หัวข้อ: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ มันฑนา

Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

แม่นอยู่จ้า..อ้ายเอ๋....กอฟกะรู้สึกผูกพันกับบ้านมหา...เป็นเถื่อแรก..ที่มีโอกาสได้เจอพี่ ๆ น้อง ๆ ตัวจริง กับการท่องโลกอินเตอร์เน็ต (น่ารักทุกท่านเลย) และที่สำคัญ...พวกเฮา "คนบ้านเดียวกัน" เน๊าะจ้า... มักแบบเดียวกัน กะเลยมีแต่...ความม่วน แล้วกะยังได้สาระที่ดีด้วย ขอบคุณเจ้าของเว็บมาสเตอร์.. แล้วกะพี่ ๆทีมงานทุกคนจ้า..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

เอื้อยกะบ่เคยคึดมาก่อนดอกเอ๋เอ้ย.. ว่าเข้ามาเล่นเวบแล่วสิได่พ้อหมู่ พ้อพวกพี่น้อง โตเป็นๆ ฮักกันสามัคคีกันขนาดนี้.. เว่ามาแล่วซึ้งงง.. Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ
    มองต่าง..อย่างปลง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

ฮ่วย ๆ ๆ บ้านมหาคุ้มสามเสนไสน้อ คือเป็นสีคุ้น ๆ แถะน้อ

ขอบคุณน้อง ๆ ที่ให้เกียรติอ้ายเด้อครับ ดีใจหลายที่น้อง ๆ ไปยามคือกัน

สิบ่ลืมมิตรภาพอันดีนี้ตลอดไปครับ แม้ว่าสิอยู่ไสกะตามครับ

::)::) :g :g :g :g :g :g

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

น้องผู้มาใหม่กะฝากเนื้อฝากโตนำแหน่เด้อจ้า.....คนตระกาล...
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

Super Moderator
    Guide & Photographer
    สัญลักษณ์ของ เจ้าซายน้อย

รอบยิ้มพิมใจ Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

หลายคนมาพบพ้อ หมู่เพื่อนมิตรสหาย
    หลายคนมีความรัก ฮักกันคือพี่น้อง
    หลายคนหายขัดข้อง สิ้นสงสัยได้คุณค่า
    หลายคนได้ศึกษา ความผญาบ่อนเบื้อง คำสอยนั่นกะพ่องกัน
    หลายคนและหลายท่าน อยู่ต่างกันคนละถิ่น กะมาหากินข้าว แลเว่าฮ่วมจา
    หลายคนอยากพ้อหน้า แต่บ่กล้ายังอายหมู่
    หลายคนเข้ามาหาความฮู้ เรียนรู้วัฒนธรรม
    หลายคนอยู่ไกลก้ำ ห่างเมืองประเทศต่าง
    หลายคนอยู่ห่างบ้าน ทำงานต้องจากลูกเมีย
    หลายคนต้องสูญเสีย ทางครอบครัวบ่อนนั่น หลายๆท่านฮ่วมปลอบใจ
    หลายเรื่องราวเกินกล่าวได้ เขียนลงไปเป็นอักษร
    หลายบทตอนเกินกล่าวนำ ออกเป็นคำบรรยายได้
    หลายเกินไปสิกล่าวอ้าง ขอตามทางอาจารย์เพิ่น
    หลายทางเดินเพิ่นขีดไว้ ให้ซายน้อยได้ย่างตาม...ฮะเอย

และ ฯ ไปจนถึง ฯลฯ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะนาว

...............ก้าวแรกเข้าบ้านมหา สิ่งที่รับคือการต้อนรับที่อบอุ่นจากพี่ๆเพื่อนๆน้องๆ......
    เป็นบ้านหลังที่สองที่อยู่แล้วสบายใจมีทั้งความรู้และความสนุก+ความอบอุ่นใจ....
    .........ขอให้บ้านมหาอยู่เป็นกำลังแรงใจให้คนสู้งานไกลบ้านนานๆๆนะคะ+

Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ .

