หัวข้อ: ยังจำได้บ้อ......

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ ยังจำได้บ้อ......

ยังจำได้บ้อ......
    ตกมามื้อนี้บ่าวจัยเปิดเจอภาพนี้ในกล้องเป็นภาพเก่าๆเลยนึกถึงบรรยากาศตอนเป็นเด้กน้อยครับ
    ตอนนั้นเคยไปขึ้นกินกับอาว(น้องพ่อ)เกิดไล่ๆกันบ่กี้ปีเลยเป็นหมู่เดียวกันไปหาจีบสาวนำกันครับ
    เว้าไปเว้ามาไปฮอดเรื่องจีบสาวได้แนนวได๋นิ กลับมาๆเข้าเรื่องเลยเนาะครับตอนนั้นย่าเพิ่นเลี้ยงม่อน(ดักแด้)
    เลยไปหาเก็บใบม่อนครับเห็นหมากสุกเต็มต้นเลยครับ สนุกล่ะครับคิดในใจ กินจนว่าลิ้นดำลิ้นแดง
    เพราะว่าสีของหมากม่อนมันติดมือดีขนาดเด้อครับ ไคยเก็บคือสิรู้

น่วยสุกมันสิมีสีดำครับ ดั่งภาพเลยครับ น่วยสุกมีรสชาดหวานครับ
    น่วยแดงมีรสชาดออกส้มๆนิดนึงครับ

ไผ๋เคยมีประสบการณ์แนวได๋กะมาแบ่งปันกันเด้อครับ ส่วนผมกะมีซำนี้ล่ะครับ
    คุยบ่ค่อยเก่งครับ แต่ถ้ากรึบแล้วปากบ่เซาเด้อครับ ::) ::) ::)
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

Re: ยังจำได้บ้อ......

ว้ววววว:g:gRe: ยังจำได้บ้อ......Re: ยังจำได้บ้อ......อ้ายจัยหลินมีเรื่องหนึ่งพอดีเลยมื่ออื่นสิเอามาลงหลินเคยไปเก็บมอน (ใบหม่อน) ฮิมฝั่งของกับแม่ใหญ่อยู่ค่ะ ไปกินหมากมอนสุกแนวนี่ล่ะอ้ายพอดีเลยมีภาพอ้ายใจประกอบ แจ่ม ๆ :g:g:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Lerm ubon
    Chonburi-BASF The Chemical company

ใบหม่อนนอกจากใช้เลี้ยงไหมเเล้ว...ใส่ต้มไก่กะเเซบเด้อครับ...
    หน่วยสุกกะเข้าท่าอยู่หวานอมเปรี้ยว...

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร

อ้ายจำได้คักบ่าว อ้ายเคยเลี้ยงม่อนมาช่อยอีแม่ ยามอิแม่สาวหลอก อ้ายกะไปจอบถ้ากินดักแด้ ::)

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

ไทยบ้านผม สมัยก่อนหนิ เผิ่นพากันปลูกไว้เป็นดงเลยตั๊ว สมัยตั้งแต่กี้
    เผิ่นพากันเลี้ยงไหม กันเหมิดบ้าน ยามแล้วเวียกนาเนาะ หน้าแล้งแมะ
    แล้วหล่ะ ต่ำหูก กันสนั่นยุ สุมื้อนี้ พอ จุลไหมไทย เข้ามาเฮ็ดเป็นทางการ
    เหมิดมูล เอาโลด พี่น้องเอ๊ยยยยยยยยยย

วัฒนธรรมเก่า ๆ เฮา แปนปานปัดลานไหม่ แมะ

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง

แม่นบักหยังน้อบ่านนี่จัยน้องเอ้ยอ้ายคือซิฮู้อ้ายเกิดอยู่กรุงเทพ เด็กเทพนะเนี่ยะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: ยังจำได้บ้อ...... กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ lerm ubon Re: ยังจำได้บ้อ......
    ใบหม่อนนอกจากใช้เลี้ยงไหมเเล้ว...ใส่ต้มไก่กะเเซบเด้อครับ...
    หน่วยสุกกะเข้าท่าอยู่หวานอมเปรี้ยว...

นอกจากใบหม่อนแล้ว..ยังมีอีกใบแนวหนึ่งเด้อท่านเหลิม ไส่ต้มไก่แซบคัก ซดจนว่าได้ดึงหูออก ::)::)

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร

บาดนี่สิเว้าพื้นต้นมอนเด้หิเนี่ย หน่วยมันมีผะโหยดคัก มันเป็นผลรวม เป็นซุมเดียวกับหมาก บลูเบอรี่ หน่วยสุกมันกินในดอกกะแซบ เอามาปั่นใส่น้ำเชื่อม กินหน้าฮ้อนมีแฮงคัก อยู่บ้านอ้ายหม่องกรุงเทพนี่ละ ปลูกไว้ 2 ต้น เป็นต้นมอน พันฐุ์กินหน่วย หน่วยดกคัก บัดยามมันสุกแหล่เอ้นๆเต็มต้นอยู่ กินบ่อทันนกกะมาซ่อยกิน หน่วยบักใหญ่กะยังว่า

มีไผอยากได้พันธุ์มอนบ่อน้อ สิชำไว้ถ้าแจกพี่นองบ้านมหาเฮา

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย Re: ยังจำได้บ้อ......

Re: ยังจำได้บ้อ...... กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ต่วง Re: ยังจำได้บ้อ......
    แม่นบักหยังน้อบ่านนี่จัยน้องเอ้ยอ้ายคือซิฮู้อ้ายเกิดอยู่กรุงเทพ เด็กเทพนะเนี่ยะ

::)::)::) สงสัย คือกัน แต่เห็นใบ พอนึกออจ้า อ้ายต่วง เฮาเด็กเทพนอ จ้า::)

ข้างบ้าน อีแม่เพิ่นเอามาต้มใส่ไก่ให้กินดอกว่า เว้าไปเว้า กะจำบ่ได้นอ แม่ใหญ่เถ่า เคยเลี้ยงยุ สมัย เด็กๆๆๆๆๆ น้อย น้อยอีหลี สาว น้ำคาเจ้าอยุ เล่นดอกว่า บ่ได้ซ่อย
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b