หัวข้อ: คุถัง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์

คุถัง

ยังจำกันได้บ่ครับ กะคุ หรือว่า คุถัง

คุที่เฮาใช้หาบน้ำฮดผัก ใส่โอ่งใส่แอง หรือไปคองน้ำส่างคืนเดือนหงาย ช่วงที่ผ่านๆ มา

ไปพ้ออยู่อยู่ร้านขายไม้เก่าแถวบางปะอิน เพิ่นสะสมของใช้คนอีสานบ้านเฮาไว้ กะเลยขอเพิ่นถ่ายรูปครับ

คุก้นซอด ถ่าซ่างมาจอดแต่บ่เห็นซ่างขับรถ(จักรยาน)ผ่านมาจักเทือ ว่าซั่น "จอดคุ"

คุถัง

คุสองหน่วยๆ ละขนาด อ้ายๆ เอื้อยๆ ยังจำได้บ่ครับว่าคุเบอร์อีหยัง เป็นคุที่คุณภาพดี หนา ติแต่ก้นซอด

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    บ่แม่นเบอร์ 15 กับเบอร์ 17 บ่ครับ สมัยก่อนตักน้ำส่าง(น้ำบ่อ)น้ำจั้น หาบมาไว้ถ่าอาบถ่ากินยุครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    อย่างหนาเห็นมีแต่ตรามงกุฎรองมากะตรามือบ่หือบ่แนใจ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ยุเฮียนกะยังยุคู่นึงครับ หนาคัก หนักคักคือกัน
    บ่ทันใส่น้ำกะหนักเติบ ไปตักน้ำกินส่างท่ง ทางเกียนขี่ดินทรายซัวสิฮอดเฮียนพออยากไห่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    สาวๆสมัยนี้ถ้าอยากพิสูจน์ว่าแอวดีบ่ดีก็ลองไปหาบน้ำใส่คุถังลองเบิ่งเด้อครับ
    ถ้าน้ำบ่เฟียดแสดงว่าใช้ได้ อยู่ในขั้นดีถึงดีมาก(ไม่ได้ทะลึ่งนะครับ)
    เป็นความสามารถพิเศษและศิลปะขั้นสูงเฉพาะคุณสุภาพสตรี
    (น้ำบ่เฟียด หมายถึง น้ำไม่หกหรือกระฉอก)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    เอาไปตักน้ำส่าง ตกจากไม้คันก๋อ ต้องเอา แห ไปทาวเอาเด้ออั่นนี่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    "เอาไปตักน้ำส่าง ตกจากไม้คันก๋อ ต้องเอา แห ไปทาวเอาเด้ออั่นนี่"

เอื้อยเว่ามาผมนึกภาพออกเลยครับ

คุจะของตกส่างหน่วยเดียวบาดลงไปงุมผั่นได้บักหลาย จักคุไผแหน่ 555

ยังมีเพื่อนร่วมชะตากรรมคือเฮาหลายยุตั้วหนิแหมะ

หลังๆมาเพื่อแก้ปัญหาคุหลุดไม้คันก๋อ กะเลยเอาเชือกผูกฮวงคุเอา บาดนิบ่ตกส่างจักเทีย

:,1-:,1-:,1-

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    เห็นคุแล้วกะคึดพ้อสมัยหาบน้ำกินคุกะหนักใส่น้ำแฮ่งหนักตื่ม ทั้งไห่ทั้งหาบเทื่อสิฮอดแอ่ง ข่อยเลยเตี้ยจนสุมื้อนี้ละ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    บ้านผู่ข่าเอิ้นกะแป๋งคับ...คักต่ะยามหาบน้ำมาวางทับเล็บจ่ะของจะแม่นคักหลายขอบก้นกะแป๋ง...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    หน่วยน้อยผมว่าเบอร์สิบแปดครับ แต่ลืมเบิ่งกามันครับลุงใหญ่ ขนาดก้นซอดยังหนักคัก

อ้ายพีเว้าถืกเนาะครับ หาบน้ำ ไปส่งข้าว ต้องแอวอ่อน บ่ซั่นน้ำหรือป่นเฟียดเบิ้ด

ถ้าผู้สาวกำลังตักน้ำกะให้เพิ่นตักไปครับอ้ายเซียงฯ ถ้าเฮาอาสาไปซ่อยเพิ่น คุมักสิหลุดจากไม้คันเกาะครับ

หากเป็นบ่าวสาว ในความหนักและระยะทางไกลนั่นกะยังมีความสุขแฝงอยู่ครับเอื้อย siranee

อ้าย commo ระวังเล็บเจ้าขาดเด้อนั่น แต่สู่มื้อนี่บ่อันตรายปานได๋ครับ เพราะใช้ถังสีแทน

ขอบคุณพี่ๆ ที่ยังจำกันได้ เอ้ออ้ายทิดจ่อยไปไต้แมงกี่นูนอยู่โพนบักทันโคกกับผู้สาวกะคุนี่ละครับ ได้แมงกี่นูนไข่ อิอิ