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ โชติ

Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เจ้าซายน้อย Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ
    หลายคนมาพบพ้อ หมู่เพื่อนมิตรสหาย
    หลายคนมีความรัก ฮักกันคือพี่น้อง
    หลายคนหายขัดข้อง สิ้นสงสัยได้คุณค่า
    หลายคนได้ศึกษา ความผญาบ่อนเบื้อง คำสอยนั่นกะพ่องกัน
    หลายคนและหลายท่าน อยู่ต่างกันคนละถิ่น กะมาหากินข้าว แลเว่าฮ่วมจา
    หลายคนอยากพ้อหน้า แต่บ่กล้ายังอายหมู่
    หลายคนเข้ามาหาความฮู้ เรียนรู้วัฒนธรรม
    หลายคนอยู่ไกลก้ำ ห่างเมืองประเทศต่าง
    หลายคนอยู่ห่างบ้าน ทำงานต้องจากลูกเมีย
    หลายคนต้องสูญเสีย ทางครอบครัวบ่อนนั่น หลายๆท่านฮ่วมปลอบใจ
    หลายเรื่องราวเกินกล่าวได้ เขียนลงไปเป็นอักษร
    หลายบทตอนเกินกล่าวนำ ออกเป็นคำบรรยายได้
    หลายเกินไปสิกล่าวอ้าง ขอตามทางอาจารย์เพิ่น
    หลายทางเดินเพิ่นขีดไว้ ให้ซายน้อยได้ย่างตาม...ฮะเอย

และ ฯ ไปจนถึง ฯลฯ
    เขียนดีอีหลีน้อครับ เจ้าซายน้อย
    จากที่ท่านบรรยายมา ผมเห็นด้วยทุกประการเลยครับ Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวนิติกร

ผมเป็นคนหนึ่งที่เคยต่อต้านโลกไซเบอร์
    ผมเคยบอกน้อง ๆ ว่าคอมพิวเตอร์มีไว้เฮ็ดงาน
    อินเตอร์เนต มีไว้สืบค้นข้อมูลสำหรับประกอบการทำงาน
    ไผเล่นเล่นเกมส์ ผมเคยเชิญออกนอกสำนักงานฯ

ในวงเหล้า น้อง ๆ ถามผมว่าพี่รู้จัก รีแล็กซ์ บ่อ
    ผมบอกน้อง ๆ ไปว่า นี่ไง พี่กำลังรีแล็กซ์ เอ้าชนแก้ว
    แล้ว น้อง ๆ ละรีแล้กซ์แบบใหน หลาย ๆ คนบอกว่า
    ดื่ม แบบพี่ , ท่องไปในโลกไซเบอร์ หลังเลิกงาน
    และกะอีกหลาย ๆ วิธีการ

ผมบ่อเชื่อว่าการเล่นอินเตอร์เนตจะทำให้เราผ่อนคลายได้
    จนผมได้ลอง บ้านมหา เป็นเว็บแรก โอ้พระเจ้า จอร์จ มันยอดมาก
    คลังความรู้ ข้อมูลดั่งเดิมที่เฮาลืมไปแล้ว อิสานแท้ ๆ ปาดดด..

ตั้งแต่วันนั้น ในสำนักงานผมไผสิท่องไปในโลกไซเบอร์ หม่องใด๋
    เชิญ ชะลาล้า ถ้าเป็นคนอิสานคือกัน กะสิแนะนำให้ไปยามบ้านมหา
    หม่องม่วน บ่ออึดแนวอยากแนวกิน เสียงพิณเสียงแคน ม่วนกุ๊บทีป

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

ดีใจนําพี่ๆน้องๆทุกคนเด้อครับ ที่มีความรัก ความจริงใจต่อกัน ไปพู้นกินปลา มาพี้กินข้าว เวบบ้านมหาสิได้อยู่ได้นานกะย้อน พวกเฮาทุกคนนี้ละครับช่วยกันดูแล //เพื่อเป็นการแสดงออกในการร่วมแรง ร่วมใจกันผมจึงอยากให้พี่น้องมางานบ้านมหาพาแลงกันเยอะๆ ส่วนตัวผมเองกะยังบ่อได้คุยกับคนตระการฯเป็นทางการแบบจริงๆจังๆจักเถื่อ ทั้งที่บ้านอยู่ใกล้กัน เอาใว้สงกรานต์เน๊าะ บ่าวเอ๋ อ้ายสิไปกินลาบเป็ดนําทางตระการ อย่าลืมใส่เหล้าโทใว้เด้อ เอา เหล้า 40 ดีกรีผ่าแทนนํา(มันจั่งถึง อิอิๆๆ)
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

แม่นครับอ้ายเอ๋ตั้งแต่ผมเข้ามาเป็นสมาชิกบ้านมหาแล้วรู้สึกว่าเหมื่อนผมได้เปิดหูเปิดตาเลยครับอ้าย
    ขอบคุณท่านเจ้าของเว็ปมาสเตอร์เด้อครับและเจ้าหน้าที่บ้านมหาทุกท่านที่มีจิตใจดีมีไมตรีจิตรที่ดี
    รู้สึกว่าบ้านมหานิมีแต่ความดีดี เปิดเบิ่งแล้วคิดฮอดความเก่าความหลัง ขอบคุณ ขอบคุณ ขอบคุณครับ
    :g :g :g
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า