หัวข้อ: หมอลำอย่างผมเอกชัยก็ใช้ชีวิตเเบบพอเพียงเหมือนกันครับ

Re: หมอลำอย่างผมเอกชัยก็ใช้ชีวิตเเบบพอเพียงเหมือนกันคร ับ

:g:g:g:g
    อยู่แบบนี้ละจ้าดี อยู่แบบพอเพียง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    ป้าดดดดดด สะออนคัก จังแม่นขยันหลายเป็นตามีความสุขเนาะอยู่แบบนั่นก่าดาย ของกินมีทุกอย่างเลยบ่ต้องซื้อเนาะ เป็นตารวยคัก

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

คักขนาดเนาะครับ หมอลำเอกชัย ซำพอดอกเด้อ โทรไปหาว่าสิเอิ้นมาลำซ่อยงาน

เผิ่นหล่ะบ่ว่างจักเทือแมะ กิจการเป็นล่ำเป็นสันคักตั๊วหนิ โอ๊ย ๆ ๆ คักแท้ ๆ

อันหลังบ้านหนิ มีอีกหม่องเด้อ พี่น้องหมอเอกบ่ได้บอก คือ หลุมฝันเงินแมะครับ

เลาบ่กล้าถ่ายรูปมาให้เบิ่ง แนวอยากแนวกิน บ่ต้องซื้อแล้ว เงินได้มาหลาย ๆ

เลากะผังดินไส่ให้ไว้แมะ บะ ไกล้สิครบร้อยใหหล่ะ เงินแมะ อันแนวสาโท

เผิ่นบ่ได้ไส่แล้ว ย่อนว่า เอาใหไปไส่เกิน เด้อพี่น้อง เหตุผลกะดาย เหวยยยย

ไปยามนำแน่เด้อ บ้านเผิ่นกะดาย สิเอาแต่ท้อง แห้ง ๆ ไปหาดอก

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ประภาส
    เป็นตาไปยามหมอลำเอกชัยแท้ ถ่าข่อยไปยาม ลาบกบดิบสู่กินแน่เด้อ ฮ้วย

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    สุดยอดเลยจ้า ครบวงจรอิหลี ....สะออนคัก เทิงผักเทิงปลา เทิงกบ ..จั่งได่กะสิได้เลียนแบบหลายแนวยุดอกค่ะ ขอบคุณหลายๆเด้อค่ะ ที่นำเสนอแนวดีๆให้พี่ให้น้องเอาได้เบิ่งนำ ขอให้เทป ซีดี ขายดิบ ขายดีเด้อ งานการกะบ่ขาดมือเด้อจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ekawoot
    มุ่งหน้าจากอุบล สู่เมืองกรุง
    เยี่ยมมากครับ พี่น้อง จักมื้อต้องเฮ้ดให้ได้ แต่ตอนนี้หากินในดงคอนกรีตก่อน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทอง
    เห็นแล้วอยากไปยามบ้านหมอลําเอกชัยนอครับเบิงแล้วมีแต่แนวแซบๆครับ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา

Re: หมอลำอย่างผมเอกชัยก็ใช้ชีวิตเเบบพอเพียงเหมือนกันคร ับ

เป็นแบบอย่างที่ดีครับ
    น่าเอาเป็นแบบอย่างครับ ผมเห็นบรรยากาศแล้ว น่าอยู่คัก
    หากมีโอกาส ผมอยากใช้ชีวิต อยู่แบบพอเพียง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ cute
    สุดยอดเลย...วิถีชีวิตบ้านไร่ชายทุ่ง..พออยู่พอกินตามแนวพ่อหลวงของชาวไทย...ไม่มีความยากจนในหมู่ชนที่ขยันครับ

neenee
    Guest

ปราชญ์ชาวบ้าน

ปราชญ์ชาวบ้าน อยู่อย่างพอเพียง แบบอย่างที่ดี มากๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ ชัดเจน

YouTube - ปราชญ์

Tags for this Thread