หัวข้อ: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

พอดีช่วงปีใหม่ เซียงเหมี่ยงฯ หยุดงานกลับจากลาวมาพัก กะได้มาสานต่อสิ่งที่อยากเฮ็ดมาโดนแล้วกะคือ เฮ็ดเล้าไว้เลี้ยง เพาะพันธุ์ไก่ตี เล้าไก่ที่เฮ็ด อยู่บ้านร้อยเอ็ดครับผม มาเบิ่งครับ บรรยากาศ สถานที่เลี้ยงไก่กับ เล้าไก่อยู่หัวนาน้อยครับ ::)

อันนี้เป็นเถียงนาน้อยคอยรัก เจ้าของไว้นอนเฝ้านา เฝ้าหมู เฝ้างัว ครับ ที่เซ็ดขี้มูกให้ลูกซายนั่นแม่น เมีย ของซ่างเฮ็ดเล้าไก่เด้อ ::)

เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

อันนี้เป็น เล้าหมู กับ เล้างัว ครับ เลี้ยงไว้ เอาขี้มาใส่เข่าในนาครับ ::)

อันนี้กะจั่งแม่นเล้าไก่ครับ กะลังขึ้นโครง ::)

นี่อีกมุมหนึ่งของเล้าไก่ครับ::)

นี่กะอีกมุมหนึ่ง ใกล้แล้ว แล่วล่ะครับ เซียงกลับมาลาวก่อนเล้าไก่สิแล้ว กะเลยบ่ได้เห็นว่าแล้วเสร้จสิเป็นได๋ กะลังก่อผนังครับ ::)

บัดนี้มาเบิ่งเจ้าของเล้าครับ ตัวแรก แม่ไก่ ก๋อย ง่อน ครับ ::)

ตัวนี้ไก่สาว พม่า เด้อ รอเจ้าบ่าวอยู่ นี่สาวโสด กะลังรอเจ้าบ่าว ::)

สาวนี้กะโสดน่ะจ๊ะ รอเจ้าบ่าวคือกัน สายเชิงผสม บราซิลครับ ::)

สองวัยรุ่นนี่เป็นเหล่าป่าก๋อยครับ อีกบ่โดนกะสิได้ฮู้ว่าเป็นได๋ ::)

นี่ล่ะครับ ความสุขเล็ก ๆ น้อย ๆ ของเซียงเหมี่ยง บ่ได้เฮ็ดและกะหวังว่าสิเป็นธุรกิจใหญ่โต เฮ็ดแบบพอเพียงตามแบบฉบับที่เฮาบ่เดือดร้อน บ่ได้หวังสิขายได้โตละแพง ๆ แค่หวังเฮ็ดในสิ่งที่มัก คันไก่บ่เก่ง กะเป็นแหล่งโปรตีนในครัวเรือนบ่ต้องไปซื้อไก่กิน เหลือกินกะชั่งกิโลขายเป็นรายได้ คันมีฟลุ๊คเก่งหรือว่าดีขายจักโตละห้าร้อย โตละพัน กะถือได้ว่าเป็นการเพิ่มมูลค่าไก่พื้นบ้านที่น่าพอใจ
    คันแม่นว่าพี่น้องที่ มักไก่ตีกะมาแวะไปเยี่ยมยามได้เด้อ อยู่ใกล้ๆ เมืองสรวง ร้อยเอ็ด อย่างน้อย ๆ ตอนนี้ยังบ่มีไก่เก่ง กะสิมีไก่ต้มสู่พี่สู่น้องกินแน่นอนครับ
    :)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

อ้ายเซี่ยงเดี่ยวคั่นมีโอกาศซิไปเบิ่งนำยุดอกเด้อครับเลียงไก่นิกะอยากเลี้ยงยุครับ:g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน

Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

อ้ายเซียงไก่อ้ายคือมีแต่โตเป็นตาต้มแซบแท่

::)::)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...

อ้ายเซียงเหมี่ยงเจ้ามีไก่ตีหลายโตบ่....ข้อยว่าสิขอเจ้าไปเลี้ยงไว้อยู่บ้านแหน่จักคู่หนึ่งRe: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับRe: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

รอบยิ้มพิมใจ Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

ไก่เป้นตาต้มแซบเนาะ อิอิอิ...มีแต่หลานชายจอยหล่ะเพิ่นมักเลี้ยงไก่ตี กลับไปนี้กะได้ยินแว่วๆๆว่าสิขอซื้อมาเพิ่มอีกยุ อาขอต้มกินแน่กะบ่ได้ เห้นนำเนาะจ้าเฮ้ดง่ายๆๆค่อยเป้นค่อยไปจ้า :g::):g

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: เซียงเหมี่ยงฯ เลี้ยงไก่ตีครับ

ฮ่า ๆ คือสิมีแววว่าได้ต้มหลายกั่วได้ตีแท้น้อครับบาดทีเนี่ย เปิดโตมากะจั่งแม่นมีแต่พี่น้อง อยากกินไก่ต้ม เซียงเหมี่ยง คันมีโอกาสได้มาหา มาเยี่ยมมายามกัน เซียงสิกลั้นใจต้มสู่กินดอกเด้อครับ อิ อิ .. ::)
    สำหรับ คุณ หนุ่มเหงากับ คุณ TonFac อยากได้ลูกไก่ไปเลี้ยงรอจักหน่อยเด้อครับ คันเพาะได้ลูกแล้วสิแจ้งให้ทราบดอกครับ เดี๋ยวสิแบ่งไปให้เฮ็ดแนว..
    ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง

เลี่ยงไว่หลายๆเด้อคับเผื่อพี่น้องบ้านมหาผ่านไปเยี่ยมไปยาม

กะสิได้ไก่นี่ตัวต้อนรับพี่น้อง อิอิ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)

เอื้อยสิไปยามอยู่ดอกน้องเชี่ยงฯเทื่อได้กินต้มไก่ สั่นดอกหวา....::)::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1

ระวังเรื่องไข้หวัดนกด้วยนะครับเซียงเหมี่ยง ยิ่งอากาศหนาวจั่งซี่ครับ
    ผมเคยมีประสบการณ์มาแล้วครับ เลี้ยงไก่รุ่นกำลังป้ำดูเชิงได้แล้ว
    ประมาณ 20-30ตัว ไม่ถึง 2 อาทิตย์ครับ ทั้งฝังทั้งเผาแทบไม่ทัน
    แต่ละตัวถ้าป้ำดูเชิงขายได้เลย 1000-2000 ถ้าไม่ป้ำ 900-1000ครับ
    มีคนมาซื้อถึงที่เลยปัจจุบันเลิกเลี้ยงครับไม่มีสะถานที่
    (การเลี้ยงเพื่อธุรกิจต้องดูว่าย่านที่เราเลี้ยงมีนักเล่นไก่เยอะหรือไม่)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกหินกอง

มักแต่เล้าไก่.อ้ายเซียงเหมี่ยงแหมะ..ดีกว่าห้องผมอยู่อีก::)::)::)::)::)