หัวข้อ: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี

ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับ

ขอเป็นความรู้จักหน่อยเด้อครับ แล้วมีตัวอย่างลายมาแนะนำกันจักหน่อยก็ดีครับ ขอบคุณหลายๆครับลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับ

Jcomp
    Guest

Re: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับ

ลายใหญ่คือมันใหญ่ ลายน้อยคือมันน้อยคัรบ อิอิ เว้าเล่น ลายน้อยสิมาคู่กันกับลายใหญ่ สมมติว่า ลายใหญ่เป็น Am ลายน้อยกะัสิเป็น Dm คั่นแม่ว่าลายใหญ่ เป็น Gm ลายน้อยกะัสิเป็น Cm หั่นน้า มันอยู่ที่คีย์ บ่อ หรือจั่งได๋ อธิบายบ่ิถืก เฮ่อ ๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี

Re: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับ

ขอบคุณหลายๆครับเด้อครับ ถึกบ่ถึกผมก่าบ่ฮู่......Re: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

[B]สำหรับผมจักคอบ่สำคัญครับผม[/B]

บ่าวโนนตาลRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับRe: ลายน้อยกับลายใหญ่ มันเป็นจั๋งได๋ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวมหามือพิณน้ำโสม

ขอ เสริมเด้อคับ มันกะขึ้นอยู่กับ คย์ ฮันละคับ มันเป็นคู เสียงของลายเพลงคับ ลายน้อย ลายใหญ่ เหว้า งายๆๆๆกะคือ เล่นเสียง น้อย กับเสียงใหญ่ ฮันหละคับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวมหามือพิณน้ำโสม

ลายน้อย ลายใหญ่ นิ ต้องลายแคน คับ ค่อยสิเห็นความแตกต่าง ของลาย ลายพิณส่วนมากสิฟังบ่อค่อยออก ว่าเป็นลายน้อย หรึอลายใหญ่คับ คือ ที่อ้าย เพิ่นว่านั้นหละ คือ Am > Dm คันแมน โน๊ตมันกะสิตก ซาร์ฟ หละคับ คือสิมี ท-ฟ เข้ามาเสริม ประมาณนั้นคับ