครับ มรดกอิสานบ้านเฮา มาร่วมกันอนุรักษ์ไว้ ซอยกันสืบสานกันต่อไปให้ลูกให้หลานเฮาไดฮู้ได้เห็น
    ปัจจุบันนี้ผมว่าเยาวชนคนรุ่นใหม่สุมื่อนี่ มันหันไปฟังเพลงเกาเหลาเกาหลี กันเบิดแล้ว
    ยังมีส่วนน้อยที่ยังฮักเพลงอิสานบ้านเฮาอยู่ พวกเฮากะมาเก็บมารักษาไว้ให้คนที่ยังมีใจรักที่จะฟังที่จะเรียนรู้ครับ

ไผว่าเฮาเป็นคนอิสานอย่าไปอายครับ จงภูมิใจเถิด

ศึกษาหาความรู้
    ขอบคุณครับ....อยากลองศึกษาอยู่พอดี:1-:1-:1-

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์
    ขอบพระคุณมากมายครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ tidkaam
    ไผ พอมีดนตรีจังหวะกลองแหน่ครับ เอาไว้ฝึกดีดให้เขาจังหวะน่ะครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ BaBoon
    อ้างถึง:
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวคนเดิม
    บ่มีลิขสิทธิ์บ่น้องกุ้ง สู่มื้อนิผมกะบ่ไว้ใจฮอดศิลปะพื้นบ้านเฮาเด้
    รู้สึกซิเป้นเงินเป็นทองเบิ่ดแล้ว เดี่ยวนิ

ติ๊ครับ อันนี้ได้มาโดนเติบแล้วสมัยยังเป็นบ่าวเล่นนางรำ โอ๊ะบ่แม่น เล่นในวงโปงลาง เดี๋ยวจั่งได๋ผมกะสินำเช็คเบิ่งให้เบิดกันพลาดครับ อ้ายบ่าว
    โน้ตลายเพลงที่นำมาลงเป็นโน้ตลายเพลงที่จัดทำโดยชมรมศิลปวัฒนธรรมอีสาน จุฬาฯ ซึ่งได้แกะและรวบรวมลายเพลงพื้นบ้านอีสานให้ได้มากที่สุดเท่าที่จะทำได้ รวมทั้งที่ได้แต่งขึ้นเอง เช่น ลายฮำฮีฮำฮอน ลานจุฬาเล่นลม ลายจุฬาสรภัญญ์ เป็นต้น จัดทำทั้งลายน้อย และลายใหญ่ (หนังสือโน้ตลายเพลงพื้นบ้านอีสาน ลายใหญ่ ลายน้อย สามารถติดต่อขอความอนุเคราะห์ได้ที่ชมรมศิลปวัฒนธรรมอีสาน จุฬาฯ)

ลิขสิทธิ์เป็นของชมรมศิลปวัฒนธรรมอีสาน จุฬาฯ หากผู้นำมาเผยแพร่จะระบุแหล่งที่มาอ้างอิงด้วยจะขอบคุณอย่างสูง ทั้งนี้หากได้มา ไม่ทราบผู้จัดทำ ก็ขอแจ้งให้ทราบดังที่กล่าวข้างต้น ทั้งนี้การนำมาเผยแพร่นี้หากได้ขออนุญาตหรือระบุอ้างอิงที่มาด้วยก็คงจะไม่ขัดข้อง เป็นการช่วยเผยแพร่ข้อมูลศิลปวัฒนธรรมพื้นบ้านอีสาน หากท่านต้องการศึกษาข้อมูลด้านดนตรีและการแสดงพื้นบ้านอีสาน สามารถเข้าไปดูได้ที่ เว็บไซต์ชมรมศิลปวัฒนธรรมอีสาน จุฬาฯ www.isanchula.com

แจ้งมาเพื่อทราบครับ

Tags for this Thread