หัวข้อ: ขนมนางเล็ดหรือข้าวแต๋น

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ ขนมนางเล็ดหรือข้าวแต๋น

บ้านหล่อเอิ้นข้าวพองดอกครับ ที่จริงเฮือนหล่อนั้นเฮ็ดขายส่งกะเลยเอาวิธีเฮ็ดมาบอกพี่น้องนำครับเพื่อไผอยากเฮ็ดกินเองครับ

อันดับแรกเลยต้องหม่าข้าว(ห้ามหม่าข้าวเปลือกนะครับ อายไทบ้านเผิ่น) การหม่าข้าวกะใส่เกลือนำแหน่เด้อครับมันจั่งสินัวยามทอดแล้ว ก่อนสินึ่งกะต้องเอางาดำมาคลุกเคล้านำจั่งเพิ่มสีสันและควมมันสสส์ ::) ตอนนึ่งข้าวต้องเอาบล๊อกมาเฮ็ดเป็นแผ่นกลมๆครับ ส่วนบ้านหล่อใช้ฝากรุปุกกะปิ พอดีเลยครับได้เป็นแผ่นกลมๆ เอาไปตากแดด แล้วพลิกนำเด๋สิได้แห้งเวลามาทอดมันจั่งฟู หลังจากทอดแล้วกะเซื่อมน้ำอ้อยโฮยหน้าเด้อครับมันจั่งหวานแซ่บ ที่สำคัญต้องตากให้แห้งจั่งฟูและกรอบ สำหรับที่บ้านหล่อหยอดน้ำอ้อยแล้วกะแพ็คใส่ถุงขาย 5 บาทครับ ถ้าขายส่งกะ4 บาท เว่าถืกข้อขอกินกะง่ายหล่อให้ฟรีเลยแม๋ถ่าเป็นสาวแม่ฮ้าง ::)

ขนมนางเล็ดหรือข้าวแต๋น

คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: ขนมนางเล็ดหรือข้าวแต๋น

เป็นตะเอาไปลองเฮ็ดเบิ่งเนาะ อยู่บ้านเคยเห็นแต่เพิ่นทอดเข้าแห้งครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

ขนมนางขี่เล็ด ::)กรรมวิธีกะคือยากยุเนาะหล่า สิถ่าซื้อเอาดอก 5 บาทกะคือสิแห่นได้ดนหลายมื่อยุน้ำอ้อยน้ำตาลมันติดแข่ว ::)
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

สูตรคนหล่อน้ำอ้อยบ่ติดแข่วดอกยาย เเบบว่าหล่อเฮ้ดเป็น
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

รอบยิ้มพิมใจ Re: ขนมนางเล็ดหรือข้าวแต๋น

อ้ายหล่อจ้า แนวมักจอย ซื้อจักซาวบาทแนะจ้า เอาหลายๆๆเด้อจ้า คนกันเอง พะนะ :g::):g

อ้ายๆป๋าผัวมาเรียบร้อย ฮ่างพอบ่ ขอ200ถุง...พอได้ขายซื้อชีวาสจักขวดแหน่เด้อ งานพาแลง...อย่าลืม...::)
    โพดเพิ่นเฮ็ดหลายอาชีพเนาะ สิฟ้าวหาไว้เฮ็ดหยังเงินนะ...เลี้ยงกิ๊กตี้...งึดเว่ยหละ....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

ป๊าดดดดดดดดดดดด น้องหล่อฯมาคือเก่งซุอย่างเนาะเรื่องแนวกินนะแหม๋
    หาเิงินไว้เลี้ยงกิกติ้ คึ คึ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ป๊าดดดดดดดดดดด เข้าถ่าน้อ ต้องหัดเฮ็ดขายแข่งอ้ายหล่อก่อนนะ สิไปเปิดตลาดอยู่บ้านพู้นล่ะจ้า งานพาแลง 7 มีนาคม 2552 อ้ายหล่อ มาสอนวิธีเฮ็ดแนะเด้อจ้า อิอิอิ ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี

หล่อแล้วบ่คร้านเป็นตาเอาไปเฮ็ดแนวบ่พี่น้อง เอาแนวทางอุบลไว้แน่เด้อ ยามมาเอามาฝากแน่เด้อ อ้ายสิชิมให้จัก 5 ถุงแน่เด้อ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand

กำลังนั่งกินอยู่พอดี ชอบแบบไม่ราดน้ำอ้อยค่ะ หอมๆ มันๆ กรุบกรอบดี

วิธีการทำไม่ยากนะคะ แต่ซื้อเอาน่าจะง่ายกว่า ที่โน่นทำส่งถูกดีจัง ใน The Mall ถุงละ 35 บาทแน่ะ มีนิดเดียวเอง

ขอถามผู้รู้นิดนึงนะคะ ใครตอบก็ได้ค่ะ

" หม่าข้าว " แปลว่าอะไรคะ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

Tags for this Thread