หัวข้อ: ถาม..เรื่องติดบัตรในงาน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

ถาม..เรื่องติดบัตรในงาน

ขอเสนอถามซื่อๆเด้อครับ ถ้าบ่อแก้กะบ่อเป็นหยัง... ผมว่าบัตรปีที่แล้วน้อย(เล็ก)ไปครับ ตอนถ่ายรูปออกมาแนมบ่อค่อยออกเลยครับ ผู้ได๋ชื่อยาวกะต้องเขียนโตหนังสือน้อย ซึ่งอ่านยากครับสมาชิกเก่ากะบ่อเป็นหยังดอกแนมหน้ากันกะฮู้แล้ว แต้ผู้มาใหม่นี่ตี้เฮากะบ่อฮู้เขา เขากะบ่อฮู้เฮา (ประสบการณ์จากผมปีที่แล้ว)เป็นสมาชิกได้เดือนเดียวกะไปโลด ถ้าบ่อทันเมากะพอสิอ่านออกอยู่ แต่ถ้าดึกมานี่ล่ะสิสับสนอ่านผิดอ่าถูก บางคนเป็นสมาชิกบ่อทันนานกะมางานนี่โดยยังบ่อทันฮู้
    เลยว่าสมาชิกชื่อหยังแน่
    ตัวอย่างเช่น คนตระการ กะสิเป็นคนตระกะ พลพยาแล กะพลพยายม ติ๊กตอ๊ก กะติ๊งตอ๊ง หน้าเกาหลี กะเป็นหน้าเกา..เกาหยังบุ ::)::) บัตรเก่าผมยังเก็บไว้อยู่ในรถลืมเอามาเป็นภาพประกอบ (ขออภัยที่พายพิงบุคคลที่3เด้อ )::)

Re: ถาม..เรื่องติดบัตรในงาน

ปีนี่ยังบ่มีไผอาสารับทำบัตรชื่อเลยจ้าคนตระการ...ปีที่แล้วได้รับการสนับสนุนจากอ้ายจารย์โป้ยก่ายเด้อ(ขอบคุณอ้ายจารย์อีกครั้งจ้า)
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

บ่เคยเห็นบัตรของปีที่แล้ว

แต่ว่า ลองเฮ็ดมาซาวเสียงเบิ่ง

คันตกลง สิขอแลง อ้ายบ่าวทิพย์ จัดการให้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำซี

ฮ่วยมาเพี้ยนเป็นตาย่านแท้...หนุ่มลำซีกะสิบ่เป็นหน่มลำ....บ่อ้ายคนตระการ ::)

มาสีสันคักแท้น้อน้องบ่าวกันต์ งามโพดหล่า...เอาประมาณนี่หละเอื้อยว่า...แต่ แต่....

สิบ่เป็นการลบกวนอ้ายบ่าวทิพย์หลายคักโพดตี้ เทิงป้ายชื่อ เทิงที่คั่นหนังสือเนาะหละ...
    คั่นอ้ายบ่าวทิพย์ บ่ขัดข้องกะเฮ็ดได้เลยจ้า เบิกค่าเสียหายที่ติ๋มหน้างานกะแล้วกันจ้าอ้ายบ่าวทิพย์...
    150ชิ้นพอจ้าอ้าย...ไผมาก่อนได้ก่อน ไผมาทีหลังคั่นเบิดแล้วกะแล้วไปเนาะ...
    ขอบคุณที่ให้การร่วมมือเป็นอย่างดีจ้าน้องบ่าวกันต์+อ้ายบ่าวทิพย์ ซวด ซวด
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

ย้านได้เอากระดาษขนาดเอ๔ เขียนไปแต่บ้านอยุ่เด้อ งานนี้ ย้านบ่มีผู้ฮู้จักแมะ อิก ๆ ๆ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

ดีครับๆๆๆเป็นความคิดที่ดีเนาะครับบางคนกะอาจซิบ่อรู้จักกันน้อครับคั่นบ่อสนิทอีหลี ติดแล้วกะเขียนตัวใหญ่ๆๆกะซิใด่พ้อฮู้ว่าไผเป็นไผเนาะครับนักมื้อนับเว็นกะไกล้เข้ามาแล้วน้อครับ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

งามๆจ้าบ่าวกันต์ เพื่อบ้านมหาครั้งนี้ สู้ๆๆๆๆ

ปล บัตรปุ้ยขอเขียนว่าดีเจ ป่วง ป่วนใจ ได้บ่ค่ะ ::)
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: ถาม..เรื่องติดบัตรในงาน กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มลำซี Re: ถาม..เรื่องติดบัตรในงาน
    ฮ่วยมาเพี้ยนเป็นตาย่านแท้...หนุ่มลำซีกะสิบ่เป็นหน่มลำ....บ่อ้ายคนตระการ ::)
    แม่นแล้วท่าน ::)

อ้างถึง ย้านได้เอากระดาษขนาดเอ๔ เขียนไปแต่บ้านอยุ่เด้อ งานนี้ ย้านบ่มีผู้ฮู้จักแมะ อิก ๆ ๆ

ใหญ่ศรีบ่อต้องติดกะได้ดอกครับ จื่อง่ายเพราะว่ามีผุ่เฒ่าบ่อกี่คนดอกครับงานนี่ ::)

อ้างถึง สิบ่เป็นการลบกวนอ้ายบ่าวทิพย์หลายคักโพดตี้ เทิงป้ายชื่อ เทิงที่คั่นหนังสือเนาะหละ...
    คั่นอ้ายบ่าวทิพย์ บ่ขัดข้องกะเฮ็ดได้เลยจ้า เบิกค่าเสียหายที่ติ๋มหน้างานกะแล้วกันจ้าอ้ายบ่าวทิ พย์...
    150ชิ้นพอจ้าอ้าย...ไผมาก่อนได้ก่อน ไผมาทีหลังคั่นเบิดแล้วกะแล้วไปเนาะ...
    ขอบคุณที่ให้การร่วมมือเป็นอย่างดีจ้าน้องบ่าวกันต์+ อ้ายบ่าวทิพย์ ซวด ซวด

นี่ขนาดว่าเกรงใจเนาะเอื้อย ขอ150 ว่าซั่น ::)

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5

ของปีที่แล้ว เสียไปใสบุจ้า อิอิ หาบ่เห็น เก็บบ่เป็นที่เป็นทางแมะ บ่เขียนชื่อกะสิมีคนรู้อยู่หละว่า เอกลักษณ์ ประจำตัว จำง่าย สาวอ้วนตาตีบ 5555555+ แมนบ่อ้ายตระการ สิจำน้องได้บ่ค๊า อิอิ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)