หัวข้อ: ใผ๋อยากได้กลอนเทศน์แหล่อิสานติดได้หม่องนี้เด้อ ว่างๆสิเอามาลงให้

จานเชียงหนองห้าง
    Guest
    แหล่คนลืมตัว 1-4 แหน่ครับ เหมาะแฮงกับวัยรุ่น แถวบ้าน และคนสมันใหม่ที่ยังบ่ค่อยฮู้จัก ว่าสิเอาไปให้หลวงพี่เปิดในงานบุญกับเสียงตามสายยามแลงๆนะครับ
    ขอบคุณหลายๆๆเด้ออ้าย

ศึกษาหาความรู้
    ซ่อยเอาเรื่อง ลีลาวดี มาลงให้ใหม่แหน่...มันฟังบ่ได้
    อยากฟังแฮงหลาย...
    ขอขอบคุณหลายๆ ล่วงหน้าเด้อครับเด้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แพรมน
    5555ไม่เห็นเลยอะอยู่ใส่อะครับ

รอบยิ้มพิมใจ สุขซำบายดี อ้ายน้องที่ฮักที่แพง

อย่าสุไลลืมถิ่มมูลมั่งอีสานเก่า
    อย่าสิเผามอดเมียนเสียถิ่มบ่มีเหลือ
    บาดว่าเทื่อมื้หน้าสิพาเฮาให้เฮื้องฮุ่ง
    อีสานเฮาสิพุ่งไปหน้ากว่าแต่หลัง ... อ้ายน้อยเอย ...

เป็นจังใด๋น้อ ปีใหม่ก่ายมาหลายมื้อแล้ว สุขซำบายดีมีแฮงอยู่บ่น้อ
    บ่ฮู้ว่า ผู้ลังคนสิแก่ขึ้น หรือว่าแก่ลง อย่างน้อย คงสิรวยศีล รวยทาน
    บุญพาวาสนาส่ง ...
    มามื้อนี้ คงสิหลายเดือนที่บ่มีเวลาได้เข้ามาบ้านมหา เข้าใจว่า
    คงสิมีญาติธรรม (สมาชิก) เข้ามาอาศัย คือสิหลายกะบ่จัก จังใด๋
    ขอเป็นกำลังแรงใจให้ทุกผู้ทุกคน ประสบแต่ความสุข ความ เจริญ
    ในหน้าที่การงาน อย่าเจ็บ และอย่าจน เป็นอันใช้ได้
    จc06:าก ... อ้ายมหา
    www.watbanpho.org

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองขอนแก่น
    น่าสนใจเด้หล่ะ ครับ พูข่ากะอยากหัดอยู่ครับแต่เสีย บ่ให่ครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บุรุษไร้ใจ
    เทศนาแหล่อีสาน เรื่อง นางพญาหมาขาว คณะ ยุวะเสียงทองธรรม มีเณรน้อยเทศนำครับ

เอามาให้ฟังแน ครับ ขอจบนะครับ ขอบคุณล่วงหน้าครับ

ศึกษาหาความรู้
    อยากฟังคือกันหล่ะ คิดฮอดบ้านแฮง บุญเข้าพรรษา คือสิม่วน