หัวข้อ: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

มาฮอดมื่อนี่กะเป็นเวลา 1ปี ล่ะเด้อครับที่ผมใด้เป็นสมาชิกบ้านมหาดอดคอม

ดีใจหลายๆที่ได้พบ ได้พ้อหลายๆสิ่งหลายๆอย่างที่บ่อเคยพ้อทางได๋มาก่อน อย่างงเด้อ ::)
    โดยเฉพาะบ้านมหา คุ้มสามเสน ไปดู๋คักคุ้มนี่::)

ได้พ้อน้องๆ พี่ๆ เพื่อนๆ ที่ต่างคนมาจากหลายจังหวัดกะได้พ้อ คนที่ไปอยู่ต่างประเทศกะได้พ้อ
    ได้ฟังดีเจ ฟังหมอลำ อ่านผยา ได้ไปพบปะสังสรรค์กับพี่น้อง (อันนี่มักคัก) ::)::)

แต่ก่อนนี่ผมเคยฟังวิทยุamครับ ดีเจคนอิสาน ผมเคยไปหา ทั้งดีเจ และแฟนเพลง

อยู่สถานีวิทยุ สวนมิสสักวัน เสียงสามยอด ยานเกราะ ไปหลายครั้งครับ
    แต่ก่อนใช้ชื่อ เอ๋ พระรามหก ไผเคยฮู้จักบ่อน้อ::)

เมื่อก่อนนี่ช่องทางการสื่อสารกันบ่อดีคือทุกมื่อนี่ครับ อินเตอร์เนตกะบ่อฮู้จัก

ผมเคนผ่านแบบนี่มาก่อนพอได้มาพ้อบ้านมหากะเลยฮู้สึกว่า มีแต่ได้ครับ..... ละท่านล่ะครับคิดคือผมบ่อน้อ

นี่คือภาพบางสว่นที่ได้ไปพบพ้อพี่น้องบ้านมหาครับ

1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ .

1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ .

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5

Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

:g:g:g:gRe: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ เห็นด้วยจ้า ได้ยิ้มหมดมื่อกะมีจ้า อิอิ ได้เข้ามา แล้วหาทางออกวน สิบกว่ารอบจ้า กว่าจะออกจากบ้านมหาได้ค่ะ ::)::)
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน

Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

เห็นด้วยกับอ้ายคนตระการ ได้หลายๆๆอย่างอิหลีจากบ้านมหา
    ได้ความรู้ มิตรภาพ รอยยิ้มเสียงหัวเราะ คุ้มค่าอิหลีจ้า จากบ้านมหา

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

เคยฟังอยู่ครับอ้ายสวนมิกสักวันนะครับดีเจหยั่งก้อครับอ้ายผมจำบ่อใด่ครับตอนนั่นกะมักฟังเผิ่นจัดรายารยุครับ แล้วอ้ายฮู้จักสาวลัคกี้บ่อครับอ้ายโรงงานเก่าผม อยู่บ้านมหาใด่หลาอย่างอีหลีละครับทั้งความรัมิตรภาพความห่วงใยเอาใจใส่กัน ฮักกันจั่งพี่น้องถือเป็นบุญวาสนาเจ่าของอีหลีครับพราะรู้จักบ้านมหาโดยบังเอิญบ่อมีไผแนะนำครับเข้ามาฟังหมอลำครับกะใด้ใด่มารู้จักบ้านมหาขอบคุณอ้ายบ่าวและทีมงานบ้านมหาและพี่น้องสู่คนเนาะครับที่ใด่มารู้จักกันครับ เขาว่ามีบุญจั่งมาพ้อกันแปลว่าชาติก่อนเคยทำบุญร่วมกันครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ รินเมืองร้อยเกิน
    เกษตรวิสัย - ร้อยเอ็ด

แม่นครับได้หลายอย่าง จากเว็บบ้านมหา คือสิ่งที่บ่เคยรู้กะรู้ สิ่งที่บ่เคยเฮ็ดกะได้เฮ็ด มันเป็นประสบการณ์ชีวิตอย่างหนึ่งครับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ ไอ้เก่ง คนเลย

