หัวข้อ: ผญาคุยสาว คับลองเบิ่ง

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Lerm ubon
    Chonburi-BASF The Chemical company

ผญาคุยสาว คับลองเบิ่ง

คันเจ้าลอม้ฮั้วขั้นจิกเเก่นเลียนลำ คันเอาหนามปกเทิงข้อยสิลงมาทางใต้
    คันเเม่นลงบ่ได้เหล็กกวงกวยสิลงก่วยคันเเม่นก่วยบ่ได้สิเซญฟ้ามาผ่าลง
    ...หาวิธีว่าซั้นเถาะ
    .ฮิ๊วว

กีระนันต์
    Guest

Re: ผญาคุยสาว คับลองเบิ่ง

มักหลายอ้ายผญานี่เสียแต่ว่าเว้าบ่เป็นถ่อนั้นล่ะ เอามาอีกอ้ายหลายๆโลด สิยืมไปคุยสาวนี่นาครับ ไปมักผู้สาวเขาแมะตอนนี้ เค็ดจังได๋น้อครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แพรมน

มักคือกันครับ แต่กะเว้าบ่เป็นเลยครับ หาครูสอนอยู่ครับ แต่กะหยังบ่ได๋เลยครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์

เก่งเนาะพู่ได๋จ่ายผญาเป็น จำได้ตะตอนเป็นเด้กน้อยๆคะเจ้าเว่าผญาใส่กันเป็นตะม่วนคักหวา

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

มักเจ้าหลายซายบุญหน่อย อยากขอตอยต้อยต่อ
    มักเข้ามาพอพออยากสิหยอม่านกั้ง พออยากทั่งป่องเยี่ยมไปเทียมเจ้าเข้านั่งเฮียง พู้นแหลว

ป่องเยี่ยม(ช่องหน้าต่าง)
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ พลายแก้ว

หล่านางเอย..มาพ้อคนผุงามดังแก้ว
    อยากขอแนวไปปลูก เด้นอ
    พอแต่ได้ลูกแล้ว แนวเจ้าสิส่งคืนดอก...นางเอย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกาหลง

หล่านางเอยบุพเพตาได้มาพ้อ
    มันเกาะกันคือตาข่าย
    ฆาดเป็นคูบ่อมีกาย
    ชายอยู่สุดขอบฟ้า
    จังมาพ้อดอกพบเห็น
    เป็นนำสายแนนเฮา
    จังคอยเดินเข่ามาพ้อ
    พอแต่เดินเขามาใกล้
    หลายคำถามมาต้านกล่าว
    ขอโทษเด้อน้องสาว
    คาวลบกวนยาฟ่าวฮ้าย
    ชายยากเว้ายากนั่งคุยเด้น้อ.......น้องหล่าRe: ผญาคุยสาว คับลองเบิ่งRe: ผญาคุยสาว คับลองเบิ่งRe: ผญาคุยสาว คับลองเบิ่งRe: ผญาคุยสาว คับลองเบิ่ง