เห็นด้วยเป็นอย่างยิ่งครับ ...... กับบ้านมหา...ของเฮา
    ตอนแรกเคยเข้ามาเป็นสมาชิก.......เพราะ ค้นหาคำว่าลำซิ่ง ในกูเกิ้ล
    กะเลยขึ้นเวปนี้มาเป็นอันดับแรก.....เลยเข้าไปเบิ่ง กะลองสมัคร สมาชิกนำเพิ่น
    แต่พอเข้าไปโพสต์ในห้อง........น้องใหม่รายงานโต ....ปรากฎหว่าต้องตะลึง
    เพราะมีคนมาแสดงการต้อนรับ.......อย่างมากมาย.....เฮ็ดให้ผม ปลาบปลื้ม
    แล้วกะแปลกใจหว่า........พี่น้องคือมาให้ความสนใจ.....กับสมาชิกใหม่แท้น้อ
    หลังจากนั้นกะหายไปอีกโดน......แต่กะได้แวะมา อ่านผญา กับฟังหมอลำ....เป็นระยะ ๆ
    จนมามื้อหนึ่งบ่มีหยังเฮ็ด ......กะลองเข้ามาเบิ่ง ....จนมีกระทู้นึง....ที่ผมบ่มีมื้อสิลืมไปได้
    กะคือ กระทู้อาลัย สาวต่าย สมาชิกคนน่ารัก ขาประจำห้องแชท .....พร้อมกับเปิดเพลง
    "รักเรามีกรรม" ......ไปนำพร้อม ผมกะอ่านไป ......ไห้ไปนำพร้อม ขอเน้นย้ำหว่า ไห้อิหลี ไห้จนสะอื้น
    เบิดกระดาษทิชชูไปหลายแผ่น........จนตาบวมไปเฮ็ดงาน ......หว่าซั้นเถาะ
    โดยเฉพาะ .........สาวออม(ถ้าจำบ่ผิดเด้อ......ถ้าผิดกะขออภัยหลาย ๆ ครับ)
    ที่เพิ่นได้มาระบายความอาลัย ........ต่อสาวต่าย ......แห่งเฮ็ดให้จี้ต่อมน้ำตาของผมอีก
    เพราะปรกติ .....กะมักอ่านเรื่องที่สะเทือนใจ .....ในมุมเศร้า ๆ......แนวอกหักรักคุดอยู่แล้ว
    ยิ่งมาพ้อเรื่องที่เกิดจากเรื่องจริง .....ซะแล้วบาดนี่ .......(กะเลยเป่าปี่คนเดียวในห้องซะเลย)
    แล้วกะมีพี่น้อง ......หลายอิหลีที่เข้ามาแสดง ความอาลัย .....เป็นพัน ๆ คลิก .....เลยกะหว่าได้
    จนผมต้องพยายาม.......สมัครเป็นสมาชิกอีกรอบ......ให้ได้ในตอนนั้นเลย
    เพราะครั้งแรก ๆ ใช้ซื่อหว่า... บ่าวเก่ง คนเลย .....บ่ค่อยได้เข้าระบบ ....แค่มาฟังแล้วกะไป
    จนเข้าระบบอีกครั้งบ่ได้ .......จนต้องมาสมัครเป็นสมาชิกใหม่อีกครั้ง
    สิ่งนี้หล่ะที่ผมหามาโดน......กะคือมิตรภาพ ของคนอิสาน ......ในโลกไซเบอร์ .......ที่สุดกะพ้อจนได้
    ......แล้วกะรายการเพลงอิสานสถานีวิทยุยานเกราะ..........กะเป็นสถานีนึง....... ที่เป็นชุมชนคนอิสาน
    ผมกะฟังเป็นประจำ..... เพราะเป็นคลื่นที่ฟังชัดเจน .......แล้วกะเปิดแต่เพลงแนวลูกทุ่ง-อิสาน
    ส่วนมากแฟนเพลง......กะสิเป็นหนุ่ม-สาวโรงงาน....... แต่ยามพบปะ กะบ่เคยไป
    เพราะหว่ายังเป็นช่วงที่เพิ่งเข้ากรุงเทพใหม่ ๆ .....ยังย่านๆ อยู่หนา .........
    หลังจากนั้น กะมาฟัง .....รายการลูกทุ่ง FM อีกหลายสถานี .......
    จนได้มาพ้อ สถานี บ้านมหา กะสิบ่ไปไสอีกแล้ว..ครับ....

นี่กะเป็นประสบการณ์ ที่อยากสิร่วมแชร์กันนะครับ

ปล. บ่เก่งทางด้านเรียบเรียงภาษาปานได๋ ( แต่ทาง ผญา กะพอสิคือ อยู่ครับ )....
    อาจสิอ่านแล้ว งง ๆ ..กะขออภัยมา ณ ที่นี้ด้วยนะครับ

:g

ท่องคำว่าทำใจ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5

หนึ่งปีนี้มีต่ะได้กับได้ ว่าติ ได้เมาบ้อ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆ อั่นนี่เป็นผลพลอยได้ครับ แต่ว่าสิ่งที่ได้หลายกว่านั่นคือ ความเมา โอ่ะ บ่แม่น ฮ่าๆๆๆๆ ความรักที่มีต่อกันของพี่น้องบ้านเฮาน่อ ซาบซึ้งจริงๆๆๆ

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

เห็นด้วยอย่างยิ่งค่ะ เพราะเข้าบ้านนี้ได้สิ่งดีๆ หลายอย่าง ได้ฟังเพลงโปรด ไม่รู้จักกับเพื่อนที่แสนดี ได้รู้จักกับอ้าย กับน้อง ที่แสนน่ารัก สรุปว่าได้ความรักจากทุกคนค่ะ

ยินดีในการครบรอบ 1 ปี ของอ้ายเอ๋ จ้า ดีใจน้ออ้ายเอ๋น้อ...เด็กน้อยกะเป็นสมาชิก 1 ปี 1 เดือน 21 มื้อแล้วจ้า มีความสุขซุมื้อจ้าที่ได้เข้ามาในบ้านมหา จักว่าแม่นอีหยังดอกจ้า ติดเน็ตตอนเฒ่า อายลูกจัง แต่กะบ่เลิกจ้า...::)

งานพาแลงครั้งแรก ไปพ้ออ้ายเอ๋และกะบ่คิดว่าสิได้ติดต่อกันมาจนถึงบัดนี้น้อจ้า...ดีใจนะคะที่ได้พ้อพี่น้องมากมาย มิตรภาพที่น่ารักทั้งนั้นบ่น่าเชื่อเลยน้อจ้า...ขอบคุณจ้า มิตรภาพที่อ้ายเอ๋ให้กับเด็กน้อยนะคะ....เพราะอ้ายพลสิเว้าฮอดอ้ายเอ๋ อ้ายต่วง เมรี น้องติ๊ก บ่าวจัย ชายน้อย และพงศ์น้อยเสมอจ้า เลยให้เด็กน้อยสนิททุกคนไปโดยไม่ได้นัดหมายเลยจ้า....อิอิอิ

ปล. งานพาแลง 2 นี้ พี่น้องสิมาหลาย ต้องเตรียมต้อนรับอย่างยิ่งใหญ่น้อ เปิดบ้านต้อนรับพี่น้องน้อจ้า กีฬาสัมพันธ์ เด้อ อย่าลืมจ้า

ศึกษาหาความรู้

รอบยิ้มพิมใจ Re: 1ปีมีแต่ได้..กับ..บ้านมหาฯ

ผมกะเป้นสมาชิกมาปีกว่าๆๆแล้วคือกัน ได้ความเป็นมิตรแม้อยู่ไกลกัน ได้ความม่วน ได้ความเป็นกันเอง ความจริงใจที่มีต่อกัน ได้เพื่อน นี้คือสิ่งที่ผมได้ บ้านนี้มีแต่สิ่งดีๆๆอีหลี่ครับ:g